FELIETON WAKACYJNY

„Tam gdzie chodzi o to, co sprawiedliwe, piękne i dobre – nie powinniśmy troszczyć się o opinię ogółu” – mówił Sokrates. Wszak… zdanie tłumu nie jest kryterium prawdy ani dobra. Ślepe uleganie opinii publicznej – deprawuje duszę.

Zacząłem może poważnie, ale nie ulegajmy złudzeniu. Wakacje! Cieszmy się tym co mamy. Zawiść nas zniszczy! Człowiek nie jest maszyną (choć i te się psują), lecz  musi dbać nie tylko o ducha ale i o zdrowie. Czas wypoczynku należy się każdemu. Nawet Bóg, po stworzeniu świata, siódmego dnia odpoczął. Dlatego jest niedziela, czyli – nie działam, nie pracuję. Jednak, ten dzień należy się Stwórcy i o tym nie zapominajmy na wakacjach. Bo nie ma wakacji – od Boga. Nie ulegajmy, jak na wstępie – ogółowi, który krzyczy > co użyjem to dla nas, bo za 100 lat nie będzie nas<. Może na ziemi nas już nie będzie, ale mamy przecież duszę… nieśmiertelną i żyć będziemy wiecznie. Problem tylko – czy w Niebie czy w piekle. Tu trzeba dużej rozwagi, bo jak mawiał klasyk: „przewaga nierozwagi, jaką sprawuje w mojej rozwadze, tak osłabia równowagę mej uwagi, że nie bez wagi żalić się muszę na waszej piękności przewagę”.

Z Ewangelii Św. Marka- 6; 30,31 „Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich > pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco<. Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.” Będziemy więc wypoczywać, ale i tak nie da się do końca wyzbyć myśli nurtujących –  jeszcze myślących. Troska – nie tylko o michę, ale i sprawy Ojczyzny. Mamy wszak maraton wyborczy. Na jesieni (13 października?) odbędą się wybory do Sejmu i Senatu, a wiosną przyszłego roku, wybory prezydenta Polski. Czyli, w sierpniu ogłoszenie o wyborach i … rusza kalendarz wyborczy (na 60 dni przed wyborami). Od tego obowiązku nie uciekniemy, a teraz – jak nigdy dotąd, będzie nasze być albo nie być. Bo… „Prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej” – jak pisał Charles Dickens.

Jak widzimy w Polsce, jest sztucznie zaszczepiany chaos – myślowy i poznawczy, byśmy w swej masie nie odróżnili prawego od lewaka. Już Ewa Stankiewicz mówiła, że: „Z jednej strony mamy gangsterów, którzy nowoczesnymi metodami zarządzają kartelem udającym państwo, a z drugiej opozycję, która uważa, że to społeczeństwo nie jest przygotowane naprawdę.” Opozycja – hmmm, kto zacz? Czy to te sztuczne twory służb typu palikociarni, nowoczesnych, biedronek i kukunków…15? Co to za „opozycja”, która jest sztucznie pompowana fikcyjnymi „sondażami”, promowana przez reżimowe telawizje? Wg mego rozeznania (kilkudziesięcioletniego), obecnie tą autentyczną opozycją jest – Konfederacja. Platforma stworzona przez posła R. Winnickiego i byłego kandydata na prezydenta RP – G. Brauna (i innych), jest dobrym miejscem do zintegrowania tej autentycznej opozycji w stosunku do POPIS. Dosyć już zabawy w nibyrządzenie  – czas na rządy Narodu Polskiego! Opozycja w naszym Parlamencie jest wręcz konieczna, bo socjalistyczne partiokracje „rządzące” – wypaczają się, jałowieją i demoralizują !  C z a s   n a   z m i a n y !!

Wakacje! Czas wypocząć nieco. Jak zauważyliście, na tym Blogu zbliżamy się do 3 tys. odsłon!  Dziękuję Wam, bo to znaczy, że myślenie niezależne nie jest Wam obojętne. Staram się praktycznie co tydzień coś zamieścić, napisać itd. Chciałbym, by myślenie nie było skarłowaciałe, skołowane sztucznymi zabiegami inżynierii społecznej. Tak – tak, nie – nie, a co ponadto, od złego pochodzi. Bo zły potrafi zamieszać, jak choćby w takim unijnym pytaniu referendalnym: „Czy nie negujesz faktu swojego sprzeciwu wobec potwierdzenia braku poparcia dla wycofania inicjatywy zaprzeczenia przez prezydenta RP zrezygnowania z odmowy ratyfikacji układu akcesyjnego z UE”?

Wypocznijmy nieco. Mój sezon pielgrzymkowy się zaczął. Przez jakiś czas zapraszam do czytania archiwalnych felietonów a także pouczających filmików z zakładek: forum, ogłoszenia czy news. Polecam pouczającą lekturę z czasów wojny: https://www.youtube.com/watch?v=hSyxXKzVc3M   Raport Witolda. Nie bądźmy bierni wobec coraz bardziej agresywnej propagandy LGBT. Brak reakcji – ośmiela dewiantów!

Polaku – bądź mądry przed szkodą. Udanego wypoczynku!

Aleksander  Szymczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.