22 lata Ewangelizacji

8 grudnia 1991r. w Toruniu zaczęło nadawać Radio Maryja. Już samo uzyskanie koncesji na nadawanie zakrawało na cud. Władza chyba jednak nie doceniła tych mediów, sądziła, że jak z innymi – nie da rady finansowo. Stało się inaczej. Ludzie, katolicy, nie mający swoich mediów, poczuli, że to jest to. Wsparli swoim groszem i zaangażowaniem. Wsparli modlitwą. Radio zaczęło się rozwijać, poszerzać swoją ofertę, ofertę życia chrześcijańskiego. Pamiętam, jak wróciwszy z Polski do Stanów koleżanka opowiadała niemal o cudzie w Polsce. Mówiła, że w każdym mieście słuchają Radia Maryja, że ludzie modlą się. Trudno to było zrozumieć, zwłaszcza zagranicznej polonii. Jednak po powrocie zrozumiałem. Wyszukałem częstotliwość i… olśniło mnie. Był różaniec. Ludzie łączyli się ze studiem i wspólnie modlili się. Pomyślałem, Boże, jakaż to siła modlitwy, gdy w jednej chwili modli się kilkaset tysięcy ludzi do Ciebie! Nie może zginąć Polska, nie zginie Ojczyzna, gdy tyle ludzi ucieka się do Ciebie!

Czas leciał. Powstawały przy parafiach Koła Radia Maryja. Z „wdowich groszy” milionów słuchaczy, zaczęły powstawać inne dzieła. Powstał „Nasz Dziennik” – wyłom w zagrabionych przez zachód wydawnictwach. Powstała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Najpierw kształciła licencjatów dziennikarzy i politologów a potem magistrów. Powstała Telewizja Trwam. Coroczne pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja do Częstochowy gromadzą ponad 0,5 mln ludzi. Powstała geotermia toruńska. Powstała wbrew woli rządzących, którzy odebrali przyznane fundusze. Dzięki ofiarności – Rodziny Radia Maryja (tak już trzeba nazywać), złożyliśmy się na te 28 mln zł i pokazaliśmy, że w Polsce są bogate źródła gorącej wody. To jest nasza przyszłość! Obecnie powstaje niedaleko szkoły, świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II. Te wszystkie dzieła są robione przez ojców Redemptorystów z tych naszych „wdowich groszy”.

To co dobre i piękne, co mówi prawdę i rośnie „w siłę”, nie mogło ujść uwadze siłom wrogim Polsce. Jeźdźcy globalizmu zagięli parol na te dzieła. One wszak nie pozwalały całkowicie zniewolić Naród Polski. Głoszona prawda rozbijała mętną i relatywnie pokrętną „papkę medialną”. Radio było „przedmurzem chrześcijaństwa” i barykadą, o którą rozbijały się ataki cywilizacji śmierci. Jest tamą dla barbarzyństwa i rewolucji gender. O nią rozbija się NWO (New World Order). Modlitwa i wiara nie pozwoli zginąć Narodowi, którego królową jest Matka Boża. Tu należy upatrywać szatańskich ataków na te dzieła, na ojca założyciela T. Rydzyka. Ten słynny „Maybach” zrobił spustoszenie w mózgu niejednego. W niepolskich choć polskojęzycznych gazetach niemal codziennie można znaleźć szkalujące artykuły. Czy może dziwić, że nie ma jeszcze TV Trwam na multipleksie cyfrowym? Fundacja wpłaciła 1,3 mln zł opłaty i… nie może nadawać na MUX-1!

30 listopada 2013r. w Toruniu odbyło się kolejne świętowanie a mszę św. rocznicową sprawowało 14 biskupów i ponad 100 księży. Niesamowite wrażenie zrobiła na zebranych i widzach, homilia ks. bpa Józefa Zawitkowskiego z Łowicza. Te słowa długo jeszcze będą przedmiotem refleksji i oby – działania. Tak mówił m. in. „Obudźcie się ludzie nauki, ludzie kultury, prawnicy, profesorowie! Obudźcie się księża, biskupi, nauczyciele! Obudź się Polsko! Niech ktoś stanie na areopagu i powie jeszcze raz: Non Possumus! Dalej tak żyć nie możemy! Nie wystarczy rekonstrukcja rządu, trzeba nam zmienić myślenie i poszerzyć serca.” Jak pisze „NDz” – bez odważnych kapłanów, biskupów Polska się nie obroni przed zalewem zła. Jest potrzeba przebudzenia a te słowa mogą stać się przełomowe dla Ojczyzny i Kościoła. Trzeba, aby ktoś jeszcze raz powiedział – non possumus. Obecne ataki na Kościół i księży (bp. Zawitkowski: „Lustracja Wam się nie udała, może się Wam uda pedofilia”!), mają swoją genezę i cel. Stąd ojciec dr Tadeusz Rydzyk mówił: „ Ty Panie Jezu powiedziałeś – Błogosławieni jesteście gdy wam ludzie złorzeczą dla mego imienia. A wiec co? Cieszmy się! Po prostu trzeba się cieszyć – jesteśmy błogosławieni! Czyli – błogosławmy, nie złorzeczmy. Błogosławmy!” Czy to zrozumieją przeciwnicy, czy – docenią?

Jak w każdym ludzkim działaniu, nie wszystko jest idealne. Człowiek nie jest idealny a to rzutuje na działanie. Znam ojców Redemptorystów, wiem jak ciężko pracują, jak „spalają się” dla – dzieła. Wielu jednak zarzuca Radiu, że nie mówi nic o koniecznej Ojczyźnie Intronizacji Chrystusa Króla w Polsce. Cóż, taki mamy świat, że nawet niektórym biskupom, ta sprawa jest niepotrzebna (komunikat Episkopatu 2012r.). Wielu zarzuca promowanie niektórych partii np. PIS. Odpowiedzmy sobie sami zważając, że bez poparcia Episkopatu i partii sejmowych, los Radia Maryja byłby dawno przesądzony i… załatwiony. Oceniając, miejmy powyższe na uwadze. Dziś widać, że to naprawdę dzieło Boże, własność Maryi. Nie na darmo jeden z egzorcystów wyznał, że nakazał szatanowi mówić o Radiu Maryja a ten stwierdził, że gdyby nie RM, już z pół Polski byłoby nasze! Dzięki RM wiara w Polsce nie upadła, zostały zachowane wartości, kultywowana jest tradycja, jest głoszona prawda. Widząc ohydę spustoszenia zachodu przez ideologię gender , należy dziękować Bogu za ten dar i szansę na odrodzenie Polski!

Aleksander Szymczak

opublikowany na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.