SZCZĘŚĆ BOŻE OJCZYZNO

To My, to my PO-LA-CY (jedno ze skandowanych haseł), szliśmy już po raz 10 w Marszu Niepodległości 11. 11. 2019r. w Warszawie. Warto być Polakiem – widniało na innym plakacie. Jest systematyczność w podnoszonych hasłach, bo szliśmy już wcześniej pod hasłami: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „My chcemy Boga”, a tym razem „Miej w opiece Naród cały”. Logo, to różaniec w zaciśniętej pięści. Dla jednych normalne – silny człowiek o silnych wartościach, dla innych – mowa nienawiści. Jak zwykle (!), biskup miejsca (kard. Nycz), zakazał odprawiania mszy polowej dla MN! Pomyślmy!

Przed Marszem odmówiono Różaniec i odśpiewano Hymn Polski. Były przemówienia m. in. posła K. Bosaka czy szefa MN R. Bąkiewicza. Ten ostatni apelował do biskupów, by się nie bali, stanęli twardo w obronie wiary i Boga, by pomogli ludziom dokonać tu – duchowej kontrrewolucji! Naród stanie za Wami, ale stańcie przy prawdzie i Bogu! Oni najbardziej się boją wiecie czego – mówił, i wzniósł krzyż, który kilkakrotnie ucałował. Były liczne stoiska z gadżetami, flagami, książkami etc.

Jesteśmy podzieleni, jesteśmy zideologizowani i ogłupiani medialnie, lecz te 150 tys. poszło na MN a nie na imprezy konkurencyjne „rządzących”. „Idzie nowe pokolenie, niesie Polsce odrodzenie!” – niosło się z tysięcy  gardeł. Flagi różnych państw. Grajewo też miało swój udział w organizacji, bo byli w grupach rekonstrukcyjnych czy straży. Tyle patriotyzmu, flag, entuzjazmu, dziś już trudno uświadczyć. Husaria z przodu, żołnierze niezłomni dalej, no i weterani – wiezieni w gazikach. Entuzjazm ujawniał się w skandowanych hasłach oraz licznych petardach i racach. Rycerze Chrystusa Króla w swych czerwonych płaszczach, nieśli duże obrazy Jezusa Chrystusa Króla Polski i Matki  Bożej. Nieśli duży różaniec. Modlitwy przeplatały się ze skandowanymi hasłami. Ojcze Nasz, który jesteś…, „raz sierpem, raz młotem…”, Zdrowaś Maryjo, łaski pełna…, „a na drzewach zamiast liści…”. Ot, taki konglomerat temperamentów, postaw, wartości, wiary i oburzenia.

Dużym aplauzem przyjęto zwalenie z budynku, prowokacyjnej flagi, gdzie była namalowana …gwiazda Dawida  i tęczowe LGBT. Na rondzie, przy palmie, próbowano zastopować Marsz i różnej maści zaKODowani osobnicy, musieli zostać odniesieni na pobocze. Po drugiej stronie mostu Poniatowskiego, przy PGE Narodowy, witał nas już Księżyc. Ludzie poszli na błonia posłuchać koncertu w wykonaniu kilku grup i świetnych bardów śpiewających dające do myślenia przesłania. Swoje stoiska miały liczne grupy a w tym Młodzież Wszechpolska. W swej ulotce napisali m. in. „Przyszłość należy do tych, co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia” R. Dmowski. I dalej: „Bronimy tradycyjnych wartości przed płynącym z zachodu rozkładem moralnym”. Ważną akcją była  – zbiórka podpisów pod petycją „Stop 447” ( www. stop447.info), gdzie czytamy w ulotce: „Środowiska żydowskie domagają się od Polski 300 mld ! dolarów za tzw. mienie bezdziedziczne (sic! – aut) po Holokauście. W maju 2018 roku USA wsparły te żądania wprowadzając ustawę 447. Polska nie jest nic winna Żydom. Musimy dać odpór prawny tym roszczeniom. Nasz cel to przekonanie 100 tys. Polaków, aby podpisali się pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zabezpieczenie naszego majątku narodowego.”  Z drugiej strony czytamy: „Nie daj się OKRAŚĆ… Roszczenia majątkowe organizacji żydowskich opiewają na kwotę ponad 300 miliardów dolarów!” Cóż, wolności nie otrzymuje się raz na zawsze, ale wciąż trzeba o nią walczyć. Wszak naród niedoinformowany i naród obojętny (tumiwisizm) – to naród okradany!

Ze swej strony odszukałem posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) i…. zaprosiłem do Grajewa. Zobaczymy czy….? Trzeba stwierdzić, że była to niezwykle patriotyczna i budująca manifestacja. Czego już nie można powiedzieć o tej we Wrocławiu! Tam zastosowano metody, jakie oglądaliśmy na MN w Warszawie, za czasów PO i PSL! Tam Marsz został brutalnie spacyfikowany, armatki wodne, gazy, bojówki policji – gdzie my żyjemy? Kto tu rządzi? Czy aby nie PIS? Kto za to odpowie??

Czy mamy akceptować to, że suweren nie może nic… w tym kraju? Poniekąd – sami jesteśmy winni wybierając tak źle a też, gdyby przyszło z milion Polaków, to….! Czas przestać być biernym!!!

Aleksander  Szymczak

5 myśli na temat “SZCZĘŚĆ BOŻE OJCZYZNO

 1. W mijającym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość kilkukrotnie zakpiło z katolickich i konserwatywnych wyborców. Najpierw – wraz z nastaniem nowej kadencji Sejmu – przepadł wniosek posłów proszących Trybunał Konstytucyjny o zbadanie zgodności z konstytucją aborcyjnej przesłanki eugenicznej. Potem głosami większości posłów PiS wicemarszałkiem Sejmu został postkomunista Włodzimierz Czarzasty. W końcu rządzący oddali kierowanie Komisją Polityki Społecznej i Rodziny działaczce skrajnej lewicy. Tymczasem to właśnie od prac tej Komisji zależy powodzenie projektu „Zatrzymaj Aborcję” i zwiększenie prawnego zakresu ochrony życia. W kontekście tych wydarzeń słowa marszałka seniora brzmią wręcz jak kiepski żart.

  Read more: http://www.pch24.pl/pis-zakpil-z-katolickich-wyborcow–a-antoni-macierewicz-mowi-o-jednoznacznym-stanowisku-w-sprawie-aborcji,72154,i.html#ixzz65LErYBFo

  Polubienie

 2. No tak, felieton jak zwykle > merytoryczny, ale czemu ludzie nie komentują??? Czego sie boicie. Skoro w Grajewie jest jeden blog – bez cenzury >> to czego sie boicie? Sam Marsz chyba juz wyczerpał swój potencjał. Trzeba pomyśleć o > innej formie buntu przeciw reżimowi! Dziwne, ale teraz juz Radio Maryja jest b. sceptyczne do PIS (a wcześniej > bardzo wspierał!). Co to sie robi z ludźmi (i z duchownymi)!

  Polubienie

 3. Dobry felieton i dobre>> zaproszenie G. Brauna! Moze w końcu Grajewo sie > podźwignie i nie będzie skazane na te same kliki kolesiowskie? A co do ostatniego wpisu, ja bym nie panikowała z ta opłatą. Oni muszą mieć na kampanię!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.