ŚWIADECTWO SUMIEŃ – WYBORY SAMORZĄDOWE

Nie mów, że się nie da, że choćbyś głosował na lewicę czy prawicę, to wciąż rządzą ci sami! TO PODDANIE SIĘ! Zbliżające się jesienne wybory do lokalnych samorządów i potem do Sejmu, są niezwykle ważnym momentem w życiu Polaków. Pierwsze wybory odbędą się już 7 września w trzech okręgach, a są to wybory uzupełniające do Senatu.

Wg znawców tematu, wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 roku. Ja rozumiem wojenkę w Grajewie pomiędzy starym układem a nowym. I trzeba powiedzieć, że nikt z nich nie jest bez winy. Stary, że gdy inni rozwijali się, my tkwiliśmy w marazmie. Nowy, że stosując styl biesiadno-zabawowy, zadłużył miasto o kolejne 10 mln zł! Oni sobie teraz skaczą do oczu na forach internetowych, a my, normalni obywatele powinniśmy pokazać, że stać nas na nowe władze. Komitet „Zmiana” czeka na ludzi prawych, ludzi sumienia.

Wbrew pozorom, czasu nie ma za dużo. Nie bądźmy naiwni, oni już mają listy wyborcze. Chodzi o pozostałą ludność. Zegar wyborczy, tzw. kalendarz wyborczy zaczyna bić już na 60 dni przed wyborami. Czyli do 26 września trzeba złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu (5 osób). Potem zbieranie podpisów i na miesiąc przed wyborami, złożenie list kandydatów na radnych. Sami więc widzicie, że to samo się nie zrobi, nie zrobi tego kilku ludzi, a potrzebne jest „pospolite ruszenie”. Wybory w mieście są jednomandatowe tzn., że w danym okręgu (np. kilka bloków), wygrywa ten, który dostanie najwięcej głosów. SZYKUJMY LISTY DO POWIATU ! (ważne!) Dosyć już „rządów” PSL w powiecie i dosyć kilku kadencji starosty. Chcecie zachować szpital? – to zapraszam ludzi (kandydatów na radnych) z Rajgrodu, Szczuczyna, Wąsosza, Radziłowa itd.

Podsumujmy – będzie takie rządzenie, jakich ludzi wybierzemy. Ja się nigdy nie narzucam, ale proponuję. Reszta należy do Was. Na ostatniej pielgrzymce Radia Maryja do Częstochowy, ks. abp Zygmunt Zimowski mówił: „ Czas próby polskich sumień trwa! Dokonuje się na naszych oczach. Bo czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że przyszły kształt naszego życia społecznego i państwowego zależy nie tyle od bogactwa naszego narodu, ile od stanu sumień jego obywateli. Taki jest człowiek, jakie jego sumienie. I takie jest państwo, taki jest Naród, jaka jest jego troska o sumienie jego obywateli”.

Narzekamy, i słusznie, na jakość naszych Rad na różnych szczeblach. Ale to przecież dzięki nam (nawet jeśli bojkotujesz wybory), ci ludzie tam weszli. I tylko chodzi o ludzi prawych, chodzi o ludzi, którzy rozumieją samo-rządność – jako służbę lokalnej społeczności, a nie ustawienie siebie i swojej rodziny. Kontakt bezpośredni lub e-mail: oburzenigrajewo@wp.pl Kserujmy ten apel, rozmawiajmy, bo jak mówił Charles Dickens: „Prawdziwym patriotą jest ten, który nie ze wszystkiego jest zadowolony w swej ojczyźnie, to człowiek, który pragnie i walczy o to, by w niej było lepiej”. Po prostu, bierność nam się nie opłaca!

Aleksander Krzysztof Szymczak

opublikowany na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.