WYPRZEDAŻ RODOWYCH SREBER

Wielki Prymas Tysiąclecia, Kardynał Stefan Wyszyński tak nas nauczał: „Macie prawo i obowiązek wypowiadać z całą swobodą swoje sądy, oceny i krytyki. Dopiero wtedy dawalibyście dowód nieufności do tych co sprawują władzę, gdybyście lękliwie milczeli. Skoro otwarcie mówicie co was boli – wypełniacie obowiązek obywatelski”. Można też powiedzieć, że milczenie, podczas gdy widzimy zło, jest współudziałem.

Tak już jest w życiu społecznym, że do władz ustawodawczych czy uchwałodawczych, wybieramy swoich przedstawicieli, by nas tam reprezentowali. Chyba tylko z założenia, ci nasi przedstawiciele we władzach, mają być kompetentni, mądrzy, pracowici, empatyczni i o wysokich walorach moralnych, czyli ogólnie – służba społeczeństwu. To teoria, a praktyka? Widząc wielki rozdźwięk miedzy tym co powinno być a tym jacy są „wybierani”, już ponad połowa Polaków nie chodzi na wybory, słusznie oceniając to jako podłą farsę. Ostatnie wybory do Senatu 21 kwietnia 2013r. w woj. Śląskim (okr. 73) pokazało obraz tej rzeczy. Wygrał p. Piecha (PIS) – 7769 głosów na ok. 250 tys. wyborców. Frekwencja – 11.14% !!! To powinno dać do myślenia – zwłaszcza dla PIS. System proporcjonalny wyborów (zapisany w Konstytucji) powoduje wybór spośród partyjnych. To np. daje pełną władzę dla PO (w koalicji) choć w wyborach 2011r. – 81,55% wyborców nie poparło PO! To są skutki ustawy wyborczej napisanej pod partie. Stąd potrzeba wprowadzenia ordynacji JOW.

Przez ponad 20 lat partie dostały ok. 7 mld zł! Z naszych podatków najwięcej subwencji w 2012r. dostało PO – 18,358 mln zł, potem PIS – 17,140 mln zł, PSL – 6, 670 mln zł, Ruch Palikota – 5, 601 mln zł a nawet UP – 65,2 tys. zł. Co zrobili z Polską za te 7 mld zł? Co jeszcze nie zostało „sprywatyzowane”? Gdzie są zakłady pracy? Klasa polityczna, posłowie, jest w Polsce postrzegana jako jedna z najbardziej niewiarygodnych warstw społecznych. Czy dziwimy się tej opinii? Toczy się ciągły cyrk, oni przed wyborami nas kokietują a potem się na nas wypinają, a my udajemy że ich cenimy a potem – coraz mniejsza frekwencja wyborcza. O obietnicach wyborczych po wyborach zapomina chyba każdy a już najbardziej – wybrany. Obserwujemy przy tym coraz niższą jakość wybranych. Potem ta ich niekompetencja przekuwa się na fatalne głosowania (często wręcz szkodliwe Polsce). To np. przejawia się tym, że Polacy muszą najwięcej płacić za gaz z Rosji (bierzemy ok. 10 mld m3), bo płacimy 526 $ za tys. m3, a np. Niemcy – 379$, Anglicy – 313$ ! Niekompetencja, czy….? Dlaczego za to wszystko muszą płacić ludzie?

Jeśli lokalna społeczność (głosy w Internecie) bezowocnie prosi jedynego człowieka w Sejmiku p. R. Wolwarka (PIS) o jakieś „wieści” z województwa, co robi, co zrobił dla Grajewa, nad czym się obecnie pracuje, jakie są perspektywy dla województwa itd., to widzi milczenie. Jeśli ktoś wytyka złe głosowania dla jedynego posła z PSL p. E. Borawskiego, to także jest milczenie. O czym to świadczy? Czy znów będą nas kokietować, adorować i bałamucić przed następnymi wyborami?

10 maja 2013r. odbyło się 39 posiedzenie Sejmu RP. Głosowanie nr 8. Druk nr 1242. Rzecz dotyczyła projektu ustawy o uchyleniu ustawy o przekształceniu własnościowym przedsiębiorstwa państwowego PLL LOT. Czyli de facto – sprzedaż. Pytanie – ile jeszcze tych sreber Polaków zostało? Głosowało 447 posłów w tym za – 235 (przeciw 212). Kto był za „prywatyzacją” następnego polskiego srebra? Całe PO i PSL czyli (przytoczmy tylko posłów z naszego województwa); PSL – E. Borawski, PO – B. Kamińska, B. Kudrycka, D. Raczkowski, R. Tyszkiewicz i J. Żalek.

Lokalna społeczność ma prawo wiedzieć jak się spisuje grajewski poseł w Sejmie. Skoro on sam nie ma nam nic do powiedzenia, żadnych broszur, czasopism itp., to zobaczmy. Udział w głosowaniach – 81,26% (440 miejsce), wg liczby wypowiedzi w Sejmie – 9 wystąpień (355 miejsce), wg liczby interpelacji – 6 (dosłownie sześć!) 362 miejsce, ale np. minister Kudrycka – 4 interpelacje (386 miejsce). Poseł E. Borawski nie był jeszcze sprawozdawcą. Wg liczby podpisów pod projektami – 11 podpisów (357 miejsce) ale np. p. Kudrycka – 3 podpisy (442 miejsce). Nie oceniam, podaję suche fakty. Wnioski wyciągajcie sami i….. bądźcie mądrzy przed wyborami!

Za Platonem mówimy: „Świat milczy – Ty wołaj! Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi prawdę”.

JEHU

ze strony: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.