POLSKA WOLNA, CZY PARTYJNA?

Polska dostatnia, sprawiedliwa, opiekuńcza, dająca wszystkim swoim dzieciom szansę rozwoju, czyż nie o takiej marzymy?

Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński w Jasnogórskich Ślubach Narodu z 26 sierpnia 1956r. zawarł przyrzeczenie które obowiązuje do dziś: „Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym”.

Dziś, po 55 latach pytamy o jaką Polskę walczymy? Nie ja pierwszy (prof. J. Robert Nowak, Nasza Polska) i nie ostatni wołam o – jedną listę prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeśli pójdzie tak dalej jak obserwujemy, to będziemy mieli w Sejmie dalej lewicę, liberałów i centro-prawicowców, czyli SLD, PO i PIS. Załóżmy (b. możliwe), że PIS dostaje 25%, PO 20% i SLD 15% (chodzi o proporcje), to mamy rządy PO-SLD. Tego już Polska nie przeżyje, umrze na partiokrację.

Stąd apel do PIS – twórzcie RUCH SPOŁECZNY POLSKA. Jest wiele ugrupowań z prawej strony. Wy będziecie trzonem RSP, ale to dziś na Was leży odpowiedzialność za to, czy Polska będzie katolicka, czy jej nie będzie (cuda Tuska). Następnej szansy nie dostaniecie. Jednocześnie nie może być tak, że lokalne gwiazdy PIS (posłowie), będą okupować pierwsze miejsca na listach pomimo, że w regionie często nie zrobiły nic! Nierzadko jest tak, że miejscowe koterie rządzące wchodzą do partii, by posługując się szyldem, prolongować swoje synekury. Poza partią jest wielu ludzi mądrych i kompetentnych, ludzi sumienia, którzy powinni być wysoko na takich listach Ruchu Społecznego Polska. Tu także nie chodzi o ruch dla ruchu, ale o skupienie całego Narodu wokół kilkunastopunktowego Programu Ratowania Polski. Program oczywisty dla patriotów i katolickiego Narodu, swego rodzaju – umowa społeczna.

Panie Kaczyński , startując partyjnie, skazujecie siebie i Naród na bycie w opozycji. To Polska na ćwierć gwizdka! To posadki dla Was a gehenna dla Polaków. Czy dalej ma być Polska zawłaszczona przez partie? Dziś partiokracja nie jest rozwiązaniem dla Polski. Tylko ogólnonarodowy zryw – jak kiedyś Solidarność, usunie te żałosne pseudoelity rządzące.

Dlatego jeszcze raz apeluję o mądre rozwiązanie, bo inaczej, to Naród was wszystkich wkrótce wymiecie.

Aleksander Szymczak

opublikowane na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.