POLAK  POTRAFI

Źle się dzieje, gdy ludzie boją się swej władzy! To wynik, jak już wspominałem – alienacji od społeczeństwa. Powstałe struktury quasi-mafijne, uwłaszczyły się na samorządowych stołkach i głównym ich zadaniem jest, by bunt poddanych nie wyrwał im spod d…y tych stołków. Zastraszanie i ogłupianie (gadzinówki!). Resztę – uspokoimy większymi kęsami spadającymi z obfitych stołów władzy. To cała nasza ambicja? Przywykliśmy do – czołobitności i … przed kim? Niewolnicze poddaństwo nam odpowiada??

Protest (przeciw podwyżkom śmieci) napisany przez Klub Konfederacji z Grajewa, pokazał, kto nami „rządzi”. Układ grajewski stworzony z 10 radnych burmistrza i 6 z PIS, spacyfikował  i wynaturzył zadania i kompetencje Rady Miasta. Spacyfikowanie lokalnych portali (ind.4300) to 124700zł rocznie wydawanych dla nich przez UM. Kto więc piśnie coś przeciw władzy? Czyli – zarządzanie strachem. Dlatego – łamiemy monopol zakłamania. Pokażcie nam (opublikujemy), dlaczego radni podnoszą ręce jako „niepodlegli od władzy”, a potem głosują zgodnie z wolą burmistrza? Pokażcie nam te nepotyzmy, układy, a – oczyścimy te stajnie zakłamania!

Ludzie pytają, pokazaliście nam układ grajewski, a co ze… Starostwem? Tak, pokażemy! Od razu zaznaczam, że pełną wiedzę macie wy (lokalna społeczność), i od was oczekujemy informacji. Wy wiecie kto i dla kogo kupował głosy wyborcze! Niechże ta degrengolada w końcu się skończy!!! Piszcie (także nieoficjalnie na pocztę). Zacznę od tego, że chyba Starostwo wynajęło tego samego „robola od gadzinówek” i zaczęło w tym duchu (laurka szefa) wydawać swój „Głos powiatowy..”. Pamiętajcie, że za to wszystko my płacimy. Wybory samorządowe 2018 do powiatu grajewskiego wygrywa PSL (7 radnych na 17). Sześciu jest z PIS, trzech od „porozumienia burmistrza” i jeden z PO. Na wzór układu grajewskiego i tu następuje dogadanie się, czyli 6 z PIS, 3 od burmistrza. Aby mieć absolutną większość, p. Kostrzewski z PO zostaje zastępcą przewodniczącego Rady Powiatu. Czyli – współpraca PIS z PO, co podważa ich „odrębność” ideową, która jest tylko ściemą! Radni powiatu powołują Starostę (zwykle z wybranych radnych). Tym razem było inaczej i na tę funkcję układ powołuje radnego (świeżego)…. ale miejskiego, p. W. Remfelda, człowieka dobrego na „każde” stanowisko… partyjne. Ciekawe ilu tam jest takich… niepodległych od Starosty, mając na uwadze to, że  v-ce Starosta jest tam … radnym powiatowym!! Widzicie tu konflikt interesów?? Władza korumpuje, władza nie kontrolowana korumpuje o wiele bardziej. Władza ma …lepkie ręce. Władza potrafi zastraszyć. Władza ma bardzo dłuuuuugie łapy.  Stąd jest pewien kłopot. Ale jak w tytule – Polak potrafi.

Skoro my, w czasie „czarnych wymogów pandemicznych”, zdołaliśmy w Grajewie powołać Klub Konfederacji, wy możecie też. Rozumiem strach, obawy, jakieś niepotrzebne narażanie się, dlatego proponujemy inne rozwiązanie. Z racji swego miejsca, jesteśmy w stanie zbudować listy wyborcze do miasta i powiatu. Nie jesteśmy w stanie …”umeblować waszego domu” w gminach powiatu grajewskiego. Jeśli więc chcecie coś zmienić u Was, musicie zrobić to sami. Niech KK z Grajewa i ten Blog – będzie takim miejscem komunikacji (gwarancja dyskrecji!). Możemy te oddolne organizowanie się – skoordynować. Po rozmowie z pewnym działaczem gminnym zrozumiałem, że nie musicie się niepotrzebnie narażać na „odwet władzy”. Może nie być oficjalnego Klubu K, ale – „podziemny”. Zgłaszajcie swój akces na Blog. Skoro, jak mówił działacz, „wszyscy” są przeciw władzy , to musicie zrobić swoje listy wyborcze do gmin, a my je potem wystawimy do wyborów. ODWAGI, nie musicie być skazani wciąż na te same koterie „rządzące”! Tylko Wy jesteście w stanie rozmawiać z sąsiadami i uzgodnić stanowisko. Jak stale podkreślam – w każdej wiosce jest ktoś „zbuntowany”, dlatego nie można mówić – że nic się nie da!

Jak już wiecie, 22 lipca w Augustowie, byliśmy na spotkaniu „Wakacje z Konfederacją”. Piękne spotkanie w duchu radości i wolności. Tańce i śpiewy. Zostaliśmy pochwaleni przez posłów Kuleszę i Winnickiego za nasz ładny baner KK z Grajewa.

Jeszcze raz – Odwagi, bo oni karmią się naszym strachem!

Oni boją się tych, którzy się nie boją!!

Aleksander  Szymczak

PS. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

Jedna myśl na temat “POLAK  POTRAFI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.