JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI !

Podtytuły to: „Trzeba aby Królował !” i „Jaką drogą do Intronizacji?” To hasła, które przyświecały kolejnemu już Kongresowi dot. Intronizacji, która odbyła się 16 marca w Warszawie na ul. Foksal (całość tu: https://www.youtube.com/watch?v=40v032fAqP8). Na Kongres przybyli nie tylko liczni słuchacze, ale i świetni prelegenci. Gościł abp JP Lenga, ks. prof. T. Guz, ks.  T. Jochemczyk a także G. Braun, R. Winnicki, dr S. Krajski i inni. Organizatorem była Krystyna Kiwacz z Radia Chrystusa Króla w Chicago. Prowadzącym był Marcin Rola – z patriotycznej telewizji internetowej „wRealu24″.

Poranna msza w rycie Trydenckim w kościele św. Barbary, rozpoczęła ten owocny w wydarzenia dzień. Świetne kazanie, takie od serca, wygłosił abp Lenga. Tylko kilka wątków, by ukazać problemy, których inni boją się podnosić. „Z dziećmi wprowadzają genderyzmy – a wy cichutko siedzicie, wzmacniajcie wasze serca (post, modlitwa). Kapłani boją się żyć duchem Chrystusa, już go nie ma (ducha) – tańczą w kościele, grają, bawią się, Kościół już nie jest Chrystocentryczny. Doczekaliśmy się zamętu w Kościele. To ostatnia próba a my… nie ocknięci!” Wspominał też o – iluzji bezpieczeństwa poprzez wojsko amerykańskie, bo „jeden pershing do Rosji, to – ile przyleci do Polski? Jest to… bezpieczeństwo diabelskie!” O mowie nienawiści…. gdy wzywam do nawrócenia! „Wielu biskupów i Bergolio – napełnieni strachem dla tego co powinni mówić, dlatego jest kryzys w Kościele. Nie wolno cicho siedzieć, bo diabeł przyjdzie, wykorzysta i wprowadzi do swego królestwa.”

Trudno opisać w krótkim felietonie, prawie 4 godzinną Konferencję, bo cała była ucztą duchową. Dlatego należy się skupić na meritum rzeczy, a nie kto i co mówił. W kwestii Intronizacji Chrystusa na Króla Polski, jest obecnie ogromne zamieszanie i ogromna dezinformacja. O tym pisze dr Michał Krajski w swojej książce: „Spisek przeciwko Intronizacji”, oto fragment: „ 19 listopada 2016r. odczytano publicznie „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” w Krakowie Łagiewnikach…. Akt ten w intencji biskupów, a więc samych pomysłodawców i organizatorów, nie był – Aktem Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla Polski… Świadczy o tym zresztą sam kształt Aktu, w którym celowo zrezygnowano z użycia terminu „Intronizacja” i tytułu „Jezus Król Polski”…. Tego niestety chcą pewne potężne siły, których działania ujawniam w tej książce. Analizując bowiem cały proces, który doprowadził do ogłoszenia „Jubileuszowego Aktu”, można dostrzec, jak starały się one skompromitować ideę Intronizacji. Kiedy im się to nie udało podjęły decyzję o jej rozmyciu, w taki sposób, żeby nie dokonując Intronizacji, zrobić wrażenie, że miała ona miejsce.” Wygląda na to, że ten chaos jest celowy, a nikomu, ani Episkopatowi, ani Rządowi – nie zależy na właściwej Intronizacji.

Ksiądz T. Jochemczyk zauważył ciekawą rzecz, która poważnie rzutuje na postawy ludzkie. Świętej M. M. Alacoque, Bóg przekazał by Francja zawierzyła się Jego Najświętszemu Sercu. Król tego nie posłuchał i rozpętała się potem Wielka Rewolucja Francuska, gdzie kataklizm przeszli duchowni i Kościół Katolicki. Przed II wojną światową, Bóg polecił siostrze Rozalii Celakównie, by Polska przyjęła Jezusa jako swego Króla, aby dokonała Intronizacji. Tego nie było i była gehenna II wojny, choć było przyrzeczenie Boga, że można tego uniknąć. Jezus prosi Polskę o Intronizację do dziś…. Czy wolno nam i czy możemy – odmówić Bogu?? Jaki los może nas czekać?

Grzegorz Braun w swoim referacie „Do Intronizacji przez Gietrzwałd”, przypomniał początek, czyli rolę jaką w historii Polski odegrały objawienia w Gietrzwałdzie. Mówił, że nie byłoby Polski w 1918r., gdyby nie Gietrzwałd 1877r. Tam zaczęła się praca od podstaw. Od tej chwili, naród Polski przez 40 lat – „ogarniał się”, ale też podwoił swoją liczebność z 10 mln do 20 mln. W tym kontekście przypomniał, że nie było – narodowego aktu podziękowania za ten cud. Także, nie było państwowego aktu podziękowania za „Cud nad Wisłą 1920”. To sprawia, że skoro nie zadośćuczyniliśmy Bogu za te widoczne akty łaski dla Narodu, to czy mamy prawo prosić o… następne cuda? Obecnie potrzebujemy cudu, bo Naród Polski się „zwija”,  za kilkanaście lat będziemy jak Indianie na ścieżce do rezerwatu. Jak tak dalej będzie, to może jednak choć przed końcem świata, Naród Polski może się na coś Bogu przydać?  Ks. T. Jochemczyk do tego dodał, że nie jesteśmy wdzięczni, nie było podziękowania za te cuda, wszak Chrystus o coś prosił, bo to dla naszego dobra. Obecnie Kościół i Naród ma wrócić do postawy Chrystocentrycznej, bo następuje animalizacja człowieka i humanizacja zwierząt – gdy odchodzimy od Boga. Chrystus został zdetronizowany na II Soborze Watykańskim i po nim.

Dr S. Krajski mówił, że mamy dwie opcje, skoro UE i tak się rozpadnie (jak Wielkie Cesarstwo Rzymskie), 1) występujemy z UE (św. Augustyn powiedziałby – z państwa szatana) lub 2) ogłaszamy Intronizację i robimy polexit.

Piękne i pouczające wystąpienie miał ks. prof. T. Guz. Mówił o 7 darach Ducha Św. w koncepcji przygotowań do Intronizacji. Czego my chcemy, pytał, i jakie ta Intronizacja pociąga za sobą skutki? Chrystus jest Królem Wszechświata a więc i (tą cząstką) Polski. Obawia się, czy w takim stanie ducha, możemy teraz prosić Jezusa o zostanie Królem Polski? Pan przyjdzie kiedy zechce i to Jezusowi pozwólmy określić datę, bo to nie my jesteśmy twórcami czasu. Trzeba aby najpierw Chrystus królował w naszych sercach. Polska, mówił, to dziś pierwszy przestępca Globu, bo brakuje nam wolnej woli osobistej w a psychice – daru ducha męstwa. Duch Św. chce dać Polsce to co ma, a my lękamy się tego! Ministerstwo Edukacji Narodowej zaryglowało system edukacji, by choć w części nie przedostało się nic o Bogu, żadna wiedza z góry. Jest jednak prosta droga Królewska – 7 darów Ducha Świętego.

Jezus wciąż prosi… (2013r.): „Przekaż to księdzu, moja córko, że Polska, obierając Królową Moją Matkę, dokonała już obrania Mnie swym Królem. Uczyniła to jednak nieświadomie, dlatego potrzebna jest Intronizacja narodowa. Z tego właśnie powodu największą pretensję zgłaszam właśnie do tronu Polski.

W pięknym stylu dał G. Braun odprawę dostrzeżonemu na sali L. Bublowi, za jego bezpodstawne oczernianie p. Brauna o to, że ma pochodzenie semickie. Dostał od G. Brauna jego książkę o Jego genealogii rodzinnej. Ksiądz doktorant D. Pietras, pisze pracę na temat –nadzwyczajnej mszy rytu rzymskiego (zwanej też Trydencką). Mamy prawo do obchodzenia dwóch rytów podczas mszy. Mówił o tym dość szczegółowo, co podniosło czas Konferencji. Wielki aplauz wzbudziło hasło rzucone przez prowadzącego M. Rolę – Grzegorz Braun…przyszły prezydent Polski a Robert Winnicki… przyszły premier. R. Winnicki miał referat pt „Rola świeckich w obecnym kryzysie”.

Na koniec, ludzie znający zagadnienie, wciąż czekają na właściwą Intronizację Chrystusa w Polsce. O to modlą się pielgrzymujący w każdą pierwszą sobotę miesiąca, w nocnej pielgrzymce do Wykrotu, zaczynając już 10 rok pielgrzymowania!

Aleksander Szymczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.