WIEM,  ŻE NIC NIE WIEM

Nawet wielki filozof grecki Sokrates doszedł do takiego wniosku. Za swe poglądy, nie bał się też  wypić – cykutę  i przenieść na… lepszy świat. Cóż dopiero nasi współcześni „zarządzający” miast i wsi. Sokrates choć miał tą świadomość swej niewiedzy i pokory. Czy obecni mają tyle pokory, by klęknąć przed wiedzą? Czy im ta wiedza jest do czegoś potrzebna? Dziś pewnie wystarczają …plecy i układy! Jednym z atrybutów wyalienowanej władzy, jest – pogarda! Oto skala upadku!

Burmistrz Grajewa, sz. p. D. Latarowski, odpowiedział na pytania zadane na Sesji RM 30 czerwca – odnośnie podwyżki śmieci. Odnoszę wrażenie, że chyba wie o tej maksymie Sokratesa. Nie ma bowiem głupich pytań a tylko – głupie odpowiedzi! Pięć pytań a z tego cztery badające wiedzę burmistrza (szerzej UM) na temat spółki BIOM. Skoro z kimś się współpracuje, to chyba normalne, aby wiedzieć – z kim się współpracuje! Zasady partnerskie czy kompradorskie itd. ( w kapitalizmie kompradorskim decyduje przynależność do sitwy). Gdybym chciał posiąść wiedzę o spółce BIOM, niewątpliwie poszukałbym informacji w internecie (co sugeruje burmistrz). Jednak – nie po to Suweren wybrał sobie lokalne władze, suto ich opłaca (rocznie magistrat kosztuje nas ok. 6 mln zł !!), by mieszkaniec miał się zajmować zbędnymi informacjami! To magistrat na czele z burmistrzem ma wiedzieć – z kim spółkuje! Ma wybierać najlepsze dla mieszkańców rozwiązania, a tu niestety porażka!

W pierwszym pytaniu pytaliśmy – kto sprawuje „nadzór” z Grajewa (osobowo) nad tą spółką? Odpowiedź – komórką organizacyjną…. współpracującą < jest Wydz. Gosp. Komun. z  naczelnikiem. Czyli – nikt osobowo, ale – odpowiedzialność zbiorowa! W drugim pytaniu pytaliśmy czy magistrat wie o strukturze zatrudnienia w BIOM (koszty), bo przecież wszyscy to opłacamy!? Ze szczerością burmistrz odpowiada – UMG nie posiada takiej informacji!!    W trzecim pytaniu badaliśmy czy UM posiada wiedzę o poczynionych inwestycjach (wspólnika!) w BIOM – wiedzę jaką musi posiadać każdy kontrahent, a tu burmistrz odsyła na stronę spółki. Czyli – nie wie co się tam dzieje! Następny punkt to pytanie o…. alternatywę dla wygórowanych cen w spółce. I tu burmistrz także rozkłada ręce, jest związany umową itd. etc. Nie odpowiada w pełni na pytanie i znów odsyła na stronę spółki. Były inne – korzystniejsze propozycje?? Wciąż czeka odpowiedź na pytanie – dlaczego nasze wysypisko w Koszarówce, stało się „spółką” i kto za tym stoi? Nie szukając innych korzystniejszych rozwiązań, podpisali z BIOM umowę – do końca…2031roku !! Musiał – czy chciał??      Czyli, musiał odpisać to odpisał, a czy odpowiedział? Jesteście zawiedzeni „odpowiedziami”? Ja nie, wszak raz już zobaczyłem z kim „tańczę”, gdy prosiłem o wgląd i zbadanie dokumentów budowy basenu. Od tego „burmistrza” dostałem odpowiedź, że… nie ma tych dokumentów!!! Czyli, inaczej mówiąc odpowiedział – spadaj ćwoku, bo możesz mi naskoczyć!

Zadałem też na Sesji RM piąte pytanie – który z radnych jest niepodległy burmistrzowi. Dwóch podniosło ręce – co zrozumiałe i chwalebne (radny ma dbać o sprawy tej społeczności a nie dbać o … dobrostan burmistrza), ale potem się zatrwożyłem. Zaczęły się podnosić ręce pozostałych, i za chwilę 14 radnych przegłosowuje podwyżki!  Dualizm postaw, konformizm… czyli – wybrali dyshonor. Odpisała też przewodnicząca RM, a słowa polonistki o… „manifeście politycznym”, brzmią dość zabawnie. Owszem, napiszemy (Klub Konfederacji z Grajewa) naszą – deklarację polityczną i zapewniam, że nie będzie to pióro.. „polonisty”. Zafascynowani takimi głębiami intelektualnymi odpowiedzi, będziemy dalej pytać burmistrza (skoro od lat nikt nie ośmielił się pytać). W końcu muszą się przyłożyć do roboty za te 6 mln rocznie!

Patrząc szerzej na sprawy Polski, widzimy jak traktuje nas UE. Wytwór amerykański (vide – Michalkiewicz) imć Hołownia oświadczył, że: „Sąd TSUE jest naszym sądem”! Dlatego Nasza Królowa Maryja w jednym z ostatnich Orędzi (vide: komentarz w przedostatnim felietonie) mówi: „ Żądam, aby Polska wyszła z UE rządzonej przez szatana”! Czy namiestnicy na Polskę – POPIS, posłucha Naszej Królowej? Jezioro siarki dla sekty covidian – mówi Jezus w innym Orędziu! Udało się im urządzić polakom – zbiorowe samobójstwo szczepionkowe, ale tego nie zatwierdził Bóg, więc macie ogromny problem! Do tego dług dla polaków (no bo przecież nie dla was) rośnie w tempie 34 mln zł. na godzinę a już rzeczywisty dług sięga – 4 bln zł! Uczciwość wobec siebie jest warta więcej, niż akceptacja tłumu i trzymanie się cudzych kłamstw!

Aleksander  Szymczak

 ZBLIŻA SIĘ „DRUGA FALA” PRZYMUSU SZCZEPIEŃ NA COVID-19! KONFEDERACJA ŻĄDA PEŁNEJ DOBROWOLNOŚCI!

PS. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

2 myśli na temat “WIEM,  ŻE NIC NIE WIEM

 1. Powiem , ale … nie wiem
  Po lekturze odpowiedzi na nasze pismo z dn. 30.03.2021 odnośnie podwyżki śmieci , nasuwa mi się zdanie j/w ;
  ad. 1. W pytaniu chodziło o wskazanie osoby kompetentnej w nadzorze firmy BIOM , padło na naczelnika wydziału gospodarki komunalnej , który ma ,, współpracować „ .
  Miasto Grajewo jest największym udziałowcem spółki BIOM , największym płatnikiem , a nie jest zainteresowana jak jest zarządzana ?
  ad.2 i ad. 3 stan zatrudnienia , średnie zarobki , inwestycje .
  Pan burmistrz nie wie i odsyła do spółki BIOM , przecież powyżej wskazał Pan naczelnika , no to on niech odpowie , dlaczego pan MÓWI , ALE …NIE WIEM . Poprosimy o odpowiedz osobę kompetentną .
  ad.4 Na to pytanie odpowiedź była kompetentna i wyczerpująca . nic nie robiliśmy , ani nie mamy ochoty zrobić , by w przyszłości mieszkańcy płacili mniej za śmieci . , wręcz przeciwnie przy tak ochoczo podjętej zgodzie na podwyżkę , spodziewajmy się kolejnej .
  ad.5 Radni , którzy deklarują się osobiście i rodzinnie jako niepodlegli służbowo i finansowo , od burmistrza i starosty proszeni są o ponowną autoweryfikację , ponieważ temat będzie kontynuowany .

  Klub Konfederacji w Grajewie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.