ŻYCZENIA NA ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023

ON pierwszy Zmartwychpowstał, więc i my zmartwychwstaniemy. Flp 2,12 „Zabiegajcie o własne zbawienie z bojaźnią i drżeniem”… Trzeba więc – łaski Bożej, by zmartwychpowstać do życia wiecznego w Niebie. Niech Nasz Pan da nam tę łaskę, nadzieję i odwagę, by wiernie stać przy Bogu i być światłem dla innych. Błogosławionych świąt Wielkanocnych!

PS. Próba Sumień trwa! Następuje podział na – wiernych Bogu i… potępieńców. Ci drudzy pewnie nawet nie rozumieją, że czeka ich – sprawiedliwy Sąd Boży. Trzeba aż – wyjścia na ulice, by w Marszach broniących naszych świętości (JPII), wiarę pokazało pół miliona Polaków. W Grajewie też przeszedł Marsz. Jak na małe miasteczko (ok 21 tys), trochę ludzi było. Czy te przysłowiowe… 10% ? Chyba jeszcze nie, ale ok połowy tej stawki.. Jak pisze Krzysztof Gajkowski w „Naszym Dzienniku”) nr 79..(…) „Czas najwyższy,abyśmy wydorośleli i zdobyli się na wspólny wysiłek moralny oraz powszechną mobilizację sumień, albowiem, jak uczył nas św. Jan Paweł II, Polska woła do nas dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia (z homilii abp W. Depo)”. Zło jednak nadal atakuje. Pisze Zenon Baranowski (tamże), „Sprofanowane pomniki”: „Do dewastacji pomników Św. JPII doszło w Łodzi, Stalowej Woli, a we Wrocławiu oblano czerwoną farbą mural upamiętniający Papieża Polaka.” Ksiądz bp. Ignacy Dec przestrzega: „Wyszydzanie Chrystusa na krzyżu w różnych formach trwa nadal. Wszystkich szyderców przestrzegamy przed Bożą sprawiedliwością.” Bóg ma co do Naszego polskiego narodu wielkie plany i nadzieje (czy podołamy?)! Wciąż nas… jakby mało. Czego się boimy?? W „Orędziach na czasy ostateczne…” Bóg Ojciec mówi do Polaków (18.04.2022): „Wiem, że to bolesna rzeczywistość, ale jeśli pytasz, co się dzieje w Moim sercu, mówię ci o Moich polskich katolikach, których nabożeństwo pozostawia wiele do życzenia. Podczas, gdy uczestnictwo w uroczystościach Wielkiego Tygodnia mogę pochwalić ze względu na szczerość intencji, skruchę, przystępowanie do Sakramentu Spowiedzi i wstrzemięźliwość ze względu na pokutny charakter tych dni, sam sposób spędzania Świąt nie jest już tak dobry. Właśnie nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, oglądanie telewizji to główne zajęcia świętujących największą tajemnicę katolickiej wiary. Dlatego tak ważne jest umiarkowanie w każdej dziedzinie życia, poczynając od jedzenia i picia.”

Pamiętajmy też, że następna niedziela po Świętach, to – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. Siostra Faustyna tak pisze w swoim „Dzienniczku”; „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł.”

No i na koniec, nasza impreza, czyli rajd rowerowy: Klub Konfederacji z Grajewa organizuje wycieczkę rowerową wokół jeziora Toczyłowo. Zaprasza wszystkich chętnych! Zbiórka w Parku Solidarności przy siłowni na powietrzu o godz. 11:00, 15 kwietnia (sobota). Zobaczymy po drodze rozległe łąki nad rzeką Ełk, zatrzymamy się przy obelisku, słupie granicznym z 1545 roku (w Boguszach) i trasą wokół jeziora na ognisko nad jeziorem. Weź kiełbaskę dla siebie i dla sąsiada. To pierwsza taka „impreza”, ale gdy się „przyjmie”, to w przyszłości zostanie zorganizowany – Ogólnopolski Rajd Rowerowy.

Aleksander Szymczak

3 myśli na temat “ŻYCZENIA NA ŚWIĘTO ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2023

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.