RZĄD – DO DYMISJI!

Czy jeszcze istnieje coś takiego jak – honor? Co to – Dobro Wspólne? A – roztropna troska o… dobro wspólne? A prawdomówność? Cóż, takie pojęcia to już chyba znają tylko „ludzie przedwojenni”! Dziś trudno szukać tego wśród tzw „klasy politycznej”. Dziś… liczy się „skuteczność”, a że … kosztem drugiego. Taki mamy świat. Dlatego afera goni aferę, a my… ruki po szwam. Boimy się wychylić (och ta… „mowa nienawiści”). I taką postawę wykorzystują zdeprawowani osobnicy, którym na nieszczęście powierzyliśmy stery państwa.

„Nasz Dziennik” nr 142, podjął próbę obrony naszej godności. Urszula Wróbel w art: „Rząd do dymisji” pisze: „Sprawa lekarza milionera ujawniła mafijny układ w Koalicji Obywatelskiej. Jak ustalił portal Zero.pl, o nieprawidłowościach w Warszawskim Szpitalu Południowym Rafał Trzaskowski miał wiedzieć już od 19 lipca 2025r. Prezydent Warszawy miał zostać poinformowany przez jednego z ordynatorów. Po ponad dwóch miesiącach od kontaktu wspomnianego lekarza z prezydentem miasta ten pierwszy… stracił pracę. Również Marcin Kierwiński, szef warszawskich struktur KO, miał być informowany o ogromnych nadużyciach. Wobec tak ogromnego skandalu dymisja rządu powinna być natychmiastowa.” No tak, ale nie po to oni tam szli, by – władzy raz zdobytej nie oddać! Dopóki mają większość w Sejmie, dopóty… możemy im nasypać soli na ogon! To tak nawiasem, bo ogon to ma diabeł … i rogi, którymi tych „odmiennych myślowo”, może…! Nie traćmy jednak nadziei, bo zło zawsze kiedyś się kończy!

Pisze dalej U. Wróbel: „ Sprawa nie ogranicza się wyłącznie do tego, że politycy KO mieli zagwarantowane przywileje z racji swojej przynależności do partii i dlatego byli obsługiwani w miejskim szpitalu poza kolejnością, a także mogli oczekiwać na wyniki badań w saloniku VIP. Lekarz Piotr Kusznieruk, który jest rektorem prywatnej uczelni medycznej w Warszawie, upublicznił, że szpital miał nie tylko salonik VIP dla wybranych, ale też był dodatkowo miejscem odtruć alkoholowych polityków KO. (…) Z kolei Janusz Olewiński zauważa, że afera obnażyła zgniliznę, która niszczy Polskę. Tu nie można mówić o tym, że rządzący robią jakieś błędy, podejmują niefortunne decyzje. Ci ludzie celowo niszczą nasz kraj. To dlatego forsują od lat antyludzką ideologię. Wiedzą, że ogłupiałym, zdemoralizowanym społeczeństwem łatwiej się zarządza, że demoralizacja człowieka zniewala. (…) Prof. Mieczysław Ryba (KUL i AKSiM), zwraca uwagę, że ten układ został utworzony, ponieważ ekipa rządząca uważa się za swego rodzaju „elitę”. Uważa się za kogoś lepszego – im się po prostu wszystko należy…. Politycy z Warszawy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak funkcjonuje ten polityczno-mafijny układ. Jest on bardzo dobrze spięty, dla tego mimo tylu lat pozostawał nie do ruszenia. Tyle afer, które zostały wykryte, nie zdołało go ruszyć. Pamiętamy awarię „Czajki”, aferę czyścicieli kamienic. One w sumie niczego nie zmieniły. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Ta afera może być dla KO (PO) aferą Rywina, czyli początkiem jej końca.”

Już coraz szybciej przebierają swymi małymi nóżkami aferzyści, szukając, pod który dywan uda się …zamieść. Czy na to pozwolimy? Czy jest jeszcze w nas… duma i godność? CZY, czy już rozumiecie, że nie chodzi, aby ten system „zdrowia” uleczyć, ale… by wciąż dosypywać i – vide afera goni aferę. W Radiu Maryja coraz ktoś mówi, że jest możliwe – uzdrowienie systemu, ale brak woli politycznej ze strony POPISU. Konfederacja wskazywała na inne kraje ze zdrową służbą zdrowia, no ale „nasze elyty”… przecież nie chodzi o – uzdrowienie, lecz… wydojenie.

Ze strony: https://blogaisab.wordpress.com/2026/06/24/polskie-orly/

POLSKIE ORŁY WRÓCIŁY… Aisab refleksje 24 czerwca 2026

„Po decyzji Karola Nawrockiego o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu ukraińscy politycy w geście solidarności ze swoim prezydentem również zwracają do Polski nadane im odznaczenia. Opinia publiczna reaguje na to różnorako…Zacytuje wypowiedź Zbigniewa Boguckiego; szef Kancelarii Prezydenta dokonał interpretacji powracających do kraju orderów, porównując je do… orłów, które wracają do swoich gniazd.” Cóż, komuchy komuchom darowały… a czy to była – wola suwerena? Dosyć fałszywych przyjaciół – wracajcie Orły do Ojczyzny!

Pisze Zenon Baranowski, „NDz” j/w: „Buta ukraińskiego prezydenta”, „Rozliczyć polską pomoc. Obok orderów i medali możecie też rozliczyć całą polska pomoc: miliardy złotych z kieszeni polskich podatników, sprzęt, wsparcie humanitarne, otwarte granice, mieszkania, świadczenia, szkoły i szpitale. Polska pomogła Ukrainie w najtrudniejszym momencie, ale ta pomoc nie oznacza zgody na deptanie polskiej pamięci narodowej – podkreślił w mediach społecznościowych poseł Dariusz Matecki…. Jeżeli ktoś na Ukrainie uważa, że kult UPA to „godność narodowa”, to powinien wreszcie usłyszeć jasno: UPA to nie bohaterowie, tylko sprawcy ludobójstwa… To formacja odpowiedzialna za mordowanie polskich cywilów – kobiet, dzieci, starców, całych rodzin i wsi. To nie byłą walka żołnierzy z żołnierzami. To były napady na bezbronnych ludzi, często nocą, często podczas modlitwy, z okrucieństwem, którego nie da się usprawiedliwić żadną „polityką pamięci”. Polacy nigdy nie zapomną Wołynia. Nigdy nie zapomną ponad 100 tys. zamordowanych polskich cywilów. Nigdy nie zaakceptują stawiania na piedestał tych, którzy mordowali naszych rodaków. Szacunek działa w dwie strony. Nie będzie prawdziwego partnerstwa bez prawdy o Wołyniu, bez ekshumacji, bez grobów, bez krzyży i bez jednoznacznego odrzucenia kultu UPA. Chcecie oddawać hołd ludobójcom? To idźcie się bratać z Putinem – napisał D. Matecki. Komentarze i wpisy zamieszczane w mediach społecznościowych w ciągu doby po decyzji K. Nawrockiego w 74% ją poparły.”

Warto jeszcze przypomnieć słowa K. Nawrockiego do tej „dziwnej sytuacji”. „ Po rosyjskiej inwazji w 2022 r. Polacy otworzyli granice, swoje domy i swoje serca dla milionów Ukraińców. Wszyscy pamiętamy te przejmujące obrazy – kobiet, dzieci, osób chorych i starszych. Nawet zwierzęta domowe, zabierane z pożogi wojny, zostały objęte opieką w specjalnych punktach weterynaryjnych. Nie było obozów dla uchodźców, ale były zwykłe domy czy hotele. Robiliśmy co mogliśmy, by ratować naszych sąsiadów. Polska w tym strasznym momencie udzieliła bezprecedensowej pomocy humanitarnej, politycznej, gospodarczej i wojskowej… Skala pomocy finansowej, którą przekazaliśmy walczącej Ukrainie, to miliardy złotych. Jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych muszę przypomnieć również, że polskie wojsko przeszkoliło tysiące ukraińskich żołnierzy. Nie możemy dziś przejść obojętnie wobec faktu, że część z nich teraz będzie służyć pod sztandarem UPA. To dla nas nie do zaakceptowania…. Są granice których w relacjach polsko-ukraińskich przekraczać nie wolno. To apel do naszych sąsiadów: wróćcie na drogę prawdy i wzajemnego szacunku.”

Chcieli prowokacji, to mają. Cały świat się dowiedział o UPA i jej – ludobójstwie! Tylko na prawdzie i wzajemnym szacunku, można zbudować dobrosąsiedzkie dobre relacje.

Jeszcze raz wkleję „tą reklamę” tureckiego kupca: Obiecałem też, że zareklamuję w Polsce pewnego handlarza z Turcji, który tak pięknie przyjął nas w swoich sklepach na bazarze w mieście Aydin/ Izmir. Szuka partnerów do handlu i mówi, że transport nie jest problemem. Tu jego strona: https://doctorlokum.com

26 czerwca 2026r. w Grajewie, władze miasta zafundowały … wielką balangę (z disco). Zaprosiły Zenka „od zielonych oczu”… tylko, dlaczego te balangi robicie w – piątek? Ranicie uczucia katolików! Ja wiem, że dla mało wierzących władz miasta jest to ganz egal, ale nie dla mocnych wiarą.

Aleksander Szymczak

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.