WYTŁUMACZ SIĘ PIS-ie!

Chyba nikt nie neguje pewnych korzyści, które przyniosły programy społeczne „z plusem”, które to wprowadziła partia rządząca. Owszem, jest zasadnicza różnica w rządzeniu w porównaniu z rządami SLD i POPSL. To ludzie widzą i nikt wam nie odbiera tej „zasługi”. Wszak jest to jakaś  „namiastka” zwrotu kasy – zagrabionej, skradzionej i…. ze „złodziejskiej prywatyzacji”, tego, co wypracowali nasi rodzice. Ten argument „dawania” przez PIS, jest stale poruszany przy próbach jakichkolwiek rozmów z „żelaznym elektoratem PIS”. Fanatykom wyznającym tę czy inną ideologię, tę czy inną formację „zarządzającą Polską”, wystarczy ten miód płynący z przekaziorów telawizyjnych z TVPis na czele. Tam jest tylko jeden przekaz i tam nie dowiesz się prawdy! Dla wielu to nie przeszkadza, a oponentom przykleją łatkę – wroga ludu. Taki czas – ogłupiania medialnego. W ten czas „propagandy sukcesu”, alternatywą jest Internet, są małe stacje telewizyjne w Internecie, są Blogi – jak ten. Służba prawdzie jest szansą, że kiedyś te bastiony kłamstwa padną. Jest nadzieją dla rozumiejących rzeczywistość taką jaka jest, a nie zideologizowaną.  Dlatego moją rolę określam nie jako wroga ludu, ale – przyjaciela prawdy. Na kłamstwie przecież niczego nie zbudujemy. Dlatego, nieważne czy będzie to „niby zjednoczona prawica”, czy autentyczna prawica „Konfederacja” – jeżeli będzie służyć kłamstwu i manipulacji, tutaj znajdzie swoje osądzenie.

W felietonie „Odważ się być mądrym”, piętnowałem już głosowanie PIS z 19 lipca 2019r. ( 84 posiedzenie Sejmu, głosowanie nr 12). Patrioci wnieśli do Sejmu ustawę „anty447”, a prawie cały PIS był przeciw! Innymi słowy (wbrew gestom), rządzący chce by Żydzi dostali „swoje 300 mld” dolarów za… mienie bezspadkowe. Czy ktoś słyszał o tym w „mendiach głównego ścieku”? Jest potrzeba, by w kluczowym momentach „zarządzających Polską”, pokazywać ich dwulicowość. Pamiętacie akcję, gdy nocą POPSLSLD, chcieli sprzedać nasze lasy? Dzięki ministrowi, prof. J. Szyszko i zbiórce podpisów – to im się nie udało. Do czasu. Dziś jest … nowy zamach. Tym razem na nasze przeogromnej wartości złoża geologiczne. Samą geotermią moglibyśmy ogrzać całą Polskę i dodatkowo wytwarzać prąd. Cóż, jednak nawet geotermii toruńskiej nie pozwolono pokazać swojej mocy. Najlepsze warunki pod względem termicznym, osiąga się na ponad 3 km wgłąb. Tymczasem w Toruniu, pozwolono wiercić tylko do 2,3 km!

Czy ktoś dowiedział się z „telawizorni” o… zamachu na nasze złoża – które przecież są własnością Narodu Polskiego? Otóż, 13 lutego 2020r.znów PIS przygotował nam horror legislacyjny. Głosowanie nr 58 na 5 posiedzeniu Sejmu o godz. 21:34 nad Ustawą – „Prawo geologiczne i górnicze oraz niektóre inne ustawy”.  Senat 6 lutego odrzuca tę Ustawę. Sejm ostatecznie przyjmuje głosami za – 232 (PiS), 209 przeciw, a Konfederacja się wstrzymuje. Za głosowali wszyscy posłowie PIS (8) z Podlasia, a w tym nasi bliscy – K. Gwiazdowski i A. Andruszkiewicz. Nieco dalsi: z Łomży L. Kołakowski a z Suwałk J. Zieliński. Społeczeństwo nie wie dokładnie co uchwalono (bez woli i wiedzy suwerena!), bo nie można dotrzeć do tekstu ani na stronach Sejmu, jak też nie opublikowano jeszcze w Dzienniku Ustaw. Nie dostałem tekstu ani z dostępnej strony Sejmu, ani od jednego posła Konfederacji.  Sprawa na tyle zbulwersowała stronę społeczną, że utworzył się Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych i zdążył już odbyć jedną manifestację 21 lutego spod Sejmu do Pałacu Prezydenckiego. Ci, którzy śledzą te zabiegi, mają wszak wiedzę o 30 letnim rozkradaniu naszych zasobów przez obcych. Koncesje wydobywcze dostają zagraniczne podmioty niemal od ręki!  Sprawa nabrała rumieńców, gdy kilka lat temu, powiedziano o dużych złożach pod Nową Solą miedzi i srebra, szacowanego na ok. 850 mln ton. Koncesję dostała Kanadyjska firma „Miedź – Cooper”, która podobno już zainwestowała ponad 300 mln zł. Sęk w tym, że ta firma do tej pory, nigdzie na świecie nie zrobiła kopalni, a tylko „zdobywa koncesje”, by potem z wielkimi korzyściami (często po procesach sądowych)  – dostać „odszkodowanie”, lub komuś przehandlować. Jawi się więc nam – Kant w białych rękawiczkach. Nie dziwią  więc następne zabiegi „rządzących”, bo… czyżby nie wiedzieli o co chodzi? Dlatego zbulwersowanie suwerena, który buntuje się i bierze sprawy w swoje ręce. Żąda referendum! Nie ściemniaj PISie, bo na Komisji Sejmowej ds. bogactw naturalnych, wasz główny geolog kraju Dziadzio, rozkminiał o naszych zasobach. Albo celowo kłamie, albo niewiele wie. Jego poprzednik, prof. Jędrysek mówił o tym, że Polska ma tyle, że jest najbogatsza w Europie (Kuwejt Europy)! Tylko pod Suwałkami mamy ogromną górę metali rzadkich warte ok. 8 bln zł. Gaz, ropa (mamy więcej niż Arabia Saudyjska), no ale „zarządzający Polską”, wolą robić rurociągi i atom! Wytłumacz się PISie, bo my już się teraz boimy – jakiegoś kolejnego i nocnego zamachu na nasze lasy!

Przy okazji tej walki o zasoby, została przeprowadzona operacja zdyskredytowania, a groźnej dla sprzedawczyków, propolskiej „Konfederacji”. Przed samym głosowaniem, poseł G. Braun mówił z Trybuny, że chcemy by zasoby były w polskich rękach. Wstrzymali się od głosu, bo był to w tych warunkach, jedyny rozsądny sposób dezaprobaty. Głosowanie przeciw, razem z antypolską opozycją, spowodowałoby wrzucenie ich do jednego worka (i medialny lincz!).

Nasze lokalne sprawy; Idą podpisy na listy Konfederacji (K. Bosak) i proszę, by chętni do Komisji Obwodowych, wykazali jakieś zaangażowanie i chęć pomocy. Znajomość ze mną, może tym razem nie wystarczyć. Nie muszę „obsadzić” wszystkich 43 komisji w powiecie.  Katolicy zaczynają ubolewać, że w centrum miasta, odbywają się zabawy… w Piątki!        Kto się nie boi piekła?

Aleksander  Szymczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.