Intronizacja, czy dopiero wstęp?

Ciekawe, ilu z nas wie, że za miesiąc tj 19 listopada 2016r. w Łagiewnikach ma być dokonany akt tzw. Intronizacji Chrystusa? Już w marcu pisałem, że niewiele się robi, aby przygotować właściwie cały Naród do tego najważniejszego Aktu dla Polski już choćby na przestrzeni ostatnich wieków. Tę niewiedzę spowodowała niestety niska aktywność duchowieństwa w Polsce – włącznie z władzą duchowną. Za miesiąc „Intronizacja”. Na ile ten cudzysłów jest zasadny? Zawsze jest tak, że gdy komuś na czymś zależy, to stara się o dobre nagłośnienie sprawy, uruchamia różne kanały medialne, dociera do jak największej rzeszy społeczeństwa. Natomiast, gdy sprawa jest z „wymuszenia” np. poprzez nacisk społeczny – robi się, robi, ale tak, by nikt nie mówił, że nie było zrobione. Zupełnie temat nie istnieje w mediach.

Kilka lat wstecz, Episkopat wydał list, że nie trzeba Intronizacji, bo Jezus i tak jest Królem Wszechświata. Owszem jest, ale od lat 30 ubiegłego wieku, Jezus poprzez swoją służebnicę siostrę Rozalię Celak, domaga się obrania Go na Króla Polski. Od nas chce zacząć uzdrawianie tego chorego świata, od nas ma wyjść iskra…! I od lat „władza” blokuje tę wolą Boga! Wiemy, że II wojny mogło nie być, bo tak mówił Jezus.

Co oznacza Królowanie Jezusa? Oznacza, że siły demoniczne, wroga władza i siły zła w Polsce, zostałyby rozbite. Tego niestety boją się decydenci zarówno duchowi jak i świeccy (nie mówię że wszyscy). Pod wpływem nacisku środowisk intronizacyjnych w Polsce, biskupi napisali Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Nie ma tam słowa – Intronizacja. Nie, nie wynika to z treści tego Aktu. Bo czytamy: „.. z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i świecie.” Oczywiście, skoro Jezus jest Królem całego Wszechświata, Ziemi i wszystkich Narodów, więc także i Polski, i stąd uznajemy Jego panowanie. Dalej: „ Pokornie poddajemy się Twemu panowaniu i Twemu Prawu.” Oczywiście, jako Królowi Wszechświata…! Dalej: „ Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską… Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi.” Tak jest, zmiłuj się Chryste nad Polską i miej miłosierdzie dla nas grzesznych – Królu Wszechświata! Dalej: „ Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie… spraw by naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.” W pewnej pieśni śpiewamy: Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie, to nasze rycerskie hasło… Króluj więc także i w Polsce i w świecie – skoro jesteś Panem Narodów i Wszechświata! Przywołuje się w tekście także słowa JPII: „Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Tak, niech zstąpi Duch Święty na tę polską ziemię i odnowi Naród – włącznie z władzą, by zrozumiała, że obierając kogoś za Króla, należy prosić o ten akt. Samo zawierzenie – nie jest przecież Intronizacją.

Za licznymi już głosami rozumiejących to grup intronizacyjnych, trzeba tylko jednego: by prezydent z przedstawicielami władz świeckich i duchownych powiedział – Prosimy Cię Jezu, zostań naszym Królem. Obieramy Cię Jezu Chryste na Króla Polski! Z Dzienniczka siostry Celakówny wiemy, że: „ Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeśli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację…. we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstaną. Zapamiętaj to sobie dziecko moje, zginą i już nigdy nie powstaną!”

Przypomnijmy, że Matka Boża jest od 1656r. naszą Królową!

Anioł Polski 12 lutego 2012r. powiedział: „Wasza królowa wybrała sobie Jasną Górę abyście przed Jej Matczynym Tronem uznali królewskie panowanie Jej syna”. Przypomnijmy, że od 2010r. w każdą pierwszą sobotę miesiąca idzie nocna pielgrzymka (ok. tys ludzi) do Wykrotu (k/Ostrołęki). Tego sobie życzyła Matka Boża, by modlić się w intencji Intronizacji.

Cóż, biskupi wybrali Łagiewniki, napisali niejednoznaczny Akt Intronizacyjny i…. zobaczymy czy Bóg to przyjmie?

Ciekawe też, czy Bóg przyjmie tę grę stosowaną przez PIS, gdy społeczną petycję „Stop aborcji”, podpisaną przez ok. 0,5 mln ludzi – w Sejmie odrzucił! Trudno zrozumieć argumenty za odrzuceniem, bo są trzy czytania i można było ten jeden sporny punkt (karanie za aborcję) – skorygować. Zapamiętajmy, bo 6 października 2016r. na 27 posiedzeniu Sejmu w głosowaniu nr 12 głosowało 428 posłów. Za odrzuceniem było 352, a przeciw 58. Dlaczego w PIS – tylko 32 posłów głosowało za życiem? Po tym dzielna poseł Anna Sobecka powiedziała, że rozważa opuszczenie klubu PIS. Niestety z naszych posłów (podlasie) , przeciw życiu (352) był np. K. Gwiazdowski i K. Jurgiel, nie wspominając o wierchuszce PISu! Podobno PIS ma coś z tym zrobić, ale wydźwięku negatywnego na da się ot tak „zmyć”. JPII na Jasnej Górze nauczał: „Naród ginie, gdy znieprawia swego ducha, naród rośnie, gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza i tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć”. Odrzucając ten społeczny akt woli suwerena 6 października 2016r., do czasu uchwalenia (oby!) nowego podobnego aktu, PIS wziął na siebie krew niewinnych zamordowanych dzieci! Dr Joanna Banasiuk przedstawiając w Sejmie projekt, działanie PIS ( po odrzuceniu) określiła jako lekceważenie społeczeństwa obywatelskiego, mechanizmów demokracji bezpośredniej oraz kobiet chcących pełnej obrony życia. Mówiła: „ Aborcja to rzeź niewinnych dzieci, piekło kobiet i moralna kompromitacja mężczyzn”! Zresztą nad PIS zbierają się coraz ciemniejsze chmury za TTIP i CETA. Z tytułów w prasie niezależnej przytoczę tylko jeden przykład; Marian Piłka: „PIS odrzucając projekt ustawy o ochronie życia, stracił rację swojego istnienia”.

W Fatimie (1917r.) anioł wołał: Pokuta, pokuta, pokuta! I całe szczęście, że świeccy nawróceni katolicy: M. Bodasiński i L. Dokowicz (gdzie duchowni?), dokonali „cudu” na Jasnej Górze (15. 10. 2016), zwołując naród do Narodowej Wielkiej Pokuty! Ponad 100 tys ludzi i wielu np. przed Radiem Maryja, przeżyło bardzo mocno (ja tak) ten wielki Akt przebłagalny za grzechy Narodu!

Zwłaszcza modlitwy ekspiacyjne i egzorcyzmy związujące szatana w Polsce i odprawione przez znanego księdza egzorcystę Piotra Glasa, były powalające! Wspomniał, że panuje największa herezja również w Kościele – herezja powszechnego zbawienia, że wszyscy idziemy do Nieba. Trzeba te egzorcyzmy nad Polską kontynuować i w każdej diecezji, parafii, dokonać ekspiacji.

W Waszych rękach duchowni jest przygotowanie Narodu do przyszłego Aktu Intronizacji, który być może będzie niedługo dokonany w odpowiedniej formie.

Aleksander Szymczak

opublikowano na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.