REFERENDARZE

Ogólnopolskie Referendum Obywatelskie nadal trwa. Trwa również w Grajewie (do odwołania). Inicjatorzy referendum w Grajewie – Patrioci Lokalni Grajewa (w organizacji) informują o zmianie formy referendum. Bardzo dziękujemy tym właścicielom sklepów, którzy wstawili Urny Referendalne. Dziś trzeba nam świadków odwagi i patriotyzmu. Dziękujemy sklepom: S-Druk Os. Poł. 47; Gust ul. Woj. Pol. 40; Super Optyk ul Woj. Pol. 25 i Twój Optyk ul. Ełcka 16. Zmieniamy formę i będziemy bezpośrednio prosić o wypełnienie ankiety. Stąd referendarzy zobaczycie na Marszu 29 lipca w Grajewie, a być może będzie jakaś „niedziela referendalna” i stolik z ankietami stanie gdzieś przy kościele.

Referendum jest pierwszą tego typu oddolną akcją, gdzie zatroskani o Polskę obywatele pytają się sąsiadów – Jakiej chcecie Polski? Widzimy, że sprawy idą w złą stronę. Nie możemy patrzeć na to biernie. Nie jesteśmy wszak bezwolną masą, która wybiera sobie rzeźnika i godzi się na wszelkie antyludzkie rozwiązania „władzy”. Dochodzą do nas głosy, ze ludzie boją się wypełniać, bo nie chcą podawać nazwiska. Faktycznie, wiele ankiet wybranych z Urn, było nawet podpisanych NN. Mówimy otwarcie – nie ma żadnego zagrożenia. Nazwiska z ankiet (całkowita dyskrecja), są znane tylko kierownictwu PLG, a same ankiety są wysyłane do koordynatora krajowego w Nysie. Więcej o Referendum można przeczytać na WWW. referendumobywatelskie.pl Nie bójmy się wypowiadać o naszej przyszłości, bo wyniki ankiet posłużą do dalszego działania (to jest I etap akcji). To zajmuje tylko minutę!

Wiemy, że z terenu miasta nie wróciło jeszcze kilkaset ankiet, wiec dla „spóźnialskich” zostawiamy jedną Urnę w Grajewie w sklepie: TOYS-LAND ul. Wojska Polskiego 25 (komis zabawek i akcesorii dziecięcej). Postaramy się, by tam były ankiety. Prosimy o aktywność!

29 lipca w Rajgrodzie odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza. Gratulujemy! Nie znamy na tyle sprawy, by przesądzać, ale gratulujemy tej formy aktywności! Właśnie o to chodzi, by miejscowa ludność mogła sama o sobie stanowić. Skoro nie pasuje im burmistrz – wymieniamy, jeśli jest zła Rada – odwołujemy (kiedy tak w Grajewie?). Ta forma demokracji bezpośredniej jest zapomniana przez społeczeństwo, więc tym bardziej gratulujemy i apelujemy do Rajgrodzian – idźcie na referendum. Niech nikt za Was nie wybiera! To Wasze prawo i skorzystajcie z niego! A wieczorem zapraszamy na Marsz w obronie Tv Trwam, a więc w sumie naszej wolności, bo przyjdą ludzie świadomi, pozostali będą dalej spać.

A dlaczego PLG w organizacji?, bo chcemy aby powstał masowy ruch obywatelski, którzy chcą walczyć o swoje prawa. Do zarejestrowania wystarczą trzy osoby, ale nie chcemy robić sztuki dla sztuki. Jesteśmy i możemy zrobić tu wielkie rzeczy, tylko czekamy na większe masowe ruchy Grajewian – świadomych zagrożenia.

Aleksander Szymczak

opublikowano na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.