POSEŁ KONFEDERACJI W GRAJEWIE

1 lipca 2022r. gościliśmy(na zaproszenie Klubu Konfederacji z Grajewa), jednego z 11-tki wspaniałych propolskich posłów w Sejmie („Konfederacja”) Krystiana Kamińskiego. Kiedyś bywał tu R. Winnicki czy (prywatnie) K. Bosak. Kto był na spotkaniu, mógł się przekonać, jak wygląda NORMALNY poseł, któremu na sercu leży – dobro Polski. Wiem, wiem, oni wszyscy chcą dobra, tylko… czyjego?

Poruszanych spraw było bardzo wiele. Poseł przytaczał śmieszno-straszne przykłady bezrozumnych głosowań, kandydatów np. na ambasadorów o lewackich poglądach, o umowach międzypaństwowych, gdzie często głosuje się dla… dobra obcych. Potem, aby to jakoś wytłumaczyć, TVPis dostaje 2 mld zł!, ale w obligacjach. Fatalna ustawa, gdzie ktoś „dogadany”, wykupuje za ok 1,65 mld… Przykłady wyprowadzania kasy z budżetu. Z dyskusji podobało mi się zdanie: ojciec nie dba o swoje dzieci, ale patrzy jak ich okraść!

Wygląda na to, że nie będzie przyspieszonych wyborów (słabe, rzeczywiste notowania PIS), a mogą np. samorządowe być wydłużone. Nie słychać nic o…majstrowaniu przy Ordynacji Wyborczej, ale kto wie… może podniosą próg wyborczy z 5% do np. 20%, by w Sejmie były tylko PIS z PO? Wygląda na to, że obecnie lepiej dokupić PISowi z 3 posłów, niż wydawać miliony na wybory. Zresztą, Ordynacją Wyborczą PIS szantażuje „Solidarną Polskę”. Było pytanie o ew. mariaż „Konfy” z SP. Niby poglądy zbieżne, ale… trudno komuś (SP), kto ma sute synekury polityczne, o rzeczywiste poświęcenie się dla ratowania Polski i dbanie o Jej dobro… i tyle. Pytanie o stosunek do wojny na Ukrainie… nie można głosować za tym, by ktoś siłowo zmieniał granice. Agresja rosyjska jest niedopuszczalna – potępiamy. Na jesieni skumulują się problemy, a to w kontekście już 15,6% inflacji. Ludzie zobaczą, że już ich nie stać na wakacje, a ogrzewanie, węgiel – może przebić czarę goryczy.

Wiele ostatnio fake newsów o „Konfederacji”. Dlatego dopytywałem o stosunki wewnątrz, o zagrożenia itd. „Konfederacja” to nowy pozasystemowy twór polityczny, gdzie nowi ludzie musieli się poznać. Są przedyskutowywane stanowiska odn. ustaw, ale czasem jest głosownie indywidualne. Przeciwnicy, a raczej …system pookrągłostołowy, dbający o interesy obcych, chętnie by się pozbył Konfederatów. Mając media dołują fake newsami, czyli kłamstwem. A „Konfederacja” robi swoje, mówi o zagrożeniach na licznych konferencjach sejmowych. Są za to wyrzucani z sali obrad, odbiera się diety poselskie, wyłącza mikrofony, wyrzuca z Komisji itd. Pytanie o sondaże… na górze robią co chcą, a my robimy swoje. Przykład: gdy kandydat K. Kamiński startował do Sejmu, sondaże dawały 3%. Dostał prawie 8% i został posłem na ziemi o skażeniu komunistycznym. Tak że można powiedzieć, mówienie o śmierci „Konfy” – są dużo przedwczesne. Całą kadencję są 11-tką, czyli drużyną przyszłej wolnej i suwerennej Polski!

Ponieważ były pytania (z zewnątrz) o głosowania „Konfy” za „sprzedażą KGHM”, wyjaśniliśmy to głębiej. Takie niedookreślone ustawy (celowe?) rodem z POPSL, w końcu musiały być dookreślone. Poselski projekt o zmianie ustawy o zmianie ustawy (sic!), Prawo Geologiczne i Górnicze, czyli – udzielanie koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż kopalin, z wyłączeniem złóż węglowodanów… głosowanie nr 35 na 4 posiedzeniu Sejmu 23. 01. 2020r.; godz 19:44, druk 175. Głosowało 453 posłów, za było 243, przeciw 177, wstrz. 33, ng 7. Za było 235 z PIS i 7 z Konfederacji i 1 od Kukiza. O co chodziło, bo potem armaty systemu (głównie PO i PSL) skierowano na „Konfę”? Sprawa trafiła przed Trybunał Arbitrażowy UE i groziły nam horrendalne kary (5 mld !). Konfederaci ( w liczbie 7 z 11) przestraszyli się tej kary i w pierwszym głosowaniu byli za. Potem 6 lutego, Senat odrzucił Ustawę, a 13 lutego Sejm ponownie przegłosował, ale już przy wstrzymujących się głosach „Konfederacji”. Wielokrotnie mówili, że są za tym, aby bogactwa w ziemi polskiej, należały do Narodu Polskiego, a nie prawem kaduka i… koncesjami, rozdawano bogatym. Przytaczam ówczesny fragment felietonu o tym:

Felieton z 24 lutego 2020r. : „WYTŁUMACZ SIĘ PIS-ie!”

„Czy ktoś dowiedział się z „telawizorni” o… zamachu na nasze złoża – które przecież są własnością Narodu Polskiego? Otóż, 13 lutego 2020r.znów PIS przygotował nam horror legislacyjny. Głosowanie nr 58 na 5 posiedzeniu Sejmu o godz. 21:34 nad Ustawą – „Prawo geologiczne i górnicze oraz niektóre inne ustawy”.  Senat 6 lutego odrzuca tę Ustawę. Sejm ostatecznie przyjmuje głosami za – 232 (PiS), 209 przeciw, a Konfederacja się wstrzymuje. Za głosowali wszyscy posłowie PIS (8) z Podlasia, a w tym nasi bliscy – K. Gwiazdowski i A. Andruszkiewicz. Nieco dalsi: z Łomży L. Kołakowski a z Suwałk J. Zieliński. Społeczeństwo nie wie dokładnie co uchwalono (bez woli i wiedzy suwerena!), bo nie można dotrzeć do tekstu ani na stronach Sejmu, jak też nie opublikowano jeszcze w Dzienniku Ustaw. Nie dostałem tekstu ani z dostępnej strony Sejmu, ani od jednego posła Konfederacji.  Sprawa na tyle zbulwersowała stronę społeczną, że utworzył się Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych i zdążył już odbyć jedną manifestację 21 lutego spod Sejmu do Pałacu Prezydenckiego. Ci, którzy śledzą te zabiegi, mają wszak wiedzę o 30 letnim rozkradaniu naszych zasobów przez obcych. Koncesje wydobywcze dostają zagraniczne podmioty niemal od ręki!  Sprawa nabrała rumieńców, gdy kilka lat temu, powiedziano o dużych złożach pod Nową Solą miedzi i srebra, szacowanego na ok. 850 mln ton. Koncesję dostała Kanadyjska firma „Miedź – Cooper”, która podobno już zainwestowała ponad 300 mln zł. Sęk w tym, że ta firma do tej pory, nigdzie na świecie nie zrobiła kopalni, a tylko „zdobywa koncesje”, by potem z wielkimi korzyściami (często po procesach sądowych)  – dostać „odszkodowanie”, lub komuś przehandlować. Jawi się więc nam – Kant w białych rękawiczkach. Nie dziwią  więc następne zabiegi „rządzących”, bo… czyżby nie wiedzieli o co chodzi? Dlatego zbulwersowanie suwerena, który buntuje się i bierze sprawy w swoje ręce. Żąda referendum! Nie ściemniaj PISie, bo na Komisji Sejmowej ds. bogactw naturalnych, wasz główny geolog kraju Dziadzio, rozkminiał o naszych zasobach. Albo celowo kłamie, albo niewiele wie. Jego poprzednik, prof. Jędrysek mówił o tym, że Polska ma tyle, że jest najbogatsza w Europie (Kuwejt Europy)! Tylko pod Suwałkami mamy ogromną górę metali rzadkich warte ok. 8 bln zł. Gaz, ropa (mamy więcej niż Arabia Saudyjska), no ale „zarządzający Polską”, wolą robić rurociągi i atom! Wytłumacz się PISie, bo my już się teraz boimy – jakiegoś kolejnego i nocnego zamachu na nasze lasy!

Przy okazji tej walki o zasoby, została przeprowadzona operacja zdyskredytowania, a groźnej dla sprzedawczyków, propolskiej „Konfederacji”. Przed samym głosowaniem, poseł G. Braun mówił z Trybuny, że chcemy by zasoby były w polskich rękach. Wstrzymali się od głosu, bo był to w tych warunkach, jedyny rozsądny sposób dezaprobaty. Głosowanie przeciw, razem z antypolską opozycją, spowodowałoby wrzucenie ich do jednego worka (i medialny lincz!).”

Dziękuję, Bóg zapłać tym, którzy pomogli w organizacji spotkania a zwłaszcza p. Iwonie za nieodpłatne udostępnienie sali w barze „Cezar” i tym sklepom, w których zawisły ogłoszenia o spotkaniu.

Aleksander Szymczak

ps. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach katolickich.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

3 myśli na temat “POSEŁ KONFEDERACJI W GRAJEWIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.