Odchodzi „król Europy”, niech żyje „królowa”!

Unijne posady rozdane, komentarze poszły w eter i co z tego wszystkiego dla nas wynika? Nic, albo wkurzenie? Tzw. opozycja i jej media próbują grać nam, rodakom,  na nerwach  tym, że Polska została kompletnie pominięta przy tym rozdaniu, co ma być  kompletną porażką rządu PIS. Jedynym „polskim” sukcesem jest sukces Tuska, ba, nawet podwójny sukces Tuska!

Po pierwsze, udało mu się zachęcić kolegów Timmermansa do utrącenia kandydatury prof. Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. I nie ukrywa on tego, że maczał w tym swoje brudne  paluchy, pękając niemal z dumy i złośliwej satysfakcji, że „prof. Krasnodębski został upokorzony”! No, został czy nie, upokorzony, to już kwestia subiektywnej oceny, i może sam prof. Krasnodębski by za siebie mówił – nie prosił zdaje się Tuska, by był jego porte parole? Fakt jednak jest: Krasnodębski nie dostał miejsca w Prezydium, jednego z czternastu. Dla Tuska – sukces! 

Po drugie, udało się Tuskowi przepchnąć Kopacz na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Nie licząc tego, że prof. Karski został doceniony tak, iż ponownie został wybrany kwestarzem PE – pewnie dlatego że jedyne kłopoty jakie sprawiał poprzednio, to raczej „swoim” niż komukolwiek innemu – to jedyne z miejsc na brukselskim świeczniku, jakie przypadło komuś z Polski. Pełen sukces zatem. Choć tu Tusk jakby się nie cieszy. A może to cieszy go mniej?

„Czy cieszycie się z wyboru Ewy Kopacz na wiceprzewodniczącą PE?” Taką sondę przeprowadzało dzisiaj radio Zet. Na pewno wyjdzie pozytywnie dla Kopacz – czyż można by nie wspierać rodaczki – Polki?  Nie pokazali wyników? Może się jednak pochwalą? A może jest jeszcze gdzieś możliwość, żeby kliknąć na Ewę? Głosujcie na „tak”! 

O co chodzi? Że była kiedyś trochę krytykowana w zachodnich mediach za brak wyrobienia w sprawach zagranicznych? Że nie zna języków? No tak, przez długie miesiące kampanii wyborczej zupełnie niepotrzebnie kandydatki i kandydatów z PIS na deputowanych w PE wrednie odpytywano w mediach ze znajomości angielskiego, to teraz się nie dziwcie, że ludzie wam to zapamiętali. Kopacz świetnie się nada. Przecież świetnie potrafi reprezentować Państwo Polskie: pokazała to w Moskwie, komplementując słodko Putina po Smoleńsku, pokazała to w Brukseli, tę żelazną konsekwencję w negocjacjach w sprawie przyjmowania imigrantów, zaproszonych przez Merkel, pokazała to w Berlinie, dając się prowadzić za rękę po zbyt dla niej wąskim pasie czerwonego dywanu, pokazała to w Sejmie kłaniając się  premierowi Tuskowi tak nisko, że nosem prawie sięgała mu poniżej pasa…  

Czy cieszycie się z wyboru Ewy Kopacz na wiceprzewodniczącą PE? Była przecież nie do podrobienia z tymi apelami do prezesa Kaczyńskiego o „zdjęcie klątwy nienawiści”. Jej expose jako premier rządu było z pewnością … przeciwieństwem populizmu pisowskiego, było chwalone przez wszystkich! Obiecała przecież wszystko – wszystkim.  Podatnikom – bardziej sprawiedliwie rozłożone obciążenia , rolnikom – pieniądze, górnikom – ochronę, pacjentom –  skrócenie kolejek, kierowcom – wręcz rewolucję drogową, rodzicom – żłobki i urlopy, studentom – finansowanie studiów, staże i rządowe stypendia zagraniczne,  pokrzywdzonym – pomoc prawną, wojskowym – modernizację i wzmocnienie armii, seniorom – tanie bilety na kulturę. Zapomnieliście? No, nie! 

Jeśli ten dzień wydawał się wam smutny i pochmurny, to mówię wam: cieszcie się, macie powód, to prawdziwy prezent ten  wybór Ewy Kopacz na taką ważną funkcję! Przecież każde słowo przez nią wypowiedziane przechodzi od razu do klasyki i natychmiast zdobywa tysiące cytowań!  Powszechnie znana jest w internecie jako Królowa … polskiej komedii!  Był Tusk – polski „król Europy” – teraz mamy  Kopacz – „królową Europy”! I niech heroldzi wołają na cztery strony świata, jak dawniej: „le roi est mort, vive le roi!”  Vive la reine! Odchodzi król, niech żyje królowa!

https://demotywatory.pl/4906393/Ewa-Kopacz-razem-z-dinozaurami-podbija-internet

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/co-zapowiedziala-ewa-kopacz-10-spraw-ktore-warto-zapamietac-z-expose,473547.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.