DOBRA ZMIANA PLUS

TVPis prawie codziennie pokazuje Konwencje wyborcze PISu w różnych miastach. Wspomina o Konwencjach innych np. lewicy czy PO. Za to przez gardło im nie przejdzie, nazwa – Konfederacja. Nawet niektóre regionalne TV mówią o przyznanych numerach partiom i  liczą; 1,2,3…5.  Nr 4 Konfederacji nie ma! PIS i TVPis najwyraźniej mają jakąś fobię na w/w ugrupowanie, czy jak mówi G. Braun – dobra zmiana plus. Bo tak faktycznie w prawo od centrum pisowskiego, jest tylko Konfederacja.

21 września 2019r. w Warszawie, zobaczyliśmy dawno wyczekiwaną Konwencję wyborczą Konfederacji. I tu w końcu zobaczyliśmy akcję TVPis o… Konwencji. Jednak… zobaczyliśmy w tej tubie propagandowej – pseudorzetelność  pseudodziennikarzy reżimowych. Zamiast poinformować o założeniach i tezach programu (naprawdę wyjątkowego na tle tej reszty socjalistycznej), to nastąpił atak! Złodziej krzyczy łapać złodzieja, a agentura USraelska krzyczy o… agenturze ruskiej! Już wcześniej, reżyser Grzegorz Braun, doniósł na siebie do prokuratury, że podobno jest ruskim agentem (bo tak twierdzą inni). No i po… rzetelnym zbadaniu, prokuratura nie miała wyjścia i musiała mu wydać glejt, że nie jest!

Byłem autentycznie zniesmaczony, gdy TVPis przypuścił ten atak na Konfederację, zamiast choćby parę słów o programie. Na dodatek, a w tym oni celują, zawsze podają taką „sondażownię”, która PIS wynosi pod chmury, że Konfederacja – ach, ta nie wejdzie do Sejmu bo ma 3% ! Brak profesjonalizmu za Kurskiego… ale co oczekiwać. Ta tuba propagandowa „rządzicieli”, nie ma informować obiektywnie, ale – otumaniać i ogłupiać tubylców! Są przecież inne „sondażownie”, które mają inne procenty i choć wszystkich należałoby rozgonić na cztery wiatry, to… To dobre narzędzie – ogłupiania. Czy my będziemy ponad to? Czy wykażemy inteligencję?

W Internecie huczy. Niektóre banery PIS, powieszone jeszcze przed losowaniem numerów list, zawierały już swój nr 2 ! O co tu chodzi? Czy już po wyborach? Tak się czują bezkarni? Odbyły się też losowania do Obwodowych Komisji Wyborczych. Kto z pełnomocników (upoważnionych) dostał  informację o losowaniu i był na tak wielkim wydarzeniu? Potem tylko pokazuje się listy osób na BIP! A kto zagwarantuje, że te losowania były przeprowadzone w sposób uczciwy? Czy tak ciężko wam – urzędnicy wyborczy, zadzwonić i zaprosić na losowanie? Jeżeli przepisy pozwalają na takie zachowanie, to logika wymaga innego podejścia – bo teraz wy jesteście na tapecie… posądzani o nieuczciwość. Ze swej strony zaręczam, bo byłem – jako jedyny obserwator, że w mieście Grajewo, losowanie było uczciwe. Jednak… czy to uczciwe, gdy PIS i PSL zagwarantowały sobie miejsca bez losowania – w każdej stałej komisji wyborczej? Jak widać, są lepsi i gorsi. Polska od czasu drugiej wojny, a niektórzy mówią, że od majowego zamachu Piłsudskiego, nie miała swego autentycznego rządu. Co jakiś wyskoczył, to czapkował na klęcznikach a to na wschód a to na zachód! CZAS TO ZMIENIĆ !

Ale do meritum. Konfederacja przedstawiła swoją – „PiątkęKonfederacji”.  1000+; powszechna ulga podatkowa (PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo 3zł/ litr); Szybkie i sprawiedliwe sądy (parametryzacja pracy sądów i prokuratury, proces w 1 miesiąc! ); Bon oświatowy i kulturalny (rodzice decydują o dzieciach, stop propagandzie LGBT); Bezpieczeństwo narodowe (silna polska! armia, stanowcza i niezależna polityka zagraniczna, bezpieczeństwo energetyczne, odpowiedzialna polityka migracyjna); Zdrowe życie (obrona życia, czyste powietrze i woda, ochrona lasów, zdrowa żywność). Więcej można się dowiedzieć tu: Konfederacja.net

Jak mówiła na Konwencji Mira Modelska-Creech (startuje do Sejmu), Konfederacja będzie wielkim ruchem, podobnym liczebnie do Solidarności, a Polonia zagraniczna już jest za tą polską! formacją.

Aleksander  Szymczak

4 myśli na temat “DOBRA ZMIANA PLUS

 1. Kto chciałby pomóc z ulotkami, banerami, plakatami – Roberta Winnickiego? Mam – „na stanie”. Plakaty (42×60 cm) – chętnie w witrynach sklepów, domach etc. Banery (1.05 X 2,5 m), chętnie do zawieszenia na płotach w… godnym miejscu. Do tego ulotki…. Zadbajmy o – lepszą przyszłość. AKS

  Polubienie

   1. Witaj!
    Wszystkie ręce na pokład… jak brzmi współczesne hasło. Banery, owszem ale w dobrym miejscu. Mam, mam i różnej wielkości plakaty. Napisz na adres prywatny – z oczywistych powodów. Dziękuję za zaangażowanie. AKS

    Polubienie

 2. Sztab Konfederacji zaprasza na: Konwencję wyborczą: Białystok, sobota 28 września br, marsz o 12:00 spod Kościoła Św. Rocha, o 14:00 na Rynku Kościuszki – Konwencja z udziałem: R. Winnicki, J. Korwin – Mikke, G. Braun. Zapraszam grajewian, AKS

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.