OSTATNIA GODZINA

Mając na myśli pokutę, zwykle rozważamy o jakiejś formie zadośćuczynienia, przeproszenia za grzechy, dania Bogu coś więcej od siebie. Katolicy rozumieją to jako: modlitwa, post i jałmużna. Cały czas myśląc w kontekście Zbawienia, czyli po śmierci – czyściec i Niebo. W swej wielkoduszności, Bóg dał ludziom – wolną wolę. Możesz wybierać. Wybór może przynieść zbawienie albo potępienie czyli wieczne piekło. Chodzi cały czas o wieczność (dusza jest nieśmiertelna), bo na Ziemi jesteśmy tylko chwilę i jest to nasza próba. Co wybierzemy? Świat ze swoją marnością i ułudą szczęścia, czy …wąską ścieżkę do góry? Każdy z nas, każdy – stanie w końcu przed Bogiem na Sądzie Ostatecznym, z całym bagażem swych ziemskich dokonań. Abyś godnie przeszedł ziemską próbę, Bóg dał swoje 10 przykazań, Dekalog. Masz wolną wolę – reszta należy do ciebie. Możesz prosić o pomoc w wędrówce przez życie Boga, Maryję, świętych. Możesz wybrać mamonę, rozpustę i przyjemności. Jednak trzeba patrzeć końca, bo Sąd przed Bogiem czeka każdego (tych z pseudoreligii także!).

Z wielu Orędzi, przekazów z Nieba, jest mowa o umartwianiu się, modlitwie, pokucie. I wielu podejmuje, rozumiejąc swą grzeszność i marność. Modlitwa, różańce, msze, rekolekcje, spowiedź, pielgrzymki – w tym piesze do znanych miejsc objawień czy sanktuariów. Jałmużna, pieniądze na zbożne cele. Posty, ścisłe czy o chlebie i wodzie. Oprócz tego, bycie takim dobrym człowiekiem, który w życiu kieruje się… miłością bliźniego. Tak, to wszystko jest miłe Bogu i tak wielu czyni. Świat jednak w swej większości (z wielu orędzi wynika, że ok 80-90% zmarłych, idzie na potępienie), poszedł w inną stronę, gdzie w/w wartości są dla wielu obce i tu jest dramat! Bóg dziś mówi, że dzisiejszy świat jest gorszy od tego z Sodomy i Gomory. Bóg jest wielce zagniewany i ma zamiar – ukarać ten grzeszny świat. Do końca jeszcze ma nadzieję na nasze przebudzenie, daje dowody swego istnienia. Dopóki więc żyjemy, dopóty jest szansa na nawrócenie i miłosierdzie Boże. Czego dziś Bóg oczekuje?

Wyszła ostatnio książeczka „Czas pokuty, Codzienna Ofiara Mszy Świętej”, Grzechynia 2022. Wynika z niej jasno – najlepsza pokuta to codzienna Msza święta. Z „Orędzi na czasy ostateczne”, z 14. 10. 2022, Bóg Ojciec mówi: „ …Jaka jest najpotężniejsza modlitwa na świecie – Msza święta. Modlitwa niepodobna do żadnej innej, bo jest gwarantem Zbawienia. Jeśliby ktoś codziennie wznosił do Mnie modlitwę poprzez nabożne uczestnictwo we Mszy świętej – będzie zbawiony! (…) Do zbawienia potrzebny jest człowiekowi Zbawiciel, a Zbawiciel obecny jest podczas Ofiary Mszy świętej, w której to On sam modli się w imieniu uczestniczącego w Ofierze człowieka. To sam Syn Boży przemawia do Boga w imieniu grzesznika. Jego modlitwa zawsze podoba się Bogu. (…) Proście więc całym sercem, pokutujcie, pośćcie, leżcie krzyżem, pielgrzymujcie i ofiarujcie jałmużny, ale nic, absolutnie nic nie przedkładajcie nad ofiarę Mszy świętej”.

W Orędziu z 6. 04. 2022, Bóg Ojciec mówi: „Msza święta jest oczkiem w głowie Boga, podstawą waszego Zbawienia i dlatego uczestnictwo w niej jest najważniejszą rzeczą na Ziemi wraz z przestrzeganiem Dziesięciu Przykazań Bożych. Połączenie tych dwóch obowiązków tworzy odrodzonego człowieka, człowieka o dobrej woli, omytego Krwią Chrystusa.”

Ze wstępu do książki czytamy: „Bóg w tej ostatecznej bitwie, do której zaprasza ludzkość, nie żartuje. Kogo ma ukarać, ukaże. Kogo ma ocalić, ocali. Ty ukochany Czytelniku, masz zdecydować o tym. To wielkie dzieło pokuty, jakie pragnie Bóg rozpocząć od naszej Ojczyzny Polski, ma się składać z nawrócenia i różnych form pokutnych. Wedle zamierzenia Boga trzonem tej pokuty ma być codzienna Msza święta, post o chlebie i wodzie do trzech dni w tygodniu, codzienna 15-minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele, trzygodzinny post eucharystyczny i post milczenia przed Ofiarą Mszy świętej. (…) W wymiarze „czasoprzestrzennym” Boga jest to ostatnia godzina, w której przychodzi nam żyć, przed przyjściem Chrystusa Króla. Ten czas wyboru przeminie bezpowrotnie. Stąd przychodzący Bóg mówi do nas: „Wzywam, Proszę, Przynaglam. To jest teraz.” Bóg ubolewa nad stanem świata, nad stanem głębokiego opętania ludzkości. Dlatego, mówiąc o potędze Mszy świętej, zwraca się do nas z potrójnym przynagleniem: „Nie tylko przypominam, nie tylko zachęcam, ale krzyczę na całe gardło: Msza święta to Ofiara przejednania gniewu Bożego!” Polska została wybrana jako narzędzie na zrealizowanie Woli Bożej. Sam Bóg tę swoją Wolę nazwał – Drogą Narodowej Pokuty. Wybrał Polskę, bo w tym kraju Ofiara jest sprawowana z zachowaniem właściwej formy nabożeństwa, z zachowaniem właściwych słów Konsekracji i z dbałością o osobę kapłana, osobę przeznaczoną do sprawowania Najświętszej Ofiary. (…) Z tych ludzi, którzy tak jak ty oddychają Jezusem, Jego Ofiarą i Jego Słowem, zapragnąłem uczynić sobie resztę, dla której się zmiłuję.(…) Ta godzina wybiła. Bóg czeka, dopóki ta godzina trwa. Zapal tę iskrę i nie odkładaj tej decyzji: Panie oto jestem. Jeśli tego przebudzenia nie będzie, Bóg nas zapewnia, że świat się zawali. Nasze dziś jest Bożym teraz. „Proszę was o pokutę teraz, nie potem. Potem będzie już za późno. Chcę abyście się nawracali teraz. Nawiedzali Najświętszy Sakrament teraz. Uczestniczyli w codziennej Ofierze Mszy świętej teraz i pościli w tej chwili. Potem nie ma już znaczenia. Nie zdążycie się nawrócić, aby Mnie przebłagać. Jak wzburzony ocean wyleję się na ludzkość w Mojej Sprawiedliwości. To nie będzie czas pokuty, ale kary. Będziecie wówczas pościć. Będziecie pokutować. Nie będzie to jednak miało znaczenia. Przymuszeni okolicznościami, a nie dobrowolną ofiarą.”(…) Bóg błogosławi i przypomina: „To jest teraz”.

W comiesięcznych Orędziach (25-go) w Medjugorie, Matka Boża powiedziała 25 października 2022 : „ … Ludzkość zdecydowała się na śmierć. Dlatego (Bóg) mnie posłał, abym was pouczyła, że bez Boga nie macie przyszłości”.

ps. Wzrastają w Grajewie podatki!! Tylko cynicy i złodzieje, zarabiający po 20 tys./mc, szukają teraz okazji do zarobku! Prawa, prospołeczna władza, szukałaby sposobów, w duchu wspomnianej wyżej miłości bliźniego, by nie obarczać grajewian i tak już dużymi podatkami. Argument, że wszystko drożeje, jest takim kretyńskim sposobem, by z ludzi zrobić bezwolnych idiotów. 26 października 2022 RM podjęła uchwałę XLIX/387/22, by podnieść podatki od gruntów i nieruchomości o ok. 12%. Piętnastu radnych było za (radni „układu grajewskiego”, czyli burmistrza + PIS i PSL), a tylko 3 było przeciw. Zapamiętajmy te godne tej funkcji nazwiska: A. Ciechanowicz, P. Obrycki i P. Zalewski. Dwie radne się wstrzymały: J. Ksepko-Kurkowska i M. Stefańska.

Przy zaplanowanym deficycie budżetowym! (znowu socjalistyczne myślenie) na poziomie 13,2 mln zł, idzie rozdawnictwo (dotacje) za ok. 0,7 mln zł. Przy istniejącej siłowni naprzeciwko szpitala, planuje się budowę (nieopodal) następnej… siłowni i placu zabaw za ok. 300 tys. zł. No comment!

By the way: skoro nie skorzystaliście z naszej propozycji – referendum nad odwołaniem szkodników (drakońska podwyżka śmieci), to teraz cierpimy wszyscy!

Aleksander Szymczak

6 myśli na temat “OSTATNIA GODZINA

  1. Włąsnie, jak mozna byc takim cynikiem „rządzącym” >> a dostaliście juz te 3 tysiaki, dostaliście wegiel, no chyba >> dostaliście w pysk od nich. Ale podwyz szać nam to BARDZO CHETNI!!!!!!!!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.