CO WOLNO WOJEWODZIE…

Dalej znamy… to nie tobie zniewolony na(sm)rodzie. Coraz bardziej bowiem obserwujemy, że są równi i równiejsi. Czyli, pod pozorem walki z… mniemaną pandemią, coraz więcej widzimy ucisku, zamordyzmu i utraty wolności. Tu nie chodzi tylko o.. władzę, ale i ich wykonawców w postaci służb, urzędników czy agentów (wszak każdy totalitaryzm, musi takowych posiadać). Do tej pory, w moich felietonach, skupiałem się raczej na władzy ustawodawczej i wykonawczej w Polsce. Tym razem pochylimy się nad lokalną koterią sprawującą „władzę lokalną”.  Ci wszyscy, którzy tu posiadają jakiś stołek, czy to wójt, burmistrz czy starosta z ich ogromnymi urzędami i urzędnikami, zapominają, że ich nadzorcą i pracodawcą jest – suweren, czyli wyborcy. Z powodu braku zaangażowania i niezrozumienia, suweren daje władzę komuś raz na cztery lata i… „władza” zamiast mu służyć, to – podporządkowuje sobie tego suwerena i narzuca mu co się podoba. „Steruje” zachowaniem, skłóca i antagonizuje, narzuca często nieuzasadnione dodatkowe obciążenia finansowe. Na prośbę czytelników Bloga, podjąłem interwencję w UM.

Grajewo 05.11.2020

Burmistrz miasta Grajewo

w/m

WWW. wiernytradycji.com

Blog  grajewski

wiernytradycji@wp.pl

SKARGA

W związku z pytaniami czytelników, proszę o umotywowanie tak wygórowanej opłaty za dzierżawę grobów na cmentarzu komunalnym w Grajewie.

Jednorazowa opłata 864 zł za następny okres dzierżawy, jest określana jako – dojenie owiec! Dodatkowo, nie ma możliwości rozłożenia tego haraczu na raty!

Czy nie może być… normalnie, czyli tj. na cmentarzu parafialnym?

Z poważaniem

Aleksander  Szymczak

Niedawno dostałem odpowiedź w PDF. Poprosiłem, by wysłali w innym formacie, bo chcę to zamieścić na stronie. Przysłali mi w… JPEG. Trudno, muszę wam opisać… odpowiedź. „(…) opłaty cmentarne pobierane są na warunkach i w wysokości ustalonej Zarządzeniem nr 353/16 Burmistrza m. Grajewo z 2 grudnia 2016r.” Od 2007r. do w/w daty… „ (…) rosły koszty utrzymania cmentarza, koszty paliw i energii, dostaw wody i odprowadzania ścieków, materiałów i usług dot. m. in. obsługi technicznej, sprzątania czy odbioru i unieszkodliwiania odpadów.” Każdego roku (tu podano trzy ostatnie) dotacje z miasta do „zarządu” wynosiły ok. 200 tys. zł. Tu – ciekawe zdanie: „Wpływy z opłat tytułu dzierżawy kwater cmentarnych, nie pokrywały ponoszonych wydatków”!  Chwila na komentarz; Gdyby ktoś inny, jakaś firma zewnętrzna, „obsługiwała technicznie”, inna sprzątała, inna… utylizowała śmieci, no to koszty faktycznie nieuniknione (choć wtedy władzę należałoby rozliczyć za… niegospodarność)! Tymczasem, chyba całą obsługę cmentarza organizuje nasz PUK, czyli dostarcza wodę (jakie ścieki??), sprząta i wywozi śmieci, więc….? Pewnie koszty odnawiania (co 20 lat) kwater na cmentarzu, nie… „pokrywały ponoszonych wydatków”, ale koszty pochówku plus koszty dzierżawy… nie pokrywają kosztów? Osąd zostawiam czytelnikom.    Nie da się też rozłożyć tego haraczu na raty (ok. 900 zł to nie mała kwota), bo „ ponieważ byłoby to niezgodne z w/w Zarządzeniem”. Zarządcy naszego cmentarza komunalnego, czy to PUK, czy UM, wzorują się na podobnej wielkości opłat w innych pobliskich miastach. Cóż, jakoś to umotywować trzeba. Podałem przykład cmentarza parafialnego (stary cm.) a tam… wystarcza i na sprzątanie, wodę i wywóz śmieci od… płacących za pochówek (może nie do końca, ale…). Ocenę zostawiam czytelnikom, bo sam chciałbym się mylić co do oceny.

W dobie mniemanej „pandemii”, chyba najgorsze jest to, że niektórzy wychodzą przed szereg – chcąc zyskać poklask, interpretują najnowsze „covidowe rozporządzenia” na niekorzyść ludzi. Nawet w najciemniejszych okresach naszej historii, nie wolno występować i utrudniać życia społeczeństwu. To kiedyś zostanie pokazane wszystkim! Na basenie owszem, nie ma wstępu dla indywidualnych, ale dla grup zorganizowanych czy uprawiających sport, jest taka możliwość. Czyli pływanie tak, ćwiczenia w wodzie tak, ale… już nie dla masażu wodnego z różnych basenowych urządzeń, bo… to już rekreacja! Rozumiecie coś z tego? Nadinterpretacja?  MDK. Na szczęście zniknęły już tęczowe ławeczki przed budynkiem, ale pamiętamy, że tam wisiały nawet flagi tęczowe! Za to w gablotach straszą już plakaty o… wirtualnym wyszczepieniu (przyzwyczajają i oswajają)! Tfu!

Nadinterpretacją wykazują się w Starostwie, gdzie urzędnicy potrafią niszczyć przedsiębiorcę zupełnie bezpodstawnie, co już spowodowało wymuszoną obronę i  wydatek kilku ładnych tys. zł na mecenasa! Musi być jakaś forma obrony przed… rozpalonymi urzędasami liczącymi na Ustawę – bezkarność plus! Bezkarności nie będzie!

JEDNOCZMY SIĘ! Dlatego lokalna Konfederacja już zaczęła spisywać te złośliwe formy ucisku urzędniczego – a pokażemy to w stosownym czasie (może przed wyborami?). Do tej pory tylko nieliczni zorganizowali się w dwa Kluby Konfederacji. Mówi się o… trzecim (sic!). To nasza narodowa przypadłość, że kto się czuje „ważniejszy i mądrzejszy”, zakłada swoją „organizację”. Czy to będzie klub, stowarzyszenie, partyjka etc, ale ambitny osobnik nie będzie działać gdy – nie będzie szefem!! To nas gubi, bo pychą daleko nie zajedziemy. To nie tak być powinno, że patriotów przejmują różne „kanapowe” partyjki i… potem co najwyżej rozdają ulotki, podpisy itd. To skierowanie energii w ślepą uliczkę! Mnożenie bytów politycznych (z prawej strony od PIS), tylko osłabia suwerena. Powstały Kluby Konfederacji, do których patrioci mogą wstępować nie oglądając się na „swoją kanapę”.  Sens jest zawsze taki, że dołączamy do najsilniejszego „na rynku”. Teraz jest to Konfederacja z 11 posłami. Kto tego nie rozumie, będzie dryfował, dreptał w miejscu i – boczna ślepa uliczka. Czemu tak piszę? Bo widzę w Grajewie kilka patriotycznych grup, które działają „na własną rękę”- nie jednocząc się. Już dawno tu proponowałem – zapisujcie się do Klubu Konf.  (pierwszy Konrada K.). Powstał drugi (mnożenie bytów) a może i …trzeci? Po co? Tylko w jedności siła! To chyba oczywiste. Pierwszy klub ma już kilka akcji za sobą (wisi baner w centrum miasta na ul. Woj.Pol.), a ostatnia to – Straż Marszu Niepodległości. Wspólnie możemy dużo więcej. Rejestr przestępstw urzędniczych otwarty – piszcie.

I, teraz zawsze będzie na końcu – Znaleźć, rozliczyć i osądzić sprawców strzelania do Polaków na Marszu Niepodległości 2020!

Aleksander  Szymczak

P. S. JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI – Orędzie, Alicja MM od Apokalipsy

Kto może bez maseczki? Witek, Kaczyński, ale nie Grzegorz Braun. Wszystkie wystąpienia   https://www.youtube.com/watch?v=MGQmweg4B-s

Podpisujcie:

https://www.crpo.org.pl/petycje/sprzeciw-obowiazkowym-szczepieniom-covid19,39#entries

Jedna myśl na temat “CO WOLNO WOJEWODZIE…

  1. Trevignano Romano, 24 listopada 2020 r
    Drogie dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Moi umiłowani, to początek ucisku, ale nie będziecie musieli się bać, dopóki klękacie i rozpoznacie Jezusa, Boga, Jeden i Trzech. Ludzkość odwróciła się od Boga z powodu modernizmu i libertynizmu, ale pytam cię: do kogo pójdziesz, gdy wszystko, co masz teraz, zniknie? Kogo poprosisz o pomoc, gdy nie masz nic do jedzenia? I wtedy przypomnisz sobie Boga! Nie dojdziesz do tego punktu, ponieważ On również może cię nie rozpoznać. Moje dzieci, nie bądźcie jak głupie panny, natychmiast napełnijcie swoje lampy i zapalcie je. Dzieci, pamiętajcie, że cisza doprowadzi was do zatracenia, dlatego krzyczcie i nie milczcie. Śpiewajcie chwały i hymny Panu, nie lękajcie się, ale bądźcie odważni. Zaakceptowanie nawet najmniejszej zmiany w Słowie Bożym będzie jak przyjęcie wszystkiego, czujność. Proszę was, abyście powtórzyli obietnice chrztu, w którym wyrzekacie się szatana i wszystkich jego pokus. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.