MASONERIA ZGUBĄ NARODÓW – Cz. 2

2. Cała siła masonerii polega na dyskrecji, jednak, gdy już ktoś zdradzi tajemnice, czeka go śmierć jak np. kapitana Williama Morgana z USA. O tej bulwersującej sprawie pisał w 1958 r. William J. Whalen: „W wyniku tego skandalu (zabójstwo i ujawnienie sprawy – dod. autora) uformowała się partia antymasońska. Zdobyła ona 128 tys. głosów wyborczych w 1830r. i wygrała w stanie Vermont w wyborach prezydenckich w 1832r. Stany Rhode Island i Vermont wprowadziły prawa przeciwko przysięgom krwi. Tysiące masonów spaliło swoje fartuszki. W ciągu niewielu lat liczba członków lóż w stanie Nowy Jork spadła z 30 tys. do 300 w bezpośrednim następstwie sprawy Morgana”.
Jak każdy organizm, tajne towarzystwa ewaluowały, zmieniały struktury. Począwszy od stowarzyszeń damskich i koedukacyjnych ‘uciech radosnych’ typu „Związek szczęśliwości”, „Dam szkockich z pagórka Tabor”, „Kawalerów i Panien Kotwicy”, „Związek drwali i drwalek”, „Dom miłujący rozkosze”, „Związek Mopsów i Mopsic” (za J S Pelczarem), gdzie szarość codziennego ‘nudnego życia’, kończyła się balami nocnymi w ‘pałacach miłości’. Wyuzdanie i psucie obyczajów to była pestka w porównaniu z celami jakie sobie postawili założeni przez Adama Weishaupta, żydowskiego profesora prawa – Iluminaci. Od 1 maja 1776r. zaczął się dramat cywilizacji chrześcijańskiej. „Oto składniki owej piekielnej mikstury trującej do dziś znękaną ludzkość a skodyfikowanej przez Weishaupta, potem Marksa oraz współczesnych im Iluminatów:
– zniszczenie monarchii i wszelkich uporządkowanych form rządów narodowych, – zniesienie własności prywatnej i dziedziczenia tej własności, – zniszczenie wszelkiej religii a chrześcijańskiej w pierwszej kolejności, – zniszczenie patriotyzmu, ducha narodowego, – zniszczenie rodziny, życia rodzinnego, – zniesienie instytucji małżeństwa, – ustanowienie grupowego, pozarodzinnego wychowania dzieci. Ten plan Iluminatów przetrwał do czasów dzisiejszych w niezmienionej postaci (choć trzeba dodać, że współczesna masoneria polska w swym programie społeczno-politycznym w jednym z punktów ma zapisane: – wejście Polski do Unii Europejskiej > za Stanisławem Krajskim,- dod. autora). Jest planem New Age, Planem Bestii”.
Wkrótce masoneria pokazała swą siłę w Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Na temat masonerii obszernie pisał w swym wielkim dziele „Wolnomularstwo w Europie Środkowo-Wschodniej w XVIII i XIX wieku” Ludwik Hass. Wynika z niego, że wiele ważnych osób w Polsce należało do masonerii jak choćby z rodzin Potockich, Tyszkiewiczów, Czartoryskich, Branickich, Lubomirskich, a przede wszystkim król Stanisław August Poniatowski. Nie dziwi więc jego chwiejność i nieraz szkodliwe Polsce ustawy. Zresztą, przez analogię, możemy i dziś dziwić się dlaczego tak nielogiczne ustawy przechodzą przez Sejm. L. Hass (apologeta komunizmu i masonizmu) pisze także: „W kręgu wpływów loży, a następnie jej adeptem był na Litwie Adam Mickiewicz (za T. Morawskim, Moje przygody”, Kraków 1873, s 10; Giełżyński op cit, s 100-101). Echa poezji wolnomularskiej występują w twórczości Mickiewicza sprzed 1819r. Być może, że już przed tą datą został inicjowany. W swej karierze wolnomularskiej, trwającej co najwyżej po 1824r. nie wyszedł jednak poza stopień czeladnika. Później odnosił się do wolnomularstwa krytycznie”. CDN

1. Still W T, Nowy porządek świata, Poznań 1995, str 124
2. Pająk Henryk, Bestie końca czasu, Lublin 2000, str 12
3. Hass Ludwik, Wolnomularstwo w Europie…”, Wrocław 1982, str 284

Autor: Aleksander K. Szymczak

opublikowano na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.