CZY ZATOPIĄ POLSKĘ ?

Proces trwa, choć większość nie zdaje sobie z tego sprawy, łykając propagandę za prawdę. Rozkradanie idzie w najlepsze, choć teraz przybrało formę… charytatywną (wszystko dla „dobra” człowieka). Formę inteligentną, byśmy się nie połapali, kto zacz w białych rękawiczkach a kto w białych kołnierzykach. Panujące już od wielu dekad w Polsce, trzy obce stronnictwa polityczne, narzucają nam co raz to …”chorsze” wymogi unijne. One tam potrafią, bo używają kija i marchewki, mamią KPO, doją poprzez CO2, C-19, U 447 itd., a nasze „miękiszony” u władzy, wybiegają nawet przed szereg, by ich mocodawcy byli zadowoleni. Coś się jednak zaczyna zmieniać. Dlatego wyniki jesiennych wyborów mogą być ogromnym zaskoczeniem dla tych okrągłostołowych sługusów, zarządców krajem nad Wisłą. Jeszcze nie zlikwidowano internetu, a tam – prawda w oczy. Może nie na każdej stronie, ale na tym Blogu tak. Kto wierzy telewizji – sam sobie szkodzi.

Piotr Lewandowski w „Warszawskiej Gazecie” w nr 08/23, w art. „Kolejna odsłona „zatapiania Polski”, pisze: „Owo „zatapianie” polega na wojnie gospodarczej – punktowych uderzeniach w każdy obszar, w którym Polska zbyt dobrze sobie radzi i zaczyna stanowić niewygodną konkurencję dla państw „starej Europy”, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec.

1. Zamach na polskie rolnictwo. W sumie można się było tego spodziewać. Po naszej zgodzie na Europejski Zielony Ład; po zatopieniu kopalń tak, by nie można było ich ponownie otworzyć; wreszcie po szeregu innych ustępstw skatalogowanych w „kamieniach milowych”, było tylko kwestia czasu, gdy Bruksela weźmie się na serio za polskie rolnictwo. I moment ten nastąpił. Oto Komisja Europejska przyjęła projekt rozporządzenia „Nature Restoration Law” („Rozporządzenie o Odtwarzaniu Przyrody”), wg którego mamy zalać (sic!) 400 tys. hektarów użytków rolnych znajdujących się na osuszonych torfowiskach. Te 400 tys. ha jest odpowiednikiem 35 tys. gospodarstw. Tyle ma pójść pod wodę i zostać zamienione z powrotem w bagna w imię przywracania natury do stanu pierwotnego.!!! (…) Na takiej samej zasadzie na celowniku znalazło się teraz polskie rolnictwo, również bardzo dobrze radzące sobie w Europie. Krótko mówiąc, nasze rolnictwo jest solą w oku zachodnich farmerów i wielkich koncernów rolno-spożywczych, lecz również dla różnych Gatesów inwestujących w fabryki syntetycznego mięsa czy hodowlę robactwa, którym Unia chce nas karmić.!

2. Wojna gospodarcza…punktowe uderzanie. W ten sposób właśnie uderzono w nasze górnictwo i energetykę węglową, doprowadzając do haniebnej sytuacji, kiedy to państwo z najbogatszymi zasobami węgla w Europie zastało ostatnio zmuszone do sprowadzania go z drugiego końca świata, żeby Polacy mieli czym ogrzać zimą swoje domy….

3. Samozaoranie PIS. Niestety, trzeba sobie także powiedzieć, że za obecną sytuację odpowiada w znacznym stopniu rząd M. Morawieckiego – to bowiem z jego ramienia były już minister klimatu Michał Kurtyka negocjował w imieniu Polski Europejski Zielony Ład, którego częścią jest program „Nature Restoration”. Jak głosi uporczywa plotka, negocjował tak a nie inaczej, ponieważ liczył na poparcie państw „starej Unii” dla swojej kandydatury na stołek sekretarza generalnego OECD… Kolejna sprawa to nasz eurokomisarz ds. rolnictwa J. Wojciechowski, który siedzi cicho jak mysz pod miotłą i najwyraźniej już zapisał się do plemienia „brukselczyków”. Biorąc powyższe pod uwagę, na miejscu J. Kaczyńskiego byłbym ostrożny z tymi dodatkowymi obwodami wyborczymi na wsiach, mającymi w założeniu przysporzyć głosów PIS – bo gdy do rolników dotrze, że za chwilę będą musieli dosłownie zatopić swoje gospodarstwa, to jesienią pan prezes może się nielicho zdziwić.”

Coś się jednak zmienia w mentalności Polaków. Wraca zdrowy rozsądek. Choć PIS zdoła jeszcze jakąś część swego – emeryckiego elektoratu „przekupić” trzynastkami, czternastkami, piętnastkami itd., to jednak… I choć nie wierzę w „niby sondaże”, to ten warto przytoczyć.

>PiS prowadzi, Konfederacja na podium

W badaniu Prawo i Sprawiedliwość odnotowało 34,70 proc. głosów (wzrost w stosunku do poprzedniego badania ze stycznia o 0,45 p.p.). Zaraz za ugrupowaniem kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 33,91 proc. (spadek o 0,49 p.p.). Formację Kaczyńskiego i największą partię opozycyjną dzieli zatem zaledwie 0,79 p.p.

Największym zaskoczeniem jest niewątpliwie trzecia pozycja. Konfederacja przegoniła mniejsze partie opozycyjne i znalazła się na najniższym miejscu na podium.

Na sojusz narodowców oraz Nowej Nadziei chce obecnie głosować aż 11,13 proc (to oznacza wzrost względem stycznia o 2,68 p.p.).

Duży spadek Hołowni, PSL poza Sejmem

Najnowszy sondaż przynosi złe wieści dla Szymona Hołowni, którego ugrupowanie zanotowało największy spadek pośród partii. Na Polskę 2050 zagłosowałoby 7,33 proc. respondentów, co oznacza spadek o 5,87 p.p. Do Sejmu wchodzi jeszcze Nowa Lewica z wynikiem 6,74 proc. (wzrost o 2,41 p.p.).

Progu wyborczego nie przekracza jednak Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 3,73 proc. (spadek o 0,4 p.p.). Do Sejmu nie weszłaby też Ogólnopolska Federacja „Bezpartyjni i Samorządowcy”, która uzyskała 2,08% proc. poparcia (debiut ugrupowania w sondażu pracowni). Inne komitety uzyskałyby łącznie 0,38 proc.

Podział mandatów > Podział mandatów wyglądałby następująco:

PiS – 196
KO – 175
Konfederacja – 48
Polska 2050 – 25
Nowa Lewica – 15
Mniejszość Niemiecka – 1

By the way: AFERA śmieciowa w Warszawie. „Sypią” na siebie, niektórzy już siedzą, a w Grajewie? Afera śmieciowa wiosny 21 roku i co – ktoś coś poniósł jakieś konsekwencje??? Bierność nas zabije!!

Aleksander Szymczak

ps. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach katolickich.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

7 myśli na temat “CZY ZATOPIĄ POLSKĘ ?

 1. Chciałem się zapytać skąd ten sondaż bo jakiś mało wiarygodny prosiłbym o linki , rozmawiając z ludżmi raczej większość jest za PIS em kilku za PO ale to przewaznie dzieci byłych komuchów a o konfederacji nie chcą nawet słuchać uważajac ich za ludzi Putlera mordercy ,V kolumnę bolszewików i wiele gorszych epitetów .Podejrzewam że znowu Pan błądzi pracując na korzyść PO i Konfederacji – czy to nostalgia do PRL ?

  Polubienie

 2. Dzięki za komentarz. Lubię takie… polemiki z niedoinformowanymi. A ludzie nie mając całościowego oglądu, czerpiąc wiadomości z zakłamanej „telawizji”, mogą … dostać rozdwojenia jaźni. Nie mogę „pluć” na inaczej myślących, bo każdy ma prawo błądzić. Błędem natomiast jest – trwanie w zakłamaniu. NIE POWINNO BYĆ ŻADNYCH „SONDAŻY”! To dość skuteczne narzędzie – ogłupiania ludzi!! Ten mechanizm ma spowodować, żeby po każdych „wyborach” (czy są jakieś uczciwe?), ludzie się nie buntowali na „wyniki” (a kto zagwarantuje, że takie było głosowanie, a nie … komputerowe dorabianie głosów do „sondaży”?). Nie ma – oszustw wyborczych? Vide – przegrana Trumpa!
  Ale wracając do naszego meritum – lubię rozkładać wypowiedzi na czynniki pierwsze. Napisałeś: „Chciałem się zapytać skąd ten sondaż bo jakiś mało wiarygodny” To by znaczyło, że jesteś (pewnie jedynym), który wie o jakichś… wiarygodnych! Oooo, to już fenomen poznawczy. Chcesz linki? Akurat ten skopiowałem ze strony skrajnie propisowskiej (w komentarzach). Podałbym, ale brzydzę się stronami, które stosują manipulację i cenzurują wypowiedzi> Sam się osobiście o tym przekonałem. Nota bene, dlatego unikam wchodzenia na lokalne strony cenzorskie…e- jakieś tam i gra24. Podam tu inny niby „sondaż”, który daje wygraną PO. I co? Po co zwietrzyli cwaniaki dojne eldorado (sondażownie) i się tak rozmnożyli? Żyją z… zamówień niby partii!
  https://dorzeczy.pl/opinie/394180/ko-przed-pis-lewica-i-psl-poza-sejmem-w-nowym-sondazu.html
  Napisałeś: „znowu Pan błądzi pracując na korzyść PO i Konfederacji” Co znaczy – znowu? Czy kiedyś … już „błądziłem”? Przez kilkanaście lat mojego tu pisania (wcześniej na lokalnych portalach), nikt mi nie zarzucił kłamstwa. Tylko raz – sprostowałem wypowiedź, wskutek niezrozumienia przez czytelnika. Pracuje na korzyść PO! Masz pewnie na myśli to, że przytaczam antypolskie głosowania PIS, ich czołobitność wobec Usraela etc? Brak troski o interesy Narodu Polskiego etc. A jeśli pokazuję ich wiarołomność, to – jest to na korzyść PO? Zaiste pomieszanie intencji i rzeczywistości. Gdybyś czytał moje felietony, to byś odkrył, że nigdy Polakowi nie wolno już głosować ani za dżumą, ani za cholerą. Kto wam tak narobił do czaszki, że jest tylko i wciąż ten sam wybór??? Zawodowo zajmuję się polityką i jeśli na scenie pojawia się coś nowego, to badam. Czy są jakieś..”dobre partie”? W tych warunkach nawet nie mogłyby być! Toż to bezprzykładowa manipulacja na Narodzie, permanentne ogłupianie, by wciąż „rządziła” jedna – antypolska formacja (pod różnymi nazwami)! Tak – na dziś najlepszą, bo propolską formacją jest Konfederacja. Zawsze należy sięgać do korzeni. Ludzie nie wiedzą, jak piszesz, że jest takowa Konfa… A skąd by mieli wiedzieć, co ona sobą reprezentuje, skoro celowo nie jest dopuszczana do tub głównego ścieku? Ale nie jest tak źle, bo sporo ludzi rozróżnia ziarno od plew (czytaj stronnictw ruskich, pruskich i usraelskich). Ostatnie wybory do naszego parlamentu pokazały, że nawet w Grajewie, Konfederacja dostała zupełnie dobry wynik, a zagłosowało na nią ponad 800 wyborców.
  Napisałeś: „o konfederacji nie chcą nawet słuchać uważajac ich za ludzi Putlera mordercy ,V kolumnę bolszewików”. Wiesz jak się „wykańcza” przeciwników politycznych? Jednym z podstawowych narzędzi jest – ubranie formacji w „maskę”, którą się przyklei i trudno ją zdjąć ze świadomości wyborców. Do tego nie wolno im wypowiadać się w – ich „mendiach”! I ludzie nic nie wiedzą. To było skuteczne do tej pory, ale czy dalej tak będzie? Te „ruskie onuce”, w takich warunkach, ze swoim przesłaniem, pewnie się teraz „nie przebiją”, ale w następnych wyborach, sięgną po wygraną! Czemu, bo ludzie w końcu…. przejrzą. „Nostalgia za PRL” – to już uwaliłeś jakiś bełkot, bo co ma piernik do… ? Czytałeś moje teksty o np. złodziejskiej „prywatyzacji”? Czy ktoś taki, byłby piewcą złodziejstwa? A to był ustrój łamiący godność ludzką, skazujący ludzi na kombinowanie i odejście od wiary i Dekalogu. Owszem, towarzyszom żyło się dobrze („tzw „żółte firanki”), a reszcie? Zarabiałeś tyle, by nie zdechnąć z głodu. Ja miałbym za czymś takim tęsknić?
  No dobra, rozpisałem się, ale dziękuję za twoje – dylematy poznawcze. AKS

  Polubienie

 3. Dziękuję za odpowiedz .Ja swoje opinie wyrażam po tym jak słucham Brauna , Mike Korwina ect. przeciez bylo tyle watków prymitywnego zachowania tych panów .Jednak prosił bym o ten link bo nie wierzę takie minimalne różnice Założe się się znowu będę miał rację PIS ma największe szanse a Konfederacja może wejdzie ale dostanie mało miejsc . PIS tak obiektywnie duzo robi dla Polski i Polaków dobrego przeciez rządzi w dobie pandemii a teraz wojny u sąsiadów , prosze sobie wyobrazić co by było jakby rządzili tacy jak Tusk Sikorski , jawna agentura Putlera . O konfederacji nie wspomnę bo nigdy do władzy nie dojdą – pozdrawiam

  Polubienie

 4. Uważam że trzeba zmienić kodeks wyborczy w referendum ogólno krajowym nie głosowac na partie tylko na ludzi -niestety gdy rozwalili Kukiza już nikt o tym nie mówi

  Polubienie

 5. ad: „pytajniku-anonimie”; Dziękuję za komentarze. G. Ch. Lichtenberg tak pisał: „Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze”. Nasze pojmowanie rzeczywistości, zależy od informacji które do nas docierają, od stopnia naszej wiedzy i inteligencji. Także od tego, czy nie jesteśmy gnuśni,leniwi, by dociekać prawdy. Błądzenie ludzi jest dopuszczalne tylko w przypadku nie uzyskania informacji prawdziwych. Czyli, jeśli ktoś jest na etapie… papki medialnej, to czego można od takiego wymagać? To tak ogólnie, bo Ty pewnie jesteś ten… wykształciuch, co ma – jedyną prawdę. Napisałeś: „słucham Brauna , Mike Korwina ect. przeciez bylo tyle watków prymitywnego zachowania tych panów” I tu widzisz różnimy się, bo ja tak nie uważam. Nie znam ani jednego przypadku…”prymitywnego” zachowania posła G. Brauna, a o Korwinie nie mówię, bo to nie moja bajka. To, co sobą wniósł do Sejmu Poseł G. Braun, to, gdy nastanie upragniona wolność, to będzie nauczane młodzieży jako przykład – bezkompromisowej służby Ojczyźnie. Słuchając tego bełkotu medialnego, wcale nie dziwię się, że tak jest postrzegany PIS, a napisałeś: „PIS tak obiektywnie duzo robi dla Polski i Polaków dobrego” No jest zasadnicza różnica pomiędzy platfusowym – piniendzy ni ma i nie będzie, a pisowym rozdawnictwem. Czy myślącemu nie zapala się jeszcze czerwona lampka? Skąd ta kasa? Politycy kasy nie mają, tylko „zarządzają” naszym budżetem, czyli kasą Polaków. Ta kasa nie jest… nieskończona, a skoro tak to…. zadłużajmy następne pokolenia ( i tak się nie połapią)! Już w tej chwili nawet nasze wnuki mają zadłużenie, ale cóż, dla wielu liczy się to, że dostają teraz na rękę. Nie byłbym taki pewny – kto wygra wybory jesienne w Polsce. Zobacz co się stało teraz w Holandii! Jak naród przejrzy, to nikt go nie powstrzyma!
  Kodeks wyborczy… kto niby to miałby zrobić? Partie, które ten „kodeks” napisały pod siebie, by „zawsze rządzić”? Przywołujesz nieszczęsnego Kukiza… Czy wiesz kto tworzy takie niby partyjki-efemerydy i po co? WSI ma tu wieeeeele do powiedzenia, ale nie tylko, bo hordy różnych obcych służb, mają w tym kraju nad Wisłą, wieeeele do „ugrania”. Link – jak znajdę to podeślę (trochę to zabierze czasu na szukanie). Ja rozumiem, że ludzie mogą błądzić, bo nie rozumieją wielu spraw zwłaszcza w polityce, ale nie powielajmy manipulacyjnych info. AKS

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.