FELIETON WYBORCZY

Każde wybory, to wg jednych święto demokracji, a wg innych – nie ma na kogo głosować, co powoduje absencję w wyborach. Tak naprawdę, ta połowa wyborców która nie chodzi na wybory, powoduje, że wciąż mamy to samo! Doprawdy, ciężko zrozumieć tych, którym wszystko „wisi”. Niby mieszkamy pod jednym dachem, w jednym Domu Ojczystym, niby jesteśmy społeczeństwem czy społecznością, jesteśmy wychowani w duchu naszej wiary, a jednak troska o ten nasz wspólny Dom – szwankuje. Głosujemy w połowie i… potem narzekamy! Czy coś tym zmienimy? Te koterie chodzą i wybierają swoich, wciąż – tych samych. Kiedy w końcu zaczniemy głosować (zdecydowaną większością) na dobro – a nie na mniejsze zło? W większości małych miejscowości, lokalna ludność została zdominowana przez takie „klany rządzące”, porzuciła więc nadzieję i nie widzi sensu. Ja natomiast widzę! Duża frekwencja (nawet jeśli głosuję przekreślając listy), może zmienić rozkład sił przy podziale mandatów! To też ważne! Chodźmy na wybory, bo to nasza nadzieja i szansa, to w końcu nasz obowiązek. Nie ulegajmy temu…. Grzechowi zaniechania!
Przy okazji wyborów, zaczyna być widoczny cynizm niektórych. Najbardziej chyba boli to, gdy ktoś (sitwa) dogaduje się z decydentami – poza plecami społeczeństwa. Widzieliście kiedyś taką sytuację, gdy prominentny przedstawiciel obozu „dobrej zmiany”, przyjeżdża i… namaszcza na stołek nie ze swojej partii loży? Dziwne, ale prawdziwe. Bo pomysłów ludzkich na… ”wygraną” jest multum – wg rozumu kandydata. Często potem takie poparcie skutkuje porażką na własne życzenie (per fas et nefas).
Ciekawa sytuacja, przyznacie że kuriozalna, nastąpiła w Grajewie po przyjeździe v-ce premiera Gowina z kandydatami jednego ugrupowania. Poparł obecnego burmistrza (bezpartyjnego?) na ponowną elekcję. Jednak z „dobrej zmiany”, jest w mieście inny kandydat! O dogadaniu się lokalnych „elyt” świadczy wypowiedź jednego z nich (video) gdy stwierdza: „Spotykamy się w komitecie z PIS, Platformy i różnych środowisk i widzę to jako … normalność!” Normalność – dla kogo? Znów lokalna społeczność została postawiona przed dylematem wyboru mniejszego zła. Możemy wybierać burmistrza (ktoś musi przejść), a stosunek jest 2:1.
Będąc wierny swoim hasłom – by nie upartyjniać samorządów, muszę z przykrością te 3 (4) partyjne komitety do powiatu – skreślić! Wciąż te same… Dosyć! Myślicie, że taki radny będzie potem dla Waszych potrzeb – nie on będzie odpowiadał najpierw przed swoim bosem partyjnym! Wciąż jesteśmy za słabi jako społeczeństwo, by stworzyć swój komitet i wybrać swoich. Liczni natomiast, często dobrzy ludzie, rozlokowali się po różnych komitetach do Rady Miasta. Jednak, często bycie dobrym, nie oznacza jeszcze tego, że będą dobrymi radnymi. Tu trzeba – niepokornych i charyzmatycznych (oby). Powiedzenie, że nie zawiodę, często przegrywa z realiami Rady (ulegamy konformizmowi i…TWA). Stąd popieram (znam i polecam) wybór pani Agnieszki Siwik-Karwowskiej (okr.4 z PIS), oraz pani Elżbiety Chrostowskiej (okr.2 z kom. „Nasze Miasto Grajewo”). Nie piszę o innych, bo i tak wybieracie wg swego uznania.
Natomiast Grajewo ma inny problem. Wybory do Sejmiku Województwa. Nie ulega wątpliwości, że aby skutecznie rządzić, trzeba pozyskiwać fundusze z województwa. Ostatnio nie mieliśmy swego w Sejmiku. Straciliśmy dużo! Teraz może być inaczej. Grajewianie muszą postawić na jednego i scedować na tą osobę swoje głosy. Jak wiemy z Grajewa do Sejmiku jest kilka osób. I tu jest problem, bo jak się rozbiją głosy – nikt nie wejdzie do Rady. Bądźmy więc rozważni. Dlatego postanowiłem przedstawić swoją kandydaturę i startuję z listy Ruchu Narodowego RP (nr.7) z pozycji pierwszej w dawnym łomżyńskim. Znacie mnie, czytacie moje felietony od wielu lat, znacie moje poglądy, które są stałe i niezmienne.
Ja rozumiem wszelką manipulację i kłamstwa (choć nie popieram). „Sondaże” – są dość skutecznym narzędziem rujnującym nasze myślenie, powodując wdrukowanie w nasze umysły toku naszego postępowania (czytaj głosowania). To powinno być zakazane, ale jakiej partii loży na tym zależy? Weźmy choćby taką sprawę, że jak co roku na 11 listopada, Ruch Narodowy robi Marsz Niepodległości, na który przychodzi ponad 100 tys. ludzi. Jednak „sondaże” dają RN – 0% poparcia! Cóż, „telawizja” może wszystko, może pokazywać wybiórczo, może przemilczać (skuteczna forma manipulacji), by nie pokazywać całej prawdy. Weźmy choćby sprawę – Komitetu II RP. Jan Zbigniew hrabia Potocki kandyduje na prezydenta Warszawy. To o czym mówi – jest wstrząsające! III RP – nielegalna, Konstytucja nielegalna (brak większości w referendum) itd. etc. Już choćby z racji poglądów innych od obowiązującej poprawności politycznej, choćby – jako folklor, powinni to pokazywać w publicznej telewizji ogólnopolskiej. Niestety – tylko małe telewizje internetowe, pokazują tę drugą stronę… prawdy. To inna … rzeczywistość. To samo dotyczy innych dziedzin życia. Weźmy choćby zdrowie. Zmowa karteli farmaceutycznych – kontra Jerzy Zięba, dr Hubert Czerniak itd. Gdybyż taki J. Zięba został ministrem zdrowia to…! W sprawach wiary (nie modernistycznej), całkowicie bojkotuje się kapłanów z powołania jak np. ks. Piotr Glas czy ks. Piotr Natanek itd. Przemilczanie prawdy… Bo częściowa prawda, jest całym kłamstwem!
Przy okazji zapraszam wszystkich na Konwencję Wyborczą Ruchu Narodowego w Białymstoku na 12 października w Sali bankietowej restauracji Astoria o godz. 18. Ma być prof. Jerzy Robert Nowak (lider listy RN w mazowieckim).
Kartka wyborcza jest naszą bronią, mogącą w bezkrwawy sposób dokonać koniecznej tu rewolucji. Polska płonie i Ty możesz podsycić ten ogień – nie idąc na wybory, lub zagasić – mądrze wybierając. 21 października 2018r. możemy zmienić skostniałe „nasze pseudoelity”.
Aleksander Szymczak
PS. opublikowano m. in.: kolniak24.pl; w wersji ocenzurowanej: grajewo24.pl

2 myśli na temat “FELIETON WYBORCZY

 1. Usually I do not read post on blogs, however I would like to
  say that this write-up very compelled me to check out and
  do so! Your writing style has been surprised me. Thank you,
  quite nice post.

  Polubienie

 2. Thank you for a good word. I have been writing articles for years, but I’m just starting with Blog. I am somewhat forced, because I was here censored and blocked and this is – dictatorship. I hope that this Blog will be a free platform and used for mutual communication.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.