ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2022 z… przystawką

Święta Wielkiej Nocy, Święta Zmartwychwstania Pańskiego, to święta nadziei, że skoro On jako pierwszy Zmartwychpowstał, my też zmartwychwstaniemy. Niech Zmartwychwstały Jezus da nam siłę, nadzieję i moc, usunie strach, byśmy w tej ziemskiej pielgrzymce do Nieba, nigdy nie zwątpili i zawsze pokładali ufność w Bogu. Pobłogosław nas, nasze rodziny i nasze miasto, byśmy sprostali wymaganiom drogi do świętości. Wszystkim czytelnikom – Wesołego Alleluja !

Nie sposób przemilczeć kilku rzeczy, które tak szybko upływający czas przynosi, a jutro nowe nas będą zajmować. Wydaje się, że nasi zarządzający Polską (czy jak kto woli Polin), jadą już na oparach. UE, za namową „naszych totalniaków”, wstrzymuje tak potrzebne Polsce fundusze. Cel oczywisty – „zagłodzić rządzących”, by ustąpili. Ileż można w końcu – drukować pieniądza bez pokrycia? To powoduje inflację, która jest już rekordowa. Bez funduszy – upadnie każdy rząd. Skoro znów zaczynają w swoich przekaziorach pokazywać Konfederatów w złym świetle (tu G. Braun i J. K.Mikke), to zapewne szykują się wybory jesienne. Wiosenne nie wypaliły, bo wojenka na wschodzie pokrzyżowała im plany. Póki co, to …zastępcza wojna NATO i Stanów z Rosją – rękoma Ukraińców. „Konfederacji” natomiast boją się wszyscy, od lewa do lewa z prawej strony (bo PIS niestety tylko sobie uzurpuje). Oni, już chyba jako jedyni w Sejmie, rozumieją… obowiązki polskie. Oto G. Braun, upomniał się o należny szacunek dla Polskiej Flagi, która wisi na Sejmie w miejscu… nie przeznaczonym dla gospodarza (wisi tam flaga Ukrainy!). Te… „przystawki” z pozostałych klubów, buczą i szydzą, a przew. Witek – jak zwykle wyłącza mikrofon posłowi!! Kim więc jest ta…pozostała przystawka okupująca miejsca dla Polaków w Sejmie?

Nie tylko w ogólnopolskich przekaziorach bojkotuje się „Konfederację” (przyklejając łatkę – ruskiej onucy), ale i lokalnie… Oto na e-grajewo ukazał się anons Klubu Konfederacji o spotkaniu z redaktorami 17 kwietnia. I odbyła się niby dyskusja pod zapowiedzią, ale oczywiście…ocenzurowana. Tam nie ma warunków na rzeczową dyskusję, ale udało mi się zamieścić moje zaproszenie na ten Blog. I co? Nikomu z tamtych „dyskutantów” nie zależy na prawdzie i merytorycznej dyskusji, ale tylko na… jątrzeniu i wrogim nastawieniu. Gdy odpowiedziałem „andrzejowi”, to mój komentarz został w połowie obcięty (link do filmiku). Tu wklejam: Stanowisko Konfederacji ws. ustawy o mrożeniu majątków, w tym majątków Polaków!

Ociemniałych politycznie jak widać w Grajewie nie brakuje. Nawet potrafią „zaszczuć” sklepy, które chcą zawiesić plakat o spotkaniu!!

Minęła 12-ta rocznica zamachu smoleńskiego. W końcu doczekaliśmy się tzw. raportu Macierewicza. Czy dowiedzieliśmy się czegoś więcej od tego, o czym myślący ludzie już dawno wiedzieli? Czy to cała prawda? „Nasz Dziennik” nr 83, art: „Smoleńsk nowe otwarcie”, pisze Beata Falkowska: „Obecne wydarzenia powinny otworzyć archiwa Zachodu, który wie, co wydarzyło się wtedy pod Smoleńskiem. To nowa optyka, nowe otwarcie dla śledztwa, które powinno być absolutnie umiędzynarodowione – wskazuje Andrzej Melak. Na pewno Amerykanie wiedzą, co się stało. Mam dostęp do akt niejawnych, widziałem zdjęcia wraku, które nigdzie nie były publikowane. Dla mnie jednoznacznie z ich analizy wynika, że to był zamach. Takie zniszczenia samolotu i stopień uszkodzenia ciał na pewno nie były spowodowane tym, że samolot rozleciał się na tyle kawałków, spadając z dość niskiej wysokości podchodząc do lądowania. W mojej ocenie to niemożliwe. Musiały być użyte jakieś siły dodatkowe. Oczywiście obecnie nie możemy stwierdzić jednoznacznie, kto mógł dopuścić się ewentualnej zbrodni – mówi Jan Płoski, brat śp. ks. bp Tadeusza Płoskiego, biskupa polowego Wojska Polskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Śledztwo komisji Millera, tezy o uderzeniu w brzozę to dla mnie kpina, bliżej prawdy jest podkomisja A. Macierewicza – dodaje.”

Aby nie zakończyć tak smutno tego świątecznego felietonu, trochę dobrych wieści. Kto z nas nie wie, kto to była „Inka”? Bohaterska dziewczyna z Podlasia, sanitariuszka 5 Wileńskiej Brygady AK. Aresztowana 20 lipca 1946r. w Gdańsku. Skazana przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Gdańsku i zastrzelona 28 sierpnia 1946r. Zespół IPN w 2014r. Pod kierownictwem K. Szwagrzyka, na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, odkrył szczątki Danuty Siedzikówny (Inki) i F. Selmanowicza „Zagończyka”, którego bandyci z UB zamordowali razem z „Inką”. Znamy jej ostatnie słowa i gryps do krewnych: „Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba.” Kto z nas grajewiaków wie, że ta babcia, do której były skierowane te słowa, leży na grajewskim cmentarzu? Owszem, były uroczystości w szkole i jest tablica pamiątkowa, ale… warto przypomnieć. Helena Tymińska po wojnie uczyła w Grajewskim Liceum. Zmarła 5 września 1968r. Pojedynczy skromny grób jest na starym cmentarzu. Jak wchodzimy główną bramą, idziemy do samego muru po prawej stronie. Kilkanaście grobów w górę i jest nasza babcia „Inki”. Niedawno odkryto szczątki jej ojca – ppłk Karola Rzepeckiego w Turcji (zmarł w 1894r.), i rodzina ma zamiar pochować go razem z córką…!

Aleksander Szymczak

ps. Klub konfederacji z Grajewa zaprasza na spotkanie z redaktorami „Gazety Warszawskiej” w Centrum Parafialnym (salka przy kościele) parafia pw. „Św. Ojca Pio” w Grajewie, Os. Południe 35, 27 kwietnia 22r., o godz. 19:00. Temat: „Polska moja miłość”. Będzie dużo dobrych i w dobrej cenie – patriotycznych książek.

2 myśli na temat “ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2022 z… przystawką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.