Monolog o Konfederacji

W związku z bliskimi wyborami do Parlamentu Europejskiego coraz więcej obserwatorów i komentatorów politycznych zaczęło zwracać uwagę, że startuje w nich także Konfederacja. Uwaga ta bierze się stąd, że wedle coraz to nowych sondaży lista ta systematycznie idzie w górę, regularnie zaczyna przekraczać 5% próg wyborczy, a niektórzy wieszczą jej nawet wynik dwucyfrowy. Jednym z pytań zasadniczych jest następujące: skąd bierze się elektorat deklarujący głosowanie na tę listę? – wbrew bieżącej propagandzie.

Szukajcie ich na listach – w Wielkopolsce kandydatem z Konfederacji jest Witold Tomczak miejsce nr 4 na liście – znany patriota narodowy, obrońca godności czci Jana Pawła II w galerii Zachęta w 2000 r.  w Warszawie, wyszukaj o nim więcej w internecie – zaproszenie jest kierowane do wyborców odrzucających porośle z sieci korzenia KOR-u (AWS-UW-PO-PiS, i ich kanapowe przybudówki grupy od Gowina, Ziobro, RP, tęczowa Wiosna od Biedronia, Razem, Nowoczesna-Petru, Palikoty, itp.) i ich zabłąkanych zwolenników.  ( Na Podlasiu nr 1 Jest Robert Winnicki – adm). Podaj dalej wokół siebie

Dostępne badania pokazują, że przepływ wygląda inaczej: Konfederacja zjada PiS, a PiS zjada Kukiz’15. Badania dowodzą, że głos na Konfederację zamierza oddać część najbardziej ideowego elektoratu, który dotychczas głosował na partię Jarosława Kaczyńskiego. Te same badania pokazują, że elektoraty Kukiz’15 i PiS są do siebie bardzo podobne, mają identyczne poglądy na podstawowe sprawy. Dlatego słabnięcie Kukiz’15 oznacza wzmocnienie PiS-u.

Spadek notowań Kukiz’15 wytłumaczyć jest łatwo: nie widać zasadniczych różnic między tą partią a PiS-em, a skoro Kukiz’15 balansuje na granicy progu wyborczego i nie wiadomo czy przejdzie go, to lepiej od razu zagłosować na PiS. Logiczne: po co głosować na mniejszą podróbkę, gdy można na większy oryginał?

Ciekawszy jest odpływ elektoratu PiS-u w stronę Konfederacji.

Na Nowogrodzkiej muszą mieć podobne badania, bo tylko tak można wytłumaczyć nagły i gwałtowny atak TV-PiS i mediów Sakiewicza na Konfederację, która nagle wyrosła na wylęgarnię agentów Putina, produkowanych w jej szeregach w ilościach hurtowych. Wydaje się, że kluczowy jest tutaj totalny zawód PiS-em przez jego ideowy elektorat, który bardzo na serio potraktował zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”.

Tymczasem mamy „pełzanie” pisowskiego rządu przez Stanami Zjednoczonymi i środowiskami żydowskimi. Polska od pewnego czasu jest regularnie upokarzana i tresowana przez polityków, dziennikarzy i lobbystów zza Wielkiej Wody, którzy usiłują wymusić na nas rekompensaty za tzw. mienie bezspadkowe.

W oczach swojego ideowego elektoratu PiS zawodzi na całej linii w sprawie ustawy 447, co jest związane z antyrosyjską obsesją rządzącej partii: dla powstrzymania rzekomej agresji Putina nie ma ceny zbyt wielkiej, którą trzeba zapłacić Amerykanom.

Gdy PiS zmierzał do władzy, a potem ją obejmował, bez ogródek pisałem co sądzę o tej partii i jej „rewolucji”. Przestrzegałem, że to tylko wielkie słowa i totalna blaga. Moi znajomi odsądzali mnie wtenczas od czci i wiary. Wylewano na mnie całe wiadra pomyj i inwektyw, wyzywano od „ruskich agentów”, „sowieciarzy”, „platformiarzy”, „endokomuny”, kazano „kłaść na stół papiery z IPN”, etc.

No i co? Panuje powszechny pogląd, niezależny do notatki ujawnionej przez red. Stanisława Michalkiewicza, że pisowski rząd ulegnie i wypłacić żydowskim lobbystom miliardowe odszkodowania w tej czy w innej formie.

Typowa argumentacja brzmi: „To jest pierwszy rząd, który coś ludziom daje”. To „coś” to oczywiście 500+ i inne programy socjalne. Słowem, przy Kaczyńskim pozostał elektorat roszczeniowy i socjalny, ten mniej zorientowany, który wierzy, że „rząd daje”, nie rozumiejąc, iż rząd pożycza pieniądze za granicą, uzależniając Polskę od zagranicy, i które to pożyczki ktoś kiedyś będzie musiał spłacić.

Słowem, przy Kaczyńskim został słabo zorientowany politycznie elektorat socjalny, a partia ta coraz bardziej upodabnia się do partii socjaldemokratycznych. To, co było w niej prawicowego przeszło pod sztandary Konfederacji.

———————————–

Wielotysięczna manifestacja przeciwko roszczeniom wysuwanym pod adresem Polski przez organizacje żydowskie oraz przeciwko amerykańskiej ustawie 447 została praktycznie niezauważona przez media rządowe i opozycyjne. TVP Info tak gorliwie zajmujące się wszystkim co narusza polskie interesy akurat w tej sprawie nabrało wody w usta. Tak samo zachowała się TVN – to bardzo symptomatyczna zbieżność stanowisk obu stacji. Jest pewne, że sprawa, którą podnieśli demonstrujący jest dla rządzącego PiS bardzo niewygodna.

Przez wiele miesięcy taktyka rządu była następująca – przemilczeć i ignorować.

———————————–

W czerwcu 2001 roku Lech Kaczyński, który wtedy był ministrem sprawiedliwości, zatrzymał ekshumację w Jedwabnem, przez co do dziś nie wiadomo jak była liczba ofiar: 150, 400, czy też może aż 1600. jak twierdzi w swojej publikacji Jan Gross.

W grudniu 2006 r.  przyjął w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Europejskiego Kongresu Żydów, jak też tego samego dniazainaugurowano obchody żydowskiego święta Chanuka w Pałacu, co stało się potem coroczną praktyką.[5] 

W dniu 9 września 2007 r. za jego zgodą, reaktywowano w Polsce działalność ważnej organizacji żydowskiej – B’nai B’rith – Loża Polin – najbardziej groźna antychrześcijańska loża masońska. Jej logo jest menora (świecznik 7-ramienny) – a w najwyższych stopniach wtajemniczenia jest wyznawany kult lucyfera.
Publikacje z tygodnika: Myśl Polska, nr 21-22 (19-26.05.2019)

3 myśli na temat “Monolog o Konfederacji

 1. Istny obłęd i jednocześnie cyrk polityczny: PKW zarejestrowała >> 88 komitetów wyborczych !! Wiele jest do Senatu, lecz pomimo tego, to rekord… „pychy” poszczególnych ambitnych politykierów. AKS

  Polubienie

 2. 5G PRZEGŁOSOWANO W SENACIE! ZDRADA! ZDRADA! ZDRADA! HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA!
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2019/08/31/5g-przeglosowano-w-senacie-zdrada-zdrada-zdrada-hanba-hanba-hanba/
  5G PRZEGŁOSOWANO W SENACIE! ZDRADA! ZDRADA! ZDRADA! HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA!

  Nadesłano dziś rano: Jeszcze w żadnej historii świata , nie spotkałem
  takiego wydarzenia , aby własny rząd kolaborował z wrogami , aby
  sprzedać i ubezwłasnowolnić własny naród ! To hańba dla takiego rządu !

  5G PRZEGŁOSOWANO W SENACIE! ZDRADA! ZDRADA! ZDRADA! HAŃBA! HAŃBA! HAŃBA!

  https://www.facebook.com/watchparty/397710080886584/

  „Polska i USA podpiszą porozumienie ws. rozwoju technologii łączności 5G
  – informuje agencja Reutera, powołując się na źródła w Warszawie. Do
  zawarcia porozumienia ma dojść podczas wizyty amerykańskiego prezydenta
  w Polsce, która rozpoczyna się 31 sierpnia.” Więcej tu:
  https://www.wnp.pl/wiadomosci/352030.html

  Polubienie

 3. Z Internetu: Parlament i rząd działa przeciw Narodowi, a mami wyborców opowieściami o
  ‚rozwoju kraju’
  Zdradzili nas: zmianą ustawy o reformie sądownictwa – pod naciskiem
  Izraela, potem odrzuceniem projektu ustawy autorstwa Kukiz15
  zabezpieczającej Polskę przed roszczeniami z 447, ustawą o obowiązkowych
  szczepieniach, ustawą 1066 o ‚bratniej pomocy’, teraz wprowadzeniem 5G.
  A cenzura jest taka jak stalinowska za głębokiego PRL-u.
  Ich zdrada WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA !!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.