KONKURS NA BURMISTRZA

Wielce zatroskani o ten nasz chleb powszedni, często zapominamy o tym, że nie samym chlebem żyje człowiek. Sposób w jaki zdobywamy ten chleb, warunki życia, kształtują tzw. politycy. Polityka to nie jest gra indywidualna, to gra zespołowa. To oni wprowadzają w życie swoje reguły, przepisy i prawa. Pokazują (teoretycznie) kierunki…rozwoju kraju czy miasta. Czyli, im mądrzejsi będą na czele, tym (teoretycznie) te warunki życia powinny być lepsze a nawet lepsiejsze. Inaczej, jakich sobie wybierzemy, takie będą przepisy, nakazy, możliwości zarabiania, podatki (i na co wydamy), no i bezpieczeństwo (wielorakie). Trudno więc zrozumieć tych, którym ta sfera polityki (choćby lokalnej) – wisi i powiewa. Rozumiem, że te „elyty polityczne” robią wystarczająco dużo szumu, afer, przekrzykiwania się partyjnego, by obrzydzić nam tę sferę zainteresowań. TO CELOWE i obliczone… a faktycznie potem idzie do głosowania nieco ponad połowa uprawnionych ( zwykle elektorat koterii). To błąd, ale ilu chce to zrozumieć?

Za rok wybory samorządowe (kadencja 2018 – 2023). Wydaje się nam daleko? Dla normalnych ludzi może i tak, ale nie dla ugrupowań politycznych. Rok to – całkiem niedługi czas. Dlatego „Konfederacja” zaczęła już rozmawiać o przygotowaniach (delegacja Klubu Konfederacji z Grajewa była na spotkaniu z posłem R. Winnickim w Białymstoku). Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczne, KK pragnie przygotować grunt do – prawidłowych wyborów lokalnych (bez np. kupowania głosów, co jest obrazą nie tylko lokalnej społeczności, ale i wielkim zagrożeniem dla sumień!). Listy na radnych do miasta, powiatu, sejmiku czy gmin – są otwarte. Jednak – trzeba dla Grajewa naprawdę dobrego gospodarza. OGŁASZAMY KONKURS na – burmistrza Grajewa. Kandydat będzie miał wiele miesięcy, by przekonać ludzi do siebie, a ten Blog, jest otwarty na ich przekazy. Wybierzemy najlepszego z najlepszych i to będzie Wasz kandydat. Szansa?

Zobaczcie, wyborców w Grajewie jest ok 17,5 tys. W 2018r. Obecny burmistrz dostał 4683 głosy, co daje poparcie lokalnej społeczności na poziomie 26,83%. To dość słaby mandat. Te pozostałe, powiedzmy 10 tys. wyborców, może śmiało mieć swego burmistrza. Jednak wcześniej musi być go widać i słyszeć (Blog). Dlatego – konkurs uważam za otwarty. Jeśli ta społeczność ma mieć swoją podmiotowość i decyzyjność, musi wybrać swoich antyukładowych radnych i swego antyukładowego burmistrza. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy ze swojej ukrytej siły i wciąż jesteśmy tym – śpiącym olbrzymem.

Pomyślmy więc, czy nie warto w końcu zacząć samemu decydować i ukrócić – wysokość lokalnych podatków, cen śmieci (władza dała ciała….), ilości zbędnej biurokracji, ukróceniu nepotyzmu władzy, czy mafijnych powiązań układu? Czy właściciel i suweren, Naród w swej Ojczyźnie, nie może się…samorządzić i być wiecznie uzależniony od rządów… partiokracji? To smutne, gdy ludzie wykształceni, widzą swoją szansę w… skamlaniu pod drzwiami burmistrza! To nawet jest szkodliwe dla tych ostatnich, bo pycha stołka powoduje szkody społeczne na większą skalę. Czy nasz burmistrz nie słyszy tych śmiechów z – jego lansu na łamach swojej gadzinówki (w każdym numerze po kilka zdjęć)? Władza powinna przejść na ludzi skromnych, pokornych i prawych. Mówi się, że po 2-ch kadencjach, już tworzy się mafia, a ile kadencji u nas rządzą… nauczyciele?

Piszcie i komentujcie, bo to jedyny tutaj Blog (portal) bez cenzury, który jest do waszej dyspozycji.

Aleksander Szymczak

ps. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach katolickich.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

10 myśli na temat “KONKURS NA BURMISTRZA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.