DOMYKANIE SYSTEMU KOLANEM

Górą  partiokracja! Ostatnie wystąpienie Prezydenta Dudy n/t referendów, można rozpatrywać pod różnymi kątami. Nie po to ponad 80% polskich mediów jest w rękach niemieckich, by Naród Polski miał znać prawdę. Media („święta telawizja”) nie są już bezstronnymi przekaźnikami prawdy, ale stały się sługami systemu. A systemowi zależy, aby zrobić „burzę” w mózgach, by wszystko zostało po staremu. Jeśli zachowa się to co jest od ćwierć wieku, to system dalej będzie „doił” Naród, okradał w licznych aferach i dbał o swoje synekury. Nie po to jest Referendum 6 września, by dobrowolnie partie straciły swoje miliony (PO-ok. 18 mln, PIS – ok. 17 mln, itd.). Nie po to jest Referendum, by oszałamiająco głupi system „proporcjonalny” wyborów (czyli wieczne rządzenie partii), zamienić na sprawiedliwy, dający w końcu autentyczną gwarancję – biernego prawa wyborczego ludziom godnym. Nie bądźmy naiwni i zmanipulowani przez niepolskie media! Żadna partia nie chce zmiany systemu wyborczego! Pamiętamy „zadymę” PO w 2004 r., kiedy chcąc dorwać się do rządzenia, zebrali 750 tys. podpisów za JOW. Ludzie im zawierzyli. Oni znów nas okłamali, bo te podpisy, po dorwaniu się do koryta – normalnie zmielili. Naprodukowali masę gniotów prawnych i przepisów i…. nic nie muszą. Np. w Ustawie o Referendum; art. 63 – Sejm może zarządzić o referendum po zebraniu 0,5 mln podpisów. CO ZA ŁASKA – Sejm ma obowiązek zarządzić, bo suweren tego sobie życzy i koniec!

Co więc można było zrobić, by referendum (ważne dla wybrania  dobrej jakości elity politycznej) było ważne a ludzie zechcieli iść i zapewnić sobie to prawo suwerena? W tym kształcie z trzema pytaniami, trzeba się liczyć z przegraną Narodu Polskiego, bo przekroczenie wymaganej 50% frekwencji – przy tak ogłupiających „mendiach”, jest mało realne. Trzeba zrobić wszystko, by tę frekwencję zapewnić. To mogłoby być, gdyby dodać do obecnych pytań o JOW etc, następne trzy, które są też ważne (np. o „prywatyzację” lasów). Tego nie zrobiono, czyli,  Referendum 6 września zostało przez partyjnych – skazane. Można było przenieść to referendum na wybory 25 października. Tego jednak boją się „rządzący”, bo to gwarancja przekroczenia progu 50%, a wtedy z pewnością wchodzą JOW-y, które wymiatają większość partyjniactwa z Sejmu i Senatu!

Czas się otrząsnąć, bo nawet PIS jest przeciw JOW i likwidacji finansowania partii. Dyżurne pseudoautorytety jak mantrę będą to „wklepywać” w podświadomość Narodu. Postawione nowe pytania przez Prezydenta są z pewnością słuszne i w końcu będziemy mieli możliwość zadecydowania pod warunkiem, że zgodzi się Senat. To nie jest już takie pewne i kto umie patrzeć, to widzi „zadymę”, by znów Polaków puścić w „skarpetkach”. Obecnie tylko nasza zbiorowa mądrość, może nas uchronić od niechybnego dalszego zaciskania pętli na szyi Polaków. Tak dla JOW, nie dla takiego finansowania „partii”.

Za okupacji niemieckiej (pamiętamy) doskonale sobie radziliśmy tzw. pocztą pantoflową. Czas wrócić do pewnych sprawdzonych metod. Ilu jednak z nas jest gotowych na zmianę systemu???

Aleksander K. Szymczak

Opublikowano na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.