PRZYKRY OBOWIĄZEK

Nasze Dolce Vita, jest co jakiś czas wstrząsane za przyczyną wyborów. W systemie demokratycznym, władza co jakiś czas pyta nas – kogo chcecie by wami rządził? Prościej jest w systemie monarchicznym, wszak władzę królewską się dziedziczy. W Polsce tak łatwo nie ma i za każdym razem, musimy dużo się natrudzić, by ew. „wybrać” (czyli – by wszystko zostało po staremu). Wybrać nie wg woli ludu, ale wg ustawionych przez wodza – list partyjnych. Tym właśnie się różni koncepcja wyborów wg JOW i wyborów narzucanych nam przez partiokracje. Takie „manewry” są nie bez przyczyny, bo oni władzy z rąk nie chcą wypuścić. Stąd taki – Kodeks Wyborczy z 2011r. – premiujący partie. Chcąc więc uczestniczyć w tych niby wolnych wyborach, musimy dostosować się do istniejących przepisów partyjnego Kodeksu. Dlatego pewnie ta połowa niechodząca na wybory, kieruje się ca najmniej dwiema postawami. Olewam – bo jako wolny człowiek, moją wolną wolą decyduję się nie uczestniczyć w tych pseudowyborach (w podtekście – niech władza wie, że ją olewam). Albo olewam z… ogłupienia. Bo tak się tam kłócą, tak sobie skaczą do oczu, że rzygać mi się chce i ten brud omijam z daleka. Rozumiem te i inne argumentacje – ale ich nie popieram. Ojczyzna jest dana (każdemu) narodowi przez Boga, a to oznacza, że skoro to dar, to mamy o niego się troszczyć. Konstytucja RP podnosi te kwestie w art. 82, 83, 84 czy 85.

Ojczyzna, matka nasza, potrzebuje naszych zabiegów, wysiłku, poświęceń, by nasze życie, życie naszych rodzin, miało dobre warunki do egzystencji i rozwoju. A może chcecie – zamiast Ojczyzny, mieć…euroregiony??- bo tak chce uniobiurokracja! Głosując więc wciąż na tych samych, skazujemy się na taką perspektywę. Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego – 26 maja 2019r. Na dzień dzisiejszy mamy już 10 startujących ugrupowań. Wygląda na to, że liczyć się będą trzy: KONFEDERACJA (Korwin, Braun, Liroy i Narodowcy) – jako jedyna formacja … unio sceptyczna, notorycznie bojkotowana przez „reżimowe mendia”; grupa PIS i grupa PO-KO czyli (PO, SLD, PSL  itd).  Jak już pisałem, dobrze że ta ostatnia, to lewactwo żerujące na zdrowym ciele Narodu Polskiego, znalazło się na jednej liście, bo łatwo ich wtedy raz na zawsze usunąć z życia publicznego (do szamba). Znając jednak życie i widząc otumanienie Narodu, te dwa bloki partyjne – dostaną niestety swoje. Oni wciąż stoją na stanowisku… naprawy EU, czyli coś, czego już naprawić się nie da!! Wielu jednak da się nabrać na taką retorykę.

Przepisy wyborcze wymagają od społeczeństwa pewnych zachowań. Po pierwsze – to niestety przykry obowiązek zbiórki podpisów. Znając nasze nastawienie – to faktycznie przykry obowiązek.  Przepisy stanowią, że do 6 kwietnia jest czas na zawiadomienie PKW o utworzeniu Komitetu Wyborczego. Te oficjalnie zarejestrowanych obecnie 10 komitetów, może już zacząć zbierać podpisy, a listy kandydatów trzeba złożyć do 16 kwietnia do godz. 24:00. W Polsce wybieramy 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych. My tworzymy okręg nr  3, utworzony z województwa Warmińsko-Marurskiego i Podlaskiego (łącznie 2,060mln wyborców). Pod każdą listą (10 osób), należy złożyć 10 tys. podpisów (z oczywistą górką). Dużo i mało. Mało dla wielkich partii, dużo dla Komitetów Wyborców np. Konfederacja. Gdyby Naród Polski był zorganizowany i zdyscyplinowany (a nie – tumiwisizm), to wystarczyłoby np. wyborców Grajewa (17,5 tys.), powiatu grajewskiego (38,5 tys.), ale znając życie i nasze – zatomizowanie….. Listy podpisów nie obligują nas do głosowania na daną formację, więc praktycznie można podpisywać wszystkim. Decyduje wszak tylko głos oddany do Urny, a to wybór jednego ugrupowania. Adres nie musi zawierać – kodu miejscowości. Tak czy siak, znamy tę gehennę zbiórki podpisów, zwłaszcza w kontekście oporu materii.

Proszę więc tutaj, nie stwarzajcie sytuacji przykrych. To przecież jest nasz wspólny interes. Mamy już przecież – alternatywę do partii-lóż, czyli –  Konfederację! W tych wyborach nie będzie już dwóch komisji (dzienna i nocna), ale będzie większa zapłata za ten trud. Dlatego, aby dobrze to przeprowadzić, proszę „konfederatów” z powiatu grajewskiego o kontakt. Trzeba to mądrze zorganizować. Nie wolno przeoczyć daty 8 kwietnia. Bądźmy ludźmi inteligentnymi, by nas nie …zjadły „sondaże”, którym zależy na wyhodowaniu i wytresowaniu Polaków, do określonych zachowań wyborczych (uwaga na wrogie TV)! Tyle już z tego powodu Naród Polski miał kłopotów (wybór mniejszego zła, czy wybór swoich prześladowców). Pomocne informacje można znaleźć na stronie: konfederacja.eu

Dlatego jeszcze raz na koniec – proszę o wyrozumiałość i nie burzenie się na… zbieraczy podpisów, bo w takich warunkach przyszło nam działać. Z góry dziękuję.

Aleksander Krzysztof Szymczak

4 myśli na temat “PRZYKRY OBOWIĄZEK

 1. Szanowni czytelnicy Bloga! Dziś, tj 16 marca 2019r., przekroczono 2 tys. wejść na stronę. To nowa bariera, którą złamaliście. Dziękuję Wam! To daje nadzieję na przyszłość, że są jeszcze osoby, którym prawda, obiektywność i spojrzenie na otaczający nas świat polityczny z pozycji katolika – ma pewną wartość. Staram się – dla Was, by w cotygodniowym felietonie, znalazło się to, co nas boli, o czym kłamią lub przemilczają „mendia” głównego nurtu. Stąd dziś wracam z Konferencji z Warszawy, a tu mam prezent – złamanie kolejnego tysiąca wejść. Konferencja była na temat: „Jezus Chrystus Król Polski!”. Wkrótce będzie o tym felieton. Czytacie felietony a byłoby cudownie, gdybyście pisali komentarze. Dalibyście mi wtedy okazję…”błysnąć” wiedzą.Piszcie nawet bez podawania swego adresu mailowego, bo widzę, że i tak dochodzi. Cieszę się, że Blog jest widoczny i w Australii, Wietnamie czy na Florydzie. Niektórzy już dokonali subskrypcji tego Bloga – co mnie też cieszy. Wchodźcie też na odnośniki jak: Ogłoszenia, Forum czy News, bo tam zamieszczam ciekawe filmiki, zdecydowanie poszerzające naszą wiedzę o tym co się dzieje w Polsce i na świecie.
  ORGANIZUJMY się do pozytywnych działań. Dawajcie propozycje, budujmy się nawzajem. Jednoczmy się do dobrego, róbmy coś…bo biernością nic nie wskóramy. Aktualny temat to – KONFEDERACJA. To szansa i jednocześnie – alternatywa, dla partiokracji. Możemy zrobić dużo, gdy nasz los przestanie być nam obojętny! Czekam na kontakt! AKS

  Polubienie

 2. Bardzo słusznie. Jednak jak tu zebrać podpisy, kiedy – z ubolewaniem powiem, lud jest tępy?? Strach odmóżdzył im rozumy i z kim byś nie pogadała, to albo nic nie rozumie, albo sie boi podpisać! Polska zginie >> przy takim nastawieniu!! Szkoda, bo yo tak naprawdę – ludzie są sobie sami winni!!

  Polubienie

 3. Cóż, przestrzegałem, że łatwo nie będzie. Dobro – musi się wykuć w bólu! Nie upadajcie na duchu! Gdzie Wasza – wiara? Postrzegamy wszystko wokół naszą …ludzką miarą, chcemy swoimi siłami…! To nie tak, bo Bóg jest Panem wszystkiego a więc także ludów i narodów. Jeśli taka będzie Jego wola, to da zwycięstwo …małym – ale wiernym. Przypomnijcie sobie – żołnierzy Gedeona! Nie siła w liczbie, ale w – jakości. Dziś większość chyba ma oczy zasłonięte siecią szatana. Zwątpili, poddali się, opuścili ręce, dali się pokonać TVP i stali się… biernymi. Aby to pokonać, trzebaby odciąć się od dezinformacji „telawizyjnej”, wziąć różaniec i – prosić Boga o zmiłowanie. Trzeba postawić Boga w centrum, bo niczego dobrego nie osiągniemy. I to nie jest…biadolenie nawiedzonego, ale doświadczonego człowieka. Macie wybór, albo odbijemy Ojczyznę z rąk oszustów, albo się poddamy i już Ojczyzny mieć nie będziemy! I to jest na – bardzo poważnie! Zbieramy podpisy dalej i… nie dyskutujemy z mało rozeznanymi. AKS

  Polubienie

 4. 12 Wyborcy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKI NIEPODLEGŁEJ
  – NIEZŁOMNI KWW KONFEDERACJA
  Zarejestrowany jako 12 komitet, a na dziś jest już 15 komitetów zarejestrowanych. Ciekawe ile zdoła zebrać podpisy? specjalnie taka „sama” nazwa z Konfederacją narodowców?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.