CZY COŚ SIĘ ZMIENIŁO? – przypomnienie felietonu

Guru – „siema” !

8 STYCZNIA 2015 ~ ADMIN ~ EDYTUJ”GURU – „SIEMA” !”

Chyba już się kończy era „grania” w Polsce. Nikt przecież nie lubi jak robi się z niego głupca i naiwniaka, a tak już zaczyna się postrzegać na forach internetowych poczynania Owsiaka. Ze sprawozdań finansowych widać zebrane miliony, które później, lekko mówiąc, są rozdysponowywane wbrew zdrowemu rozsądkowi. Np. w 2011 fundacja kupiła budynek w Warszawie za 8,4 mln zł – na cele fundacji. Teraz kupili mieszkanie za ok. milion na luksusowym osiedlu w W-wie. W sumie fundacja już kończy czwartą nieruchomość. Bywało i tak, że oficjalnie chwalili się następnym rekordem zbiorki – 50 mln a potem z dokumentów wynikało, że było tego 46 mln.

Te i inne rewelacje zaniepokoiły blogera „Matka Kurka”. Nazwał Owsiaka – „królem żebraków i łgarzy”. Nasz guru oczywiście wytoczył proces, który odbył się w Złotoryi. Wyjątkowo rzetelnie sędzia poprowadził sprawę i nie pozwolił na małpowanie, gdzie bywało, że Owsiak skakał po stole i szukał – słoika z pieniędzmi. Był odporny na urok celebryty i zażądał dostarczenia dokumentów finansowych. Do określonego terminu tych dokumentów nie dostarczono, i Sąd wydał wyrok korzystny dla blogera. Oczywiście nastąpiło odwołanie i sprawa trwa.

Na konferencji w klubie Ronina, bloger opowiadał o niejasnych przepływach pieniędzy w trójkącie WOŚP a spółkami „Złoty Melon” i „Mrówka Cała” (co za nazwy!). Wszystkie w rękach rodziny i żony. Sami siebie wybierali, sami się zatrudniali, sami sobie zlecali prace itd. Istny – Amber Gold! Gdyby dokumenty zostały przedstawione, zapewne padłby mit – szlachetnego dobroczyńcy. Bloger tak posumował, że to co Owsiak robi najlepiej, to otumania. Fundacja zatrudnia 33 osoby przez cały rok. Koszty działalności – olbrzymie. Niejasne umowy na ogromne koszty serwisowania sprzętu itd. Kto by chciał się w tym rozeznać? Ale Polacy są wrażliwi, dają i mają poczucie dobroczynności.

Z dyskusji po konferencji – jeden z wpisów: „W trakcie procesu i między innymi po ujawnieniu wyżej wymienionych dokumentów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność „spalonej” firmy „Mrówka Cała”. W tym samym czasie Jerzy Owsiak założył swoją firmę „Jasna Sprawa”, a jej pełnomocnikiem została… tak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Zakres działalności „Jasnej Sprawy” i „Mrówki Całej” jest tożsamy i głównie opiera się na szkoleniach edukacyjnych i medycznych, produkcji gadżetów reklamowych, produkcji filmowej oraz muzycznej. Ile z zleceń „Jasna Sprawa” pośrednio lub bezpośrednio otrzymała od WOŚP i „Złotego Melona” musiałby ustalać kolejny sąd, a najlepiej prokuratura, bo sąd Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mają w poważaniu, ale tym najgłębszym – odmówili dostarczenia pełnej dokumentacji w ramach prawomocnego zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi.

To, czy w danej miejscowości, będzie „grać WOŚP” czy nie, decyduje burmistrz. Mądrzy i odważni nie ulegają ogólnemu naciskowi. Dawniej, przez ok. 10 lat nie grali w Nysie. Teraz już w Elblągu, Ostrołęce a w Poznaniu – bardzo ograniczono. Ostatecznie, czy to Owsiak ma wyposażać szpitale, czy – Ministerstwo Zdrowia? Kto tak na prawdę za tym stoi, kto chroni te „granie” i dlaczego? Czy celem jest zdeprawowanie młodzieży na Woodstock? Czy nie znamy innych sposobów, by pomóc szpitalom???

Czytelnik Grajewo24.pl

ze strony: grajewo24.pl

6 myśli na temat “CZY COŚ SIĘ ZMIENIŁO? – przypomnienie felietonu

 1. Ooo, nareszcie jakis głos rozsądku! Tu wszyscy trąbią w jedną tutkę! A co sie miało zmienić? Ludziska dają nawet wiecej milionów > ot jaki skutek nagonki. Czyżby w ten głupi sp[osób chcieli >> zagłuszyc sumienie? No przecież jestem dobry > dałem Owsikowi! A on pewnie juz ze smiechu …. Czy kiedys zmądrzejemy, czy dalej mentalność niewolników???

  Polubienie

 2. to jest odzwierciedlenie myslenia Polaków – ciemnota , dzicz , wstyd i hańba dla głupców , wcale ich nie żałuję , pranie mózgów przynosi efekt , dopóki nie odejdą ze szkół czarnowłosi dopóty Polacy będą płacić złodziejom

  Polubienie

 3. Ten cały Owsiak, wyznawca hare kriszna,zbiera, żebra,przed kościołami, promuje żydowska noblistkę, Tokarczuk hołubi, lewactwo, LGBT,deprawuje polska młodzież, jest związany z tzw totalna opozycja, ludzie tacy jak Adamowicz,to jego świętości,nie jestem bynajmniej za PiS, ale ten człowiek robi dużo więcej złego niż dobrego, czas skończyć z tym żebractwem,mamy jakieś polskie służby, żeby go sprawdzić,

  Polubienie

 4. Owsiak i ta jego akcja. Kiedyś byłam za tym. Dziś nie krytykuje. Znam te zarzuty wobec Owsiaka. Jednak zwolennicy jego od razu wskażą na podobną działalność Ojca Dyrektora. Już takie różne słyszałam. Tych młodych wolontariuszy popychają do tej akcji dobre intencje i marzną i mokną. Tak myślę ale w związku z tym procesem (ta Matka Kurka) też nie sponsoruję. Jest też pytanie czy tego sprzętu jest dużo? Bo zaraz zwolennicy mówią jeśli Twoje dziecko chore to odmów leczenia sprzętem z Orkiestry. Czy wszędzie jest. ?
  Z innej strony czy gdyby nasz kraj był normalny to potrzeba byłoby takich akcji? Czy poważne kraje mają takie akcje? Nie . A ich służby zdrowia lepiej może pracują?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.