OBUDZIĆ ŚPIĄCYCH RYCERZY 2

 Uzupełniając Blog o starsze felietony, mimowolnie (z grubsza) przypominałem sobie o czym pisałem. Stąd taki tytuł, zaczerpnięty z felietonu z maja 2015r.Wciąż i usilnie nakłaniałem do zaangażowania, do chodzenia na wybory a nawet…. widziałem czarno – gdy wybory się nie udadzą.Owszem, wiele było nieudanych ale… nadal żyjemy. Widocznie Maryja nasza Królowa wciąż nas chroni od jeszcze większego zła. Żyjemy,a to nie oznacza, że wciąż będziemy, gdy nadal będziemy sobie lekceważyć sprawy ojczyźniane, sprawy troski o Ojczyznę i wybory.Bo wciąż mamy alternatywę – czy wegetować (wybierając wciąż tych samych), czy zdobyć się na odwagę i pogonić tychże –kartką wyborczą. Surowce które mamy pod ziemią, w szybkim tempie postawiłyby nas na nogi. Śmiech na sali, gdy podpisują na 20 lat dostawy gazu z USA, podczas gdy my swego mamy( pomijam te „z łupków”) na ponad 100 lat!

W sumie się nie dziwię tej połowie, która nie chodzi na wybory, staram się zrozumieć, ale tego zdecydowanie nie popieram. Nie po to Bóg dał nam Ojczyznę,byśmy o nią nie dbali, czyli popełniali grzech zaniedbania. Dziwięsię natomiast, że w Grajewie już utrwaliła się praktyka pozyskiwania głosów w sposób niegodziwy! Ostatnio moja koleżanka opowiadała mi swój sen. Gdy weszła na salą Rady Miasta, zobaczyła szaro-czarną scenerię z której nawet ze ścian,wyłaziły różne „szkarady”. Panie, spytała – czy więc wszyscy nie są godni?? Zauważmy, Bóg powiedział, że uratuje miasto, gdy znajdzie tam choć 10 sprawiedliwych. Stąd retoryczne pytanie – czy takie miasto powoli nie upadnie bez błogosławieństwa Bożego? Zważcie więc wy wszyscy, zasiadający na stołkach w sposób niemoralny – jaką ogromną odpowiedzialność zaciągacie przed Bogiem i ludźmi!

Pytaliście mnie, jak to możliwe, że nie mając mandatu wyborczego, spoza Rady Powiatu, wybiera się sobie starostę? Cóż, widzicie siłę„grajewskiego układu”, którym przyzwolenie daliście w wyborach. Uboga i napisana pod „partie-loże” – Ordynacja Wyborcza 2011, betonuje scenę polityczną (na prawo od PIS, może być tylko ściana!), odrzucenie przez PO systemu wyborczego JOW, powoduje dziś to, że ten który dostaje dwa razy więcej głosów od innych wybranych radnych, sam nim nie zostaje! W ustawie o Samorządzie Powiatowym 1998, jest art. 27, gdzie w paragrafie 2 jest napisane: „Rada powiatu wybiera starostę bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.” Celowo taki… mglisty zapis, czy aby nie ułatwić… obsadzenie samych swoich?Gdyby tam dodano słowa… Rada powiatu wybiera starostę spośród radnych…. to byłaby zupełnie inna sytuacja. A tak wystarczy być„samym swoim”, by po raz pierwszy w Grajewie, został wybrany starosta spoza Rady Powiatu. Cieszy natomiast to, że po 20 latach rządzenia tam przez PSL, nastąpiła zmiana na PIS plus przystawki.Zobaczymy jak się będą spisywali.

Kolejną porażkę musiał (czy musiał?) przełknąć były młody burmistrz.Tu się dziwię, bo chyba tylko ciągła pycha nie pozwala mu na wyciągnięcie właściwych wniosków. Mając jakieś tam poparcie społeczne oraz swoją gazetę – znów poległ. Rozmawiałem z nim dużo wcześniej, ale usłyszałem – ty mi nie pomożesz. Uważał,że swoje rewelacje (m. in. na temat basenu) wyłoży tuż przedwyborami i to ludzi przekona. Ot młodość i naiwność. Nie rezygnujmy jednak z niego, bo widzę, że ma potencjał ale zadaje się z niewłaściwymi ludźmi, a do tego … jego ego! Stary –nowy dostał poparcie co 4 mieszkańca (26,8%), a to nie jest za duży kapitał. Czyli wszystko zostało po staremu i szykuje się dalszy marazm a może nawet staczanie się miasta. Cóż – tak wybraliśmy.

Natomiast– walczymy nadal o wolną Polskę. W przyszłym roku, w maju, mamy wybory do Parlamentu Europejskiego a na jesieni do Sejmu i Senatu. Tu jest o wiele ważniejsza sprawa, bo tu wybierzemy – czy pójdziemy drogą niepodległości i suwerenności, czy (wybierając obecnych)pogrążymy się nawet z możliwą utratą Ojczyzny. Tak, bo państw narodowych wg UE ma nie być! Już nawołują o… zrezygnowanie z suwerenności, wołają o… armię europejską a na słuszny odruch Narodu jaki przejawia w Marszu Niepodległości, wyzywają od ekstremistów, faszystów i antysemitów (np. J. Daniels). PIS jest tylko formacją przejściową, bo wasalistyczna polityka (cofanie się przed amerykanami, Europą itd.) spowoduje, że Naród ich –wypluje! Jeszcze POPIS jest silny…. sondażami, bo to wielka broń ogłupiająca mało myślących. Zobaczcie, w wyborach sejmikowych PIS dostał w kraju 34%, cóż – skoro zaraz „sondaże”pokazywały ponad 40% !! Strzeżmy się manipulacji poprzez„sondaże”, a te sitwy trzymające”sondaże”, powinny być już dawno rozgonieni. To ciosanie umysłów Polaków, powinno być ustawowo zakazane. Kto to jednak ma sprawić – gdy tak sprzyjają rządzącemu >popisowi? Dzisiaj, gdy Naród został kupiony, siłą fali wygrywają, bo prawica w Polsce jest (celowo) rozbijana. Dziwna sytuacja (celowa?) powstała, gdy wybory do sejmików wygrywa PIS, a w dużych miastach prezydenci opozycji! Nawet występ w Radiu Maryja(kandydatka na prezydenta Łomży p. Muzyk), przegrywa zdecydowanie z urzędującym prezydentem.

W Polsce już tylko rolnicy zostali do spacyfikowania. Prawda o niszczeniu rolnika i nie  tylko:

https://www.youtube.com/watch?v=dqVzmhrrPg8 „Afrykański pomór świń”,wybił nasze hodowle zwłaszcza na wschodzie. Tu też widzieliśmy jak to się robi, gdy ludzie na drzewie zobaczyli martwego dzika!Ktoś nie dopatrzył, by zrzucony z helikoptera jednak spadł na ziemię! Nowe prawo wodne, od przyszłego roku postawią głównie rolników w niezwykle nieciekawej sytuacji. Co powiedzą im, gdy studnie wykopane przez ich dziadów, teraz zostaną opodatkowane?Dlaczego oni wciąż głosują na niby swoją „partię” – psl?

Dotychczasowe próby zbudowania silnej reprezentacji politycznej Polaków – padały.Może teraz się uda, bo każdy rozumny widzi, że zjednoczenie patriotów, eurosceptyków i antysystemowców, jest naszym być albo nie być (Ojczyzny). Jest już w Polsce kilku gorących patriotów,którzy już jeżdżą, zachęcają i skupiają. Chodzi tylko o to,by te grupy potem potrafiły się zebrać na jednej liście wyborczej eurosceptyków do PE. Tu widzę ogromną rolę do odegrania dla Ruchu Narodowego RP a także (może jako dowódcę) Grzegorza Brauna. Takie zjednoczenie Polaków np. w Konfederacji Eurosceptycznej Polski, może dać ogromny bonus dla Narodu. Przed nami wybory do PE i Parlamentu Polskiego. Zdążymy ze zjednoczeniem?

Budźmy Śpiących Rycerzy, bo wszyscy utoniemy.

Aleksander Szymczak

2 myśli na temat “OBUDZIĆ ŚPIĄCYCH RYCERZY 2

  1. No tak, chyba to nie puste słowa, że jak sie za siebie nie weźmiemy, to wszyscy utoniemy! Szkoda tego miasta, szkoda tych ludzi i szkoda, że rządzący tak nam to wszystko załatwili. Tylko praca dla ich koterii! Bo chocbyś skończył nie wiem ile fakultetów, to nie jest ważne, bo nie nalezysz do > towarzystwa! Szkoda i chyba przyjdzie > zmienić miasto.

    Polubienie

  2. Wielka szkoda, że to miasto robi sie > przyjazne, ale dla swoich, czyli towarzystwa. Tu po kilku fakultetach – możesz sobie >>pogwizdać! Czy jest tu zapotrzebowanie na > madrych i wykształconych? Chyba >> czas na emigrację.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.