TYLKO TYLE MOGLIŚMY ZROBIĆ DLA WAS

30 czerwca 2021r na Sesji RM Grajewo, zapadła decyzja – płaćcie za podwyżki śmieci! 14 radnych RM zagłosowało za tą drakońską podwyżką (3 wstrz. 2 przeciw). Poznajmy tych, którzy nam to zgotowali (zamiast walczyć o nas): 10 radnych od burmistrza (KWW „Grajewskie Porozumienie Samorządowe); A. Opara; W. J. Dembinski; P. Paszkowski; A. Niewiarowski; M. Wielgat; H. Muryjas-Rząsa; H. Jagielska; D. Purwin; E. Nietupska; T. Siejda; oraz z PIS -3; T. Babul; A. Siwik-Karwowska; G. R. Curyło a z PSL- A. Z. Skawski ! Do tego należy oczywiście dodać sprawcę- burmistrza D. Latarowskiego.

Ta piętnastka sprawiła, a my zapamiętajmy ich przy następnych wyborach (chyba, że już zdecydujecie to w Lokalnym Referendum). Oświadczenie Klubu Konfederacji zostało dostarczone na Sesję RM, a drugi tekst z pytaniami został odczytany i podany do pisemnej odpowiedzi.

SZCZĘŚĆ BOŻE, WSZYSTKIM, WG STANOWISK, GODNOŚCI  I  ZASZCZYTÓW

Władza bez nadzoru degeneruje się, wypacza i alienuje od społeczeństwa. Taka sytuacja nastąpiła u nas, w Grajewie. Od razu zaznaczam, że to wystąpienie jest nacechowane wyłącznie troską o nasze miasto, a nie by „dokopać” komukolwiek, bo słowa prawdy, nawet gorzkiej, mogą oczyścić i uzdrowić tutejsze relacje społeczne. Aby uruchomić głębsze pokłady myślenia, posłużę się cytatem filozofa włoskiego oświecenia Niccollo Machiavellego: „Kiedy jednak władza sięga po mienie poddanych, krew polać się musi.”    Co najmniej od kilkunastu lat z małą przerwą na burmistrza Kiełczewskiego, rządzą nami nauczyciele. Śmiało więc można im przypisać to, co się zadziało w naszym lokalnym społeczeństwie, zarówno dobre, jak i złe. Ostatnia bezprecedensowa podwyżka na śmieci, jest skutkiem złej polityki z przeszłości, co w końcu teraz wyszło. Jak pamiętacie, mieliśmy swoje wysypisko śmieci w Koszarówce. Mieszkańcy to doceniali i korzystali. Co się takiego stało, przy którym burmistrzu, że to nasze wysypisko, stało się spółką, której Grajewo jest częścią? A do tego nadzór nad tą „inicjatywą” został oddany w obce ręce! Spółki są takim dobrem, że jak gdzieś, komuś podwinie się noga, to gangsterzy potrafią przyjechać, przyłożyć spluwę do skroni i powiedzieć: albo płacicie, albo…? Bojaźliwe i bez ambicji samorządy, przystają na pierwszą opcję. Każą płacić swoim poddanym i uważają, że nie ma alternatywy. To jest przykład źle pojętej tzw. służby społeczeństwu i obrony jej interesów, do czego przecież Suweren, czyli wasz pracodawca, was powołał. Mamy nadzieję, że jest to przykład jednostkowy, bo strach myśleć w jakich jeszcze jesteśmy spółkach jako samorząd i czy jakieś inne mafie nie będą chciały nas „oskubać”!

Panie burmistrzu Latarowski, zajmuje się pan wieloma sprawami, łataniem dziur w jezdni, ozdobą miasta, ale gdy nadciąga zagrożenie dla całej lokalnej społeczności, pan wywiesza białą flagę! Odwagi, bo lęk należy do szatana! Kto chce – ten szuka sposobu, kto nie chce – ten szuka powodu!  Powtórzę, by uzmysłowić sobie tragizm tej sytuacji: kto chce, ten szuka sposobu, kto nie chce, ten szuka powodu. Klub Konfederacji  napisawszy ten Protest staraniem Suwerena, nie przyjmuje do wiadomości, że nic się nie da zrobić! Szef tego BIOMu pokazał wam swoje wyliczenia. Wierzycie w nie? Wierzycie w – gospodarność, celowość i adekwatność wyliczeń? Należało od razu skierować coś w rodzaju NIKu do zbadania gospodarności w/w. Może nawet dopuścić do rozwiązania tej mało efektywnej spółki. Czy Grajewo ma możliwość kontroli tej spółki? Czy jest jakaś osoba z Grajewa, która na bieżąco „nadzoruje” BIOM? Żądamy całej prawdy! W końcu można – odwołać się do Suwerena, przeprowadzić swoiste „referendum”, bezkosztowe jak np. przy Budżecie Obywatelskim i mieć argument w negocjacjach, że – społeczeństwo nam się zbuntowało. Wy jednak – ruki po szwam i… płaćcie mieszkańcy Grajewa. Wprawdzie nigdy nie mów nigdy, ale nawet w najczarniejszych okolicznościach jest odwołanie się do Boga, prośba o pomoc i modlitwa! Nigdy więc nie wolno się poddawać!

Szanowna Rado Miasta. To was ta społeczność wybrała, abyście bronili jej interesów. Co chcecie przegłosować? Protest napisany przez Klub Konfederacji z Grajewa mówi wyraźnie, że bardzo boli ta niebotyczna podwyżka, a wy – chcecie to odrzucić?  Czyli, odrzucając zasadność, mówicie, że my wiemy lepiej co boli a co nie. Jest w tym logika? Można przegłosowywać skalę i wielkość podwyżki, wycofać się z niej, odłożyć w czasie głosowanie, a jeśli coś was przerasta, to proszę poddać się ponownej weryfikacji Suwerena.  

Rolą dziennikarzy jest patrzeć władzy na ręce. A jak jest w Grajewie i to od kilkunastu lat? Skąd te wypaczenia i alienacja? Gdzie był nadzór społeczny z waszej strony waszych portali? Skoro dostajecie od władzy różne płatne ogłoszenia na wasze strony, to nie dziwi przemilczanie wielu spraw, nie dziwi cenzura, odrębny głos społeczny etc. To fałszywa ochrona i w dłuższej skali – jest przeciw temu miastu. Ten Protest wysłałem (AKS)  na portale e-Grajewo i Grajewo24. Sprawa dotykająca przecież całej tej społeczności, nie znalazła miejsca na Grajewo24, a na e-grajewo ukazała się w wersji okrojonej. Źle służycie sprawie. Dlatego powstał Blog: wiernytradycji.com, by był platformą wymiany wolnej myśli i to bez cenzury. Dlatego powstał Klub Konfederacji, by w końcu ktoś zaczął patrzeć władzy na ręce i ujmował się za uciemiężonymi.

Jakie skutki już przyniosła ta drakońska podwyżka 50-56% za wywóz śmieci? Rozmawiałem (AKS) z członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej. Mówił, że czynsz skoczył z 580 zł, na 700. Szanowni mieszkańcy tzw. Spółdzielni Mieszkaniowych, jeśli uważacie że was okradają, zróbcie Walne Zebranie i wymieńcie ludzi. Poszczególne bloki mogą się wyłączyć i zrobić swoją spółdzielnię. Po co wam utrzymywać ten garb biurokratyczny, a widziałem już takie spółdzielnie, gdzie na telefon był szef mający do dyspozycji księgową i ekipę remontową. Bez biura, sekretarek, kawy, ciasteczek… Nie oczekujcie zmian – będąc biernymi!

Rozumiemy wasz szok magistracie, bo pomimo spacyfikowania tutejszych portali i mediów, ktoś nie poddał się propagandzie i manipulacji i mówi wam w oczy jaka jest prawda, więc wszelki głos sprzeciwu, profilaktycznie kwalifikujecie jako – manifest polityczny. Nie pochlebiajcie sobie, bo jeśli bierzemy do ręki waszą laurkową gazetkę, to ze zwykłego egoizmu, by poczuć tę ekspiację dla jedynie słusznych poczynań burmistrza.

Szanowny magistracie, szukacie tych 5 tysięcy nie figurujących w waszych rejestrach śmieciowych? Otóż rozmawiałem z kimś,  kto sam wywozi swoje śmieci i mówi, że on umie liczyć w przeciwieństwie do magistratu. Dalej będzie wywoził. Szukając innych rozwiązań, szukajcie oszczędności wewnątrz całego tego systemu zarządzanego przez was. Może jakiś barter z PUKiem? Ludzie całą tą sytuacją mogą się zdenerwować. Mogą was wymieść w Lokalnym Referendum. Czy może liczycie na bierność Suwerena – magistracie opuszczonych rąk? Amen.

Klub Konfederacji z Grajewa

Szczęść Boże, wszystkim, wg stanowisk, godności i zaszczytów!

Stanowisko Klubu Konfederacji z Grajewa, jest na osobnych kartkach, które dostaniecie.

Szanowni radni, macie przygotowany projekt odrzucenia Protestu Suwerena.

Co chcecie przegłosować? Protest napisany  mówi wyraźnie, że bardzo boli ludzi ta niebotyczna podwyżka, a wy – chcecie to odrzucić?  Czyli, odrzucając zasadność, mówicie, że my wiemy lepiej co boli a co nie. Jest w tym logika?

Dlatego tylko kilka pytań:

 1. Proszę podać imię i nazwisko osoby sprawującej nadzór nad spółką BIOM z ramienia miasta Grajewo i czy jest to osoba kompetentna w sprawach gospodarczych a nie np. nauczyciel?
 2. Jaka jest liczba osób zatrudnionych w spółce na stanowiskach robotniczych i ich średnia płaca a także na stanowiskach urzędniczych i ich średni zarobek?
 3. Czy w ciągu ostatnich dwóch lat, były jakieś inwestycje w spółce i czy miały one, i jaki, wpływ na wysokość opłat za śmieci?
 4. Czy miasto Grajewo składało zapytania ofertowe do innych składowisk, wysypisk, sortowni, spalarni? Czy otrzymywało od podobnych podmiotów oferty korzystniejsze, z lepszą ceną i warunkami? Czy były analizy, czy nie?
 5. Czy jest na sali jakiś radny – niepodległy służbowo od burmistrza czy starosty?

          Proszę wstańcie, niech was zobaczą wyborcy.

Aleksander  Szymczak

PS.  Ciekawe – Kazanie – ks. P. Natanek 29.06.2021

4 myśli na temat “TYLKO TYLE MOGLIŚMY ZROBIĆ DLA WAS

 1. Orędzie: „Anna od Jezusa”; 27. 06. 2021r. godz. 11:45 – „Tak, Mój Jezu Umiłowany, dziękuję Ci za Twoja troskę. Mój Jezu, jak mam teraz obcować z tymi, którzy się zaszczepili?

  Jezus: Dusze, które poddały się zaszczepieniu są w wielkim niebezpieczeństwie i nie tylko chodzi o ich ciała. Dusza ich stała się otwarta na działanie zła i to jest największe niebezpieczeństwo. Gdyż wtedy jest osłabiona wola i łatwiej będzie takiej duszy słuchać szatana niż rozpoznać wolę Boga. Zaś ciała tych osób będą powoli niszczone przez toksyny, a także przez czynne substancje, które powodują trwałe zmiany w organizmie. Zmiany te mogą być widoczne już po kilku miesiącach, gdyż zachowanie tych osób może ulec zmianie, a także w wyglądzie można zaobserwować zmiany. Dopiero po kilkunastu miesiącach, osoby te zaczną chorować na różne choroby, nawet jak były zdrowe.

  Jednak nikt nie będzie przypisywał tego szczepionkom. Tak, jak teraz mało mówi się o skutkach ubocznych i wielu przypadkach śmierci, nawet ludzi młodych.

  Kto będzie szczepić swe dzieci wydaje je na śmierć, nie tylko ciała ale i duszy.

  Teraz już jest przygotowana nowa szczepionka i nowa fala wirusa nadchodzi. Kto wie, czym jest szczepionka, nigdy się nie zaszczepi, choć może go to wiele kosztować.”

  Polubienie

 2. Troche mi smutno, bo komentarz wczorajszy na stronę e-grajewo >> nie ukazał się! Cenzura? Dlatego teraz to samo wyślę na > wiernytradycji.com. Czy ty „maniek” jesteś normalny?? Skupiacie sie na „szczęść Boże” zamiast podjąć dyskusję o meritum! Gratuluję postawy autorowi, takich juz tu mało. Co robimy grajewiacy?? Płacimy, czy…???

  Polubienie

 3. A jeszcze dodam, ze swietnie zobaczyliśmy „grajewski układ”, który tworzy burmistrz ze swoim „porozumienien” i PIS !!! Tfu!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.