WAZELINA POLITYCZNA

Ze strony: ekspedyt.org Biden, Tusk i Duda czyli polityczny festyn dla frajerów

Autor: CzarnaLimuzyna 22 lutego 2023

„Tyle samo prawd, ile kłamstw rządzi całym światem mym”

Niejedna podfruwajka marzyła, aby cytowane słowa móc wyśpiewać na scenie, razem z Budką Suflera. A co dziś rządzi światem politycznych podfruwajek prócz wspomnianych kłamstw? Na to również jest odpowiedź zawarta w piosence: „Wszystko, czego dziś chcę”. Wokalistka daje niedwuznacznie do zrozumienia, że chodzi o ekstazę. Innymi słowy, jak przypomniał ostatnio Stanisław Michalkiewicz, w przypadku podfruwajek politycznych chodzi o dostąpienie „łaski”. W oryginale, w bardziej dosadny sposób o stosunkach politycznych jakich dopuszczają się z USA polskojęzyczni politycy wyraził się swego czasu mąż pani Applebaum:

Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy.

Sikorski nazwał to „murzyńskością”.

Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość.

Dziś politycy PiS używają innego terminu niż „murzyńskość” określając samych siebie „sługami”. Brzmi to na pewno ciut lepiej niż frajerzy, tym bardziej, że “Pan płaci, pani płaci, my płacimy, społeczeństwo płaci”.

W roku 2018 Sikorski podtrzymał swoją opinię, twierdząc, że miał rację:

Mam nadzieję, że przyzna pan, iż moja przepowiednia była dość precyzyjna. Przewidziałem, że jeśli PiS dojdzie do władzy, zrujnuje nasze relacje z Rosją oraz Niemcami i będą bardzo szczęśliwi, że zrobiliśmy laskę Amerykanom.

– powiedział Sikorski nawiązując do swojej wypowiedzi sprzed lat,  która, przypomnę, zawierała jeszcze taki fragment: „Polsko-amerykański sojusz jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (…)” /link/

Wracając do wspomnianych kłamstw. Na politycznym festynie dla ubogich…

Dla ubogich w historyczną wiedzę oraz dla niewychowanych w polskiej tradycji lub dla tych, którzy od takiej od dawna się odżegnują.

Na festynie z udziałem światowej sławy mimetyka, Joe Bidena padło wiele słów nie mających w polskim kontekście wiele wspólnego z faktami historycznymi ani z samą istotą rzeczy. Szef antynarodowych socjalistów, „Jarosław Dobry” powiedział nawet w przypływie nagłego rozczarowania: „Nic nie powiedział”. Powiedzieli za to, po kolei: Duda, Brzeziński i Tusk.

„Polska i USA  zawsze byli przyjaciółmi, ale dziś jesteśmy czymś więcej.  Łączą nas nie tylko wspólne wartości…”

Powiedział to ambasador USA, Brzeziński. Jest to oczywiście nieprawda. USA podczas II Wojny Światowej sprzedały nas dwukrotnie, i to właśnie Rosji sowieckiej,  w Teheranie i w Jałcie. W 1989 roku wsparły porozumienie Geremek–Jaruzelski, które uniemożliwiało restytucję polskiej państwowości, tworząc koalicyjny rząd dwóch komunistycznych frakcji: „chamów i żydów” pod szyldem komunistycznego publicysty, Mazowieckiego.  Następną kwestią są wartości. Brzeziński jest zagorzałym orędownikiem ideologii lgbtq, a sama administracja Bidena jest przeżarta neokomunistyczną ideologią antykultury. Pozostały „wolność i demokracja”. Poszanowanie dla wolności w Polsce USA et consortes okazują troszcząc się przede wszystkim o “polityczną poprawność” będącą jaskrawym zaprzeczeniem rozumu i sumienia.

Donaldzie, będziemy bronić solidarnie wolności i demokracji. Zawsze i wszędzie

Te słowa Biden miał wypowiedzieć do Tuska, który z wolnością i demokracją ma tyle samo wspólnego co PiS, czyli nic. Chyba, żeby uznać, że chodzi o demokrację liberalną, a takowa, jak wiemy, potrafi w stanie wzmożenia ograniczyć samą siebie oraz teoretycznie towarzyszącą jej wolność do zera.

O Dudzie, który stał się żarliwym wyznawcą „światowego ładu” czerpiącego z tego samego źródła, które w 1945 roku uniemożliwiło Polsce odzyskanie niepodległości, nie będę się rozpisywać. Wspomnę tylko, że po raz kolejny przyjaciel Ukraińców napomknął o historycznym zwycięstwie nad komunizmem. Jak wiemy z historii wśród ostatecznych zwycięzców dziwnym trafem znaleźli się…komuniści. O tym fakcie już nie wspomniał.

Żyjemy w czasach trudnych dla nas wszystkich. Są one w dotkliwy sposób trudne dla idiotów, dlatego specjalnie dla nich, pragnąc ulżyć im w czytaniu ze zrozumieniem, dodam: to, że nie przepadam w sposób szczególny (szczególny oznacza w tym przypadku polski punkt widzenia)… nie przepadam za banderowską Ukrainą nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do Rosji Putina. Smród ruskich i ukraińskich onuc jest od wieków zawsze taki sam i niestety zanosi się, że będzie się jeszcze unosić nad Polską przez dłuższy czas.”

Z dyskusji pod art. m. in. : „Jaspis” 23 lutego 2023 godz. 12:50

…”w polityce jest tylu psychopatów”, ale nie tylko, w internecie też…to prawda, lecz wymienione przywary i wady to nie przyczyny a raczej skutek braku wiary w Boga prawdziwego u tych psychopatów.

Bez tej wiary brakuje siły i pomocy do zwalczania lenistwa, chciwości itp… a bez modlitwy i postu ćwiczenie w cnotach nie jest możliwe.

Naiwność wyborców (czyt. głupota) też jest skutkiem braku wiary katolickiej, powoduje wybieranie mniejszego zła. Lepiej nie brać udziału w wyborach.
Aby to zrozumieć i pojąć potrzeba bojaźni Bożej, która jest początkiem mądrości….i koło się zamyka.

Dlatego ciągle,od wieków, mamy to co mamy… ale ciągle chcemy uchodzić za naród katolicki. Tymczasem to już ani naród …ani katolicki. Bez uświadomienia sobie tej bolesnej prawdy nie będzie lepiej. Wielki Post to dla nas kolejna szansa na nawrócenie.”

Tymczasem Chiny…

„Chiny właśnie przedstawiły swoją propozycję pokojową dla Ukrainy 🇺🇦 i Rosji 🇷🇺 . Ukraina miałaby zostać podzielona na strefę zachodnią i wschodnią zdemilitaryzowaną. Kijów miałby być podzielony niczym Berlin na strefę wschodnią i zachodnią, ta pierwsza miałaby być kontrolowana przez Rosjan. Jednocześnie w swoim oświadczeniu chiński MSZ zarzucił Stanom Zjednoczonym wywołanie 80% konfliktów na świecie po II wojnie światowej oraz próbę obalenia około 50 legalnych rządów! Chiny wytknęły również USA działania zbrojne przeciwko Afganistanowi, Irakowi i Syrii które wygenerowały ponad 900 000 ofiar śmiertelnych i 37 milionów uchodźców.”

W najnowszym nr (08/23) „WG”, red. Izabela Brodacka-Faltzmann apeluje: „Stanowczo nie zgadzam się, żeby dodawano zmielonego mącznika do mąki sprzedawanej w sklepie oraz żeby przymusowo likwidowano hodowle bydła i kur. Tak jak nie zgadzam się, żeby zabraniano mi posiadania samochodu, żeby mnie dla mego dobra przymusowo szczepiono i żeby mnie uśpiono kiedyś jak psa.” Pod tym powinni podpisać się wszyscy! AKS

PS. Interwencja Konfederacji w Ministerstwie Klimatu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.