Głos wołającego na… a Naród ŚPI !


Oszustwa w majestacie prawa!!

Polska ma dramatyczną sytuację finansów publicznych, przyrost długu publicznego i deficytu. Wszystko wychodzi na jaw. Ludzie żyją w większości na skraju ubóstwa. Przybywa bezdomnych i umierających na ulicach. Bezrobocie i minimalna płaca są poniżej krytyki. Drogi i budynki publiczne są zrujnowane, a gangi partyjne się tylko licytują. Czy Polacy muszą stale emigrować za chlebem, lub żeby kupić sobie mieszkanie? Jak długo taki burdel będzie jeszcze trwał? Czy każde pokolenie musi przeżyć jakąś wojnę?
66 lat po wojnie zbliża się kolejna (m.in. emerytalna) reforma: 01.Zrównanie wieku emerytalnego kobiet z mężczyznami, nie gwarantując pracy i zasiłku 02.Obniżenie zasiłku chorobowego lub zrezygnowanie z trzech pierwszych dni płatnych 03.Inflacja, podwyżki VAT, obcięcie zasiłku pogrzebowego i infrastruktury socjalnej 04.Podwyżki kosztów utrzymania jakich nie było za najgorszych czasów komuny 05.Dwa dni głosowania (podwójne koszty obsługi) – to nie jest wolność i demokracja tylko 06.reżim próbujący wycierać sobie gębę obywatelami i maskować poczucie wstydu 07.Grabież składek z O.Funduszy Emerytalnych dla podnoszenia apanaży posłom i senatorom 08.Autostrady, jeśli tak te drogi w Polsce można nazwać, płatne. Poczekajcie na euro 09.Sugestie nałożenia subwencji na banki, które odbiłyby sobie straty na ludziach.

Co w zamian? 01.Lichwa, zamykanie szkół i szpitali państwowych 02.Wybiórcze dofinansowywanie i faworyzowanie obywateli 03.Nieludzki system polityczny, korupcja, nepotyzm i awantury 04.Finansowanie mega biurokracji w polskim i europejskim parlamencie 05.Inwigilacja obywateli i prześladowania dysydentów większe niż za komuny 06.Projekty unijne rozpatrywane przez urzędy wojewódzkie po linii partyjnej 07.Okradanie SMS-ami naiwnych obywateli na różnych akcjach i loteriach 08.Bankiety, rauty, sylwestry i pseudo fora gospodarcze przy gorzale 09.Podwyżki dla świeżych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast 10.Stałe bicie piany wokół katastrofy smoleńskiej i innych igrzysk. Co obiecywali? 01.By żyło się lepiej wszystkim 02.Że dogonimy Niemców w sferze stopy życiowej.

Jakie rozwiązania? To bardzo proste: 01.Znieść immunitety politykom i sędziom 02.Odpolitycznić media, oddać Polskę narodowi 03.Zmniejszyć pensje politykom zawodowym i diety radnym 04.Zmniejszyć liczbę posłów o połowę i znieść zmałpowany senat 05.Ograniczyć głosowanie na wójtów, burmistrzów i prezydentów do jednej tury. 06.Znieść jakiekolwiek dotacje dla partii politycznych – argument korupcji żenujący 07.Przywrócić odpowiedzialność karną za przestępstwa gospodarcze i niegospodarność 08.Wprowadzić rzeczywisty wolny rynek lub znacjonalizować gospodarkę 09.Rozliczać z deklaracji, programów i obietnic oraz z produkcji prawa 10.Wybierać członków rad nadzorczych i ławników w drodze konkursu 11.Wybór zastępców prezydenta w drodze konkursu a nie nominacji 12.Najwyżej dwukrotnie z rzędu umożliwić kandydowanie do rad 13.Zakazać publikowania jakichkolwiek sondaży wyborczych 14.Wprowadzić realną demokrację w miejsce partiokracji 15.Ograniczyć biurokrację i uprościć przepisy prawne. Oszczędzanie należy zacząć nie od najuboższych, od już oszczędzających na wszelkich opłatach tylko od siebie, od polityków. Żadna władza, a zwłaszcza nazywana demokratyczną, nie może przerzucać swoich obowiązków i powinności, na już pokutujących obywateli. To jest czysty bandytyzm państwowy, nie jakiś jednoręki bandyta. Społeczeństwo nie jest odpowiedzialne za kryzysy tylko władza i to ona musi ponosić koszty naprawy. W normalnym zakładzie pracy niegospodarny kierownik poleciałby na ryj i do prokuratora. W Polsce łże się w żywe oczy, manipuluje społeczeństwem, okłamuje go, wyzyskuje i bałamuci, wyprzedaje majątek narodowy oraz mafijnym sposobem wybiera tych samych winowajców na stołki od kilkudziesięciu lat. Tej obłudy i hipokryzji z ust polityków nie da się już więcej słuchać i oglądać w mediach. Aktywność w polityce winna być służbą społeczną, wówczas działaliby sami wolontariusze i w rok wyszlibyśmy z dołka. Obudźcie się. Najwyższy czas to zmienić. Nie wstydzicie się za ten kraj? Taki drenaż ludzi to skandal. W Rumunii Nicolae Ceausescu i jego małżonkę rozstrzelano za taką oligarchię jaką mamy obecnie w Polsce. Partie polityczne, nie tylko w Polsce, są niczym innym, jak zalegalizowanymi zorganizowanymi grupami przestępczymi, z hermetycznymi strukturami, gotowymi w zależności od szczebla do przejmowania wpływów z okradania ludzi. Wiodące partie zawsze budują nowe układy w biznesie i w specsłużbach do instrumentalnego traktowania prawa. Przyjdzie czas, kiedy będzie się o tym mówić otwarcie. Póki co, obłudnicy i hipokryci nadużywają słowa demokracja, jak biorący imienia Pana Boga swego nadaremnie.„Rządzący trudnią się czerpaniem korzyści z cudzego nie-rządu”

Grzegorz Niedźwiecki

Jedna myśl na temat “Głos wołającego na… a Naród ŚPI !

 1. Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

  Przed nami dwa, niezmiernie ważne wydarzenia, które mogą być doskonałą okazją do spotkania w gronie Pobudki.
  Pierwsze z nich to Marsz Niepodległości, który już 11 listopada przejdzie warszawskimi ulicami. Jako Pobudka chcemy do Marszu dołączyć – spotkamy się o 13:45 przed Restauracją Sphinx (al. Jerozolimskie 42). Dokładne miejsce znajduje się TUTAJ.

  Innym wydarzeniem, którego nie powinniśmy przegapić jest zbliżająca się IV Konferencja Pobudki Szkoła. Odbędzie się 23 listopada (sobota) w Częstochowie. Nachalna propaganda środowisk LGBT stwarza realne niebezpieczeństwo, że edukacja państwowa zostanie zawłaszczona przez niebezpieczne ideologie związane z tymi ruchami. Zachęcamy do udziału w konferencji, na której będą Państwo mogli nabyć wiedzę pozwalającą zainicjować edukację domową w lokalnym środowisku i tym samym ocalić dzieci przed deprawacją.

  Ubiegłoroczna Konferencja Szkoła skoncentrowana była na tematyce katolickiego wychowania dzieci oraz praktycznych aspektów edukacji domowej, nadchodząca -obejmować będzie zagadnienia związane z przygotowaniem dorosłych – rodziców do rozpoczęcia edukacji domowej oraz z formowaniem rodziców do roli nauczycieli. Przedstawione zostaną również zagrożenie związane z tzw. edukacją seksualną, która w dużej mierze doprowadziła do laicyzacji społeczeństw „zachodnich” .

  Upiększą ją prelegenci, którzy praktykują edukację domową opartą na fundamentach katolickich. Poniżej przedstawiamy szczegóły oraz harmonogram konferencji.

  REJESTRACJA: https://go.pobudka.org/VHcKkkdZ06
  KOSZT: 25 zł.
  MIEJSCE KONFERENCJI: Częstochowa, aula Akademii Polonijnej (ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 4/6)

  HARMONOGRAM IV KONFEENCJI POBUDKI SZKOŁA:

  16:30 – 16:45 Grzegorz Braun – otwarcie IV Konferencji Pobudki Szkoła.
  16:45 – 17:30 Ks. Łukasz Kadziński – „Duchowa formacja dorosłych pragnących prowadzić edukację domową.”
  17:30 – 18:15 Jak rozpocząć edukację domową – praktyka działania:
  1. Organizacja czasu i środowisko rodzin prowadzących edukację domową – Justyna Pilacińska – ekonomista z wykształcenia, matka 5 dzieci
  2. Zasoby materialne – Jakub Sawicki – ojciec 5 dzieci, prowadzący własną działalność gospodarczą
  3. Formacje wspomagające procesy wychowawczo – formacyjne na przykładzie Hufców Polskich -Michał Kulik – inżynier konstruktor, ojciec 2 dzieci
  18:15 – 18:30 Pytania do prelegentów
  18:30 – 19:00 Przerwa
  19:00 – 20:00 Łukasz Fomicz – Edukacja seksualna jako deprawacja młodych ludzi i zagrożenie dla cywilizacji
  20:00 – 20:30 Dyskusja
  20:30 Zakończenie IV Konferencji Pobudki Szkoła

  UCZESTNICTWO W PIELGRZYMCE TRADICLAROMONTANA: w tym samym terminie, na Jasnej Górze, odbywa się pielgrzymka Tradiclaromontana. Program Konferencji Pobudki Szkoła nie koliduje z odbywającą się w tym czasie pielgrzymką Tradiclaromontana (https://go.pobudka.org/sHkfkkdZYh), w związku z czym istnieje możliwość uczestnictwa w obu wydarzeniach.

  Gorąco zapraszamy i prosimy o przekazanie informacji dalej. Niech nas będzie jak najwięcej!

  ZPB+ Pozdrawiam serdecznie
  Jolanta Wręczycka
  Sztab Pobudki
  e-mail: kontakt@pobudka.org
  tel.: +48 781 221 223 (dostępny od pn.-pt., w godz. od 9:00-15:00)

  Wesprzyj Pobudkę poprzez Fundację Pobudka: https://go.pobudka.org/aHnwkkdZ2A

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.