UMARŁ PAPIEŻ – A ŚWIAT SIĘ BAWI!

Tytuł niekoniecznie pasuje do treści tego felietonu, ale trzeba odnotować fakt – by dalej głupota w nas nie rosła. Ilu z nas w tym dniu (Sylwester 2022r.), pomodliło się za duszę tego skromnego, ale wielkiego Papieża Benedycta XVI?? To jest miara naszej wiary i próba, na ile jeszcze bardziej wierzymy w Boga a na ile już pochłonął nas świat. Tu odpowiedź, jeśli nie sięga do Boga – jest za krótka.

Zaczyna się rok wyborczy, rok – wielkich przemian. Dziś trochę …odbrązowimy zakłamaną historię i przybliżymy się do prawdy. AKS

Ze strony; Klub Inteligencji Polskiej 04/01/2023

Połączenie Polski z kawałkiem Ukrainy? piątek, 30 grudnia 2022, 10:29:32zygmuntbialas

– Szatański pomysł – twierdzi dr Leszek Sykulski.

Podkreśla, że wojna na Ukrainie trwa od ponad ośmiu lat. Jej początkiem jest obalenie prezydenta Wiktora Janukowicza w lutym 2014 roku. Obecnie jest kontynuacja tej wieloletniej wojny. Do jej zakończenia jest daleko, bo Władimir Putin chce osiągnąć kilka celów: 1) podpisanie nowego traktatu o bezpieczeństwie w Europie;2) odcięcie Ukrainy od Morza Azowskiego, jak i Morza Czarnego; celem jest teraz zdobycie Odessy;3) wycofanie wojsk NATO z państw, które przystąpiły do tej organizacji po 1997 roku, a więc i z Polski. Wojna na Ukrainie jest korzystna dla USA i dla wielkich korporacji. Dokąd tak będzie, to będzie trwała wojna: 

Prowadząca program pyta, czy koncepcja ‘nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy’ jest uprawniona, czy jest zgodna z polską racją stanu. Odpowiada dr Leszek Sykulski: To jest zwulgaryzowana myśl Giedroycia, spopularyzowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Jaka jest polska racja stanu? – Suwerenność, polityka wielowektorowa oparta na podstawie ‘zero wrogów wśród sąsiadów’. Nie jest racją stanu popieranie rządu Ukrainy. Dziś mamy trudności z kultywowaniem pamięci o pomordowanych Polakach przez morderców UPA. Na Ukrainie oficjalnie gloryfikowani są ludobójcy. Są i aktualne problemy, np. wstrzymanie przez Kijów transportów chińskich do Polski czy bezczelne zachowanie rządu ukraińskiego po upadku pocisków w Przewodowie. Rząd polski nie reaguje na tę bezczelność. Skąd ta uległość? Czy jest ona wynikiem tylko podporządkowania służb Stanom Zjednoczonym? – W każdym razie mamy do czynienia z jawną postawą sług obcego narodu. Pojawiła się ostatnio idea połączenia Polski z Ukrainą czy raczej z kawałkiem Ukrainy. Koncepcja ta nazywana Federacją Polski i Ukrainy (złośliwie: Ukropol) jest pomysłem szatańskim – stwierdza dr Sykulski. Byłby to powrót do horroru II RP, do licznych napięć społecznych i zamachów terrorystycznych. Polska znajdująca się na skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych Wschód – Zachód i Północ – Południe powinna stawiać na gospodarkę, wspierać chiński projekt jedwabnego szlaku. Hasłem przewodnim powinno być: ‘Polak gospodarzem w Polsce’. Pyta dziennikarka, czy USA w cyniczny sposób wepchną Polskę do wojny. Odpowiada rozmówca: Próba wciągnięcia Polski rozpocznie się zapewne wiosną nadchodzącego roku. Armia ukraińska słabnie, pojawiają się problemy z uzupełnieniem stanu liczebności żołnierzy. Więc będą Amerykanie naciskać. To wejście Polaków do wojny byłoby tragiczną katastrofą. Na koniec wywiadu omawia dr Sykulski swój film pt. ‘Stop amerykanizacji Polski’, który pojawi się w najbliższym czasie w przestrzeni publicznej. Autor zamierza pokazać prawdziwe oblicze USA, które to państwo pełni destrukcyjną rolę w stosunkach międzynarodowych.  Opracował: Zygmunt Białas

Z wywiadu Krzysztofa Balińskiego; 10 listopad 2022: „O roli bezpieki w dyplomacji dużo powiedziano. Dzisiaj coś o bezpiece ukraińskiej. Bo jest rzeczą oczywistą, że Amerykanie wykorzystują ją do formatowania polityki kadrowej w Polsce. Jak i rzeczą oczywistą jest, że preferują Ukraińców, bo są bardziej profesjonalni, tańsi i bardziej bezwzględni. Nagrania z podkarpackiego lupanaru z udziałem obecnego szefa kancelarii premiera i przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu (jak i medal dla redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”) to tylko wierzchołek góry lodowej. Zadziwia jak wielu Ukraińców zrobiło w posierpniowej Polsce polityczne kariery i wielkie majątki. Kuchciński, Siemoniak, Onyszkiewicz, Bodnar, Frasyniuk, Dworczyk, Hołownia i „najbogatszy Polak” Michał Sołowiew nie ukrywają, że są Ukraińcami. Czy czystym przypadkiem jest, że ministrem obrony został Tomasz Siemoniak, członek władz Związku Ukraińców w Polsce, a wiceministrem obrony Mychajło Dworczuk i że wśród generalicji polskiej armii etniczny komponent ukraiński jest dominujący? Czy przypadkiem jest, że gołodupiec Wołodymyr Frasyniuk, z dnia na dzień miał firmę transportową i 300 tirów?….”

ps: owsików ci u nas pod dostatkiem…- wydoili nas już na paliwie, węglu, gazie, prądzieeee!! etc i cdn (bo śpicie!)

By the way: dlaczego tyle kamienia w tym…”węglu samorządowym” (trzeci gatunek piąty sort)??2 myśli na temat “UMARŁ PAPIEŻ – A ŚWIAT SIĘ BAWI!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.