ROK PAŃSKI 2019

Tyle już lat za nami, a ile przed nami? Jakie będą, co przyniesie nowy rok? Każdy życzy zdrowia, bo zdrowie najważniejsze….hmm. Mało kto się zastanawia, co powoduje, że … jesteśmy zdrowi, zadowoleni, … wolni! To jest w naszych rękach! Oczywiście, Jezus mówił, że nic beze mnie uczynić nie możecie i to racja. Jednak Bóg pomaga ufającym Mu i starającym się uczynić świat lepszym, a to nie oznacza – tylko modlitwa. Tu jest też potrzebny – czyn.

NICZEGO nie zmienimy, jeśli będziemy tylko narzekać, tylko wylewać swe frustracje w Internet, tylko czerpać wiedzę ze „świętej telawizji”.  NICZEGO nie zmienimy, gdy nie będziemy chodzić na wybory! Połowa nie głosuje, więc zasadne pytanie – o co Wam chodzi? Chyba wiele z nas nie potrafi skojarzyć faktu, że nasze życie, warunki i jakość – zależy od naszych wyborów! Wybieramy swoich przedstawicieli do różnych władz, a oni potem ustalają te nasze przepisy, ustawy – czyli warunki życia. Oni, dobrze opłacani (sami sobie ustanawiają pensje), zwykle nie odczuwają tych coraz większych obciążeń. Koszty (mądrych czy głupich ustaw) ponosimy my, tu na dole.

Czas się otrząsnąć, bo mamy dwie drogi. Jedna – nic nie robić, czyli – upojeni 500+… nic nas więcej nie obchodzi, olewam sprawy Ojczyzny, olewam wybory, bo jest mi obojętne kto będzie tu rządził i czy będzie to Polska, landy czy Polin. Nie trzeba dodawać, że jest to postawa niewolnika. Jeśli takich będzie tu większość (50% + 1), to dalej zostaniemy neokolonią eksploatowaną przez starszych i mądrzejszych! Mamy jednak drugą drogę – odzyskanie przez Naród swojej Ojczyzny! Jak mówi Jerzy Zięba (zobacz video w – ogłoszeniach) > Polacy – to właśnie my: uciemiężony, upodlony, poniżany i bity na różne sposoby polski naród’. Warunki życia, no przecież stworzone przez wszystkie do tej pory „elyty polityczne”, w znacznej mierze zabiły w nas ducha wolności, prawdy a także … buntu! Tak, utraciliśmy zdolność zbuntowania się. Zobaczcie naszych ojców – w ciężkim komunizmie potrafili zastrajkować czy to w 1953, 1976 czy 1980r. Wygrali. Choć „komuna” nigdy się nie poddała i ciągle knuła przeciw Narodowi. Dziś komunę zastąpił liberalizm ze swym relatywizmem moralnym i… zgłupieliśmy! Słowa – prawda, dobro, piękno, Bóg, zmieniły swoje znaczenia, zliberalizowano pojęcia, zatruto nas ogłupiającą propagandą. Jerzy Zięba, choć nie jest politykiem, jednak jest mądrym i wolnym człowiekiem. Pokazuje jak Szwajcarzy wybili się na niepodległość i dostatnie życie. Jako wzór podał nam trzy rzeczy które mają Szwajcarzy, a które, gdybyśmy wprowadzili w Konstytucję, zmienilibyśmy swoje życie i podmiotowość. Referendum, veto ludowe i inicjatywę ludową. Oczywiście te mechanizmy mają mądre narody, a My – niestety, choć mamy zapisaną w Konstytucji możliwość referendum, jednak w praktyce jest to tylko zapis. Ostatnie ogólnopolskie referendum w sprawie nowego systemu wyborczego JOW – pokpiliśmy dokumentnie (frekwencja … kilkuprocentowa!!). Zupełnie nie rozumiemy, co nam daje nowy, inny od obecnej Ordynacji Wyborczej, sposób wyboru swoich przedstawicieli do władz! Czy musimy być skazani na napisaną pod partie – Ordynację (niby) Wyborczą? Choćby był wniosek o referendum podpisany przez kilka milionów ludzi, to i tak Sejm może to sobie odrzucić (jak to często jest do tej pory!). Dlatego Naród Polski nie ma głosu, bo „rządzący” mogą to normalnie – olać! Jesteśmy im potrzebni tylko w momencie wyborów, gdy „proszą” nas o głosy i oklejają swymi banerami.

Wróćmy do drugiej możliwości. Ten rok 2019 będzie przełomowy dla Polski. Podwójne wybory zadecydują, czy Polska będzie – Narodu Polskiego. Nie przesadzam! To są procesy mało widoczne ogółowi, ale jasne dla rozumiejących te mechanizmy. Straciliśmy już instynkt samozachowawczy, umiejętność zbuntowania się, nie manifestujemy, boimy się „wyjść na ulice”, więc został nam drugi sposób – kartka wyborcza. Chodzi tylko o to, by ta połowa nie uczestnicząca w „wyborach”, ruszyła w końcu swe d….ska i poszła do urn. NIE LICZCIE NA NIC, GDY GŁOSOWANIA BĘDĄ TAKIE JAK DO TEJ PORY!  TO NIE JEST MĄDRE, GDY W POŁOWIE GŁOSUJEMY MNIEJ WIĘCEJ NA TYCH SAMYCH  I… OCZEKUJEMY ZMIANY!!  Bo wtedy zmiany żadnej nie będzie!

Do tych niegłosujących – jest już alternatywa dla patii-lóż sejmowych. I wcale nie chodzi tu o taką czy inną sympatię, ale o – DOBRO DLA POLSKI! Tak więc na dziś jest to konglomerat Ruchu Narodowego i partii Wolność Korwina. Może do tego dołączyć (są jakieś rozmowy), nowa partia prof. Piotrowskiego – Ruch Prawdziwa Europa (w rejestracji). Gdyby do tego doszło, to z pewnością byłoby to nagłaśniane przez Radio Maryja. Wtedy Polska ma szansę na niepodległość. W innym wypadku, oglądacze „telawizji” – wszelkich, zostaną zaczadzeni „sondażami” i wrogą propagandą. To bardzo niebezpieczna i poważna perspektywa. Możemy dokonać przełomu!  W końcu za te lata poniżania, ogłupiania i bicia, Naród Polski dostaje nową szansę! Wiosną wybory do Europarlamentu i tam są potrzebni – eurosceptycy a nie wiodąca dziś partia czołobitna i liżąca…. Jesienią są planowe wybory do Sejmu i Senatu, jednak… Bądźmy gotowi na ew. przyspieszone wybory, bo spadające poparcie partii rządzącej pikującej w dół, może sprawić, że taktycznie tak to rozegrają.

Dlatego – Matko Boża Królowo Polski, uzdolnij Swój naród do mądrego postępowania! Spraw prosimy, byśmy na czas się obudzili z letargu i wzięli sprawy Ojczyzny w nasze – Polskie ręce!

Aleksander  Szymczak

5 myśli na temat “ROK PAŃSKI 2019

 1. Polska łupem Eurokołchozu i IV Rzeszy ! Czym tu podniecać się ? Dla wielu, wielu UE to zbiór złodziejskich rządów lewusów I lewaków mających za zadanie okradanie społeczeństw przez naciski wewnętrzne prowadzące do likwidacji państw narodowych w celu utworzenia super federacji państw a w perspektywie globalne zniewolenie i zniszczenie tożsamości Europy która była przykładem bogactwa I kolebka kultury oraz cywilizacji. Niebawem będziemy mieli IV Rzeszę zaborczą i groźną jak dawniej! CZYM TU PODNIECAĆ SIĘ?! Czytelnik

  Polubienie

 2. – Partia polityczna pod nazwą „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” nie została jeszcze wpisana do ewidencji partii politycznych. W dniu 3 stycznia 2019 r. zostało wydane kolejne zarządzenie zobowiązujące do sprecyzowania zapisów statutu dotyczących zasad reprezentowania partii na zewnątrz, dokładnego określenia kompetencji organów partii, zgodnie z wymogiem art. 9 ust. 1 pkt 4 ustawy o partiach politycznych i złożenia poprawionej wersji statutu – w terminie 1 miesiąca, pod rygorem odmowy rejestracji – informuje Wirtualną Polskę Sylwia Urbańska, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie.

  Podobną decyzję warszawski sąd wydał 4 grudnia ubiegłego roku. Wtedy również wniosek o rejestrację partii zawierał błędy formalne dotyczące statutu i sąd nakazał poprawić dokument. Jak wynika z informacji uzyskanych w warszawskim sądzie, poprawiony dokument nie był precyzyjny.

  Przypomnijmy, wniosek w sprawie rejestracji partii „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” wpłynął do sądu 27 listopada 2018 r. Jednym z wnioskodawców nowego ugrupowania był europoseł Mirosław Piotrowski.
  ze strony: wp.pl

  Polubienie

 3. tz. że strach obleciała kastę , Partia ta ma dużą szansę na dobry wynik wyborczy mam nadzieję że Pan Prof Piotr Jaroszyński będzie do niej należał . , interesuje mnie statut , gdzie można go przeczytać ?

  Polubienie

 4. Pewnie, że strach zajrzał w oczy partiokracji. Radio Maryja to poważny ośrodek medialny a kto ma media… może kształtować postawy polityczne. Jest szansa, ale tu musi zadziałać kilka elementów razem. Przede wszystkim – postawa RM, czy nadal będzie nagłaśniać ten obóz „zarządzający Polską z obcego nadania”. Czy ta nowa partia będzie w stanie wejść w koalicję obozu Ruchu Narodowego, Korwina i G. Brauna (dołączył do koalicji)? Siła się buduje i… wiele zależy od Radia Maryja, bo to jakby nie patrzeć co najmniej 2 mln wyborców. Czy te „niby sądy polskie” , będą w stanie na czas zarejestrować te partię prof. Piotrowskiego. Tego się obawiałem i jak widać… to się realizuje. Statut będzie dostępny, ale to będzie na podstawie organizacji… (.. Christi). Prof. Jaroszyński z pewnością poprze te dobre działania, ale czy sam fizycznie się zaangażuje? On jest wielkim wykładowcą akademickim i nie wiem, czy zechce mu się zamieniać swej ciepłej posadki? No może gdyby prosili Go w… ministry? Dzięki za komentarz. AKS

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.