FLAGA – HONOR PATRIOTY

Wywieś flagę 2 maja i nie zdejmuj do 4. Dlaczego? BO POLSKA WRACA DO WARTOŚCI! Duma z orła Polski Niepodległej z 1919 roku i barw biało czerwonych – od tego możemy zacząć powrót do – BÓG, HONOR I OJCZYZNA!

Po raz pierwszy kolory biały i czerwony uznano za barwy narodowe Uchwałą Sejmu 7 lutego 1831 roku. W czasach PRL 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych, bo 3 maja był dniem  nieuznawanym  przez komunistów. Na pamiątkę 2 maja 1945 roku, kiedy to 1 Dywizja Kościuszkowska zawiesiła sztandar biało czerwony na kolumnie zwycięstwa  w Berlinie, uchwalono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Najpierw Senat RP ustanowił 12 lutego 2004 roku dzień 2 maja Świętem Orła Białego. Potem Sejm RP uchwalił 20 lutego 2004 roku, że zmienia to na Dzień Flagi. Jednocześnie obchodzimy to jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W Anglii 2 maja 2009 roku ponad 500 osób utworzyło biało-czerwoną flagę z parasolek. Święto flagi obchodzi się w innych państwach jak USA, Meksyk, Argentyna, Finlandia, Ukraina, Litwa a nawet Chiny.

3 maja jest nie tylko Świętem Konstytucji 3 Maja, ale też ważnym świętem dla katolików –Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.  O wywieszenie flagi Polskiej apelują Patrioci Lokalni Grajewa. Myśmy już zaczęli uroczystości filmem „Zmartwychwstanie”, kto był zyskał, ale o tym w osobnym felietonie.

AKS

opublikowano na: iregionalni.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.