TAJEMNICZA INWESTYCJA

Dość często pada pytanie na tutejszych forach internetowych – a co słychać w powiecie (bo ciągle tylko trwa dyskusja na temat „sołtysowego miasta”)? Fakt. Lokalne media „olewają” sprawy powiatu. Także na ostatniej sesji, nie było mediów. Teraz poniekąd rozumiem. Skoro te sesje nie obfitują w „fajerwerki”, to szkoda czasu na: 3 x be.

Jednak z każdej sesji można „wynieść” coś ciekawego. Błyskawiczność sesji (trwała 1:06 h), a przypomnijmy, że to sesja udzielająca absolutorium. Nawet Starosta o swoich osiągnięciach – od kwietnia, mówił aż ok. 2 minuty. Pani kierownik PUP, odnosząc się do „afery medialnej” rozbrajająco skonstatowała – my robimy szkolenia, ale i tak nie ma pracy. Padały cyfry i liczby. Z tego można wywnioskować, że ubiegłoroczny budżet był wykonany na plus, ale i tak w sumie powiat ma ponad 3 mln zadłużenia. Z dotacji na zadania otrzymuje 81% sumy, a tylko 16% z własnych wpływów. Żyć nie umierać. Zagadkowe słowa podły z ust Starosty. Wczoraj wpłynął wniosek, a już dziś jest wpisany do wdrożenia. Chodzi o jakąś inwestycję, którą będzie nadzorować szkoła nr 3. Aby nie było posądzania o np. nieżyczliwość podam, że radni to zespół bardzo zgrany, takie Towarzystwo W. A. Każde głosowanie to siedemnastu (wszyscy) za. Brak jakichkolwiek uwag a nawet w wolnych wnioskach i pytaniach, padło tylko jedno pytanie o ul. Przemysłową. 11 punktów zrealizowano błyskawicznie (jakiż zgoła inny obraz jest sesji miejskich). Tu prawie nikt o nic nie pyta, wszystko jasne, wszystkie rączki w górę. A warto przypomnieć, że była to sesja absolutoryjna. Powiat wsparł dotacją dzieci wyjeżdżających na kolonie.

Widzieliśmy wspaniały gest wzajemnego wsparcia władzy, bo przewodniczący RM wręczył zaproszenia radnym na … fetowanie zakończenia modernizacji budynku SP nr 1. Sesja za nami i tylko ta tajemnicza inwestycja (znana pewnie radnym ale nie kilkoro gościom), tym bardziej zagadkowa, że po posiedzeniu na radnych już czekał autokar…

Może i nie warto byłoby pisać tego wszystkiego, gdyby nie jeden aspekt. Powiat dostaje nowy herb. Czy nie byłoby dobrze, aby go wkomponować w istniejący już w Sali posiedzeń – orzeł i krzyż? Obecnie, o zgrozo, orzeł jest na równi z krzyżem (a flaga Unijna na równi z biało-czerwoną). Zauważcie, w mieście za kadencji poprzedniego burmistrza, krzyż był na równi z herbem i orłem (pomimo moich uwag), ale teraz jest tak, jak ma być – ma być najwyżej!

AKS

opublikowano na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.