DZIĘKUJEMY CI – WŁADZO !

Rządzący mają rządzić, a nie bawić się władzą!  Jeśli nie zamierza rządzić, wtedy niepostrzeżenie dąży do spacyfikowania Narodu w imię obrony swych sutych „konfitur”. A że posuwamy się w tę  stronę, chyba widzi każdy. Wystarczy by aparat propagandy (media) były w rękach władzy a aparat przymusu państwa (sądy, wojsko, policja) były posłuszne. Do tego już doszliśmy! Reżimowe „mendia” już nie pokazują faktycznej rzeczywistości. Tę widzimy tylko z mediów niezależnych, „z podziemia”, czy TV Internetowej.  POLSKA  WRZE !!!  Czy o licznych marszach w obronie wolności i wolnych mediów, licznych protestach głodowych (nawet w obronie lekcji historii!), dowiadujemy się z reżimowych mediów? Kiedy służby policyjne, straży miejskich, wiejskich, ochroniarzy itd. przekraczają liczebnie wojsko, wtedy jest państwo policyjne. Do tego już doszliśmy!

Kardynał Stefan Wyszyński 6 stycznia 80r tak mówił: „Największym wrogiem władzy stał się obywatel. Dlaczego tak się dzieje? Bo obywatel został okradziony ze swych praw i zniechęcony do pełnienia obowiązków. Władza nie może być tyranem a państwo nie może być zorganizowanym więzieniem…” A  JPII również kontynuował: „ ..staliśmy się świadkami działania państw tyrańskich, gdzie mowa do obywatela wyraża się w tonie prokuratorsko-policyjnym…” Przykłady? Za nic władza ma postulat społeczeństwa (ok. 2 mln! podpisów) o referendum w sprawie wieku emerytalnego. Głosami PO i PSL oraz palikociarni (bo wstrzymanie się od głosu jest de facto poparciem), „władza” odrzuciła wniosek! Przy okazji premier Tusk nazwał szefa Solidarności  pętakiem, – „Nie po to pana wybrano na szefa Solidarności, aby się pan podejmował zadań, które właściwie jest w stanie wykonać każdy pętak” – sic! A rok wstecz tak mówił (przed wyborami) –„Nie wierzę, żeby wszyscy ludzie zbliżający się do siedemdziesięciu lat mogli pracować w swoich zawodach z równą wydajnością jak robili to wcześniej… Trzeba znaleźć rozwiązanie elastyczne, miękkie, przede wszystkim dobre dla ludzi…”  A   B. Komorowski przed wyborami prezydenckimi w 2010r mówił: „…w Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego. Można stworzyć możliwość wyboru – na przykład łącznie z wyższą emeryturą. Nic na siłę!” Co ich tak zmieniło? Komu oni służą?  Wam już dziękujemy!

Jednak takie proste podziękowanie nie wystarczy. Ja im dziękuję za coś innego. Kto zna pojęcie filozoficzne – heterogenia celów? Od wielu lat, patrioci polscy głowili się, jak zbudzić Naród Polski z chocholego snu i pobudzić do czynu? Z każdym rokiem zdawało się, że sen był głębszy. I oto założenie władzy (cel), rozprawa ze społeczeństwem i spacyfikowanie Narodu,  przyniosło odwrotne skutki, czyli heterogenię celów. Naród Polski został obudzony, zaczyna wychodzić na ulice i maszerować. Już ponad 2 mln! ludzi podpisało się w obronie TV Trwam, czyli de facto w obronie wolnych mediów, ale „władza” (tu KRRiT) ma to w… „głębokim poważaniu”. Dla nich wciąż TV Trwam ogląda 6 tys. ludzi! Arogancja i buta „władzy” obudziła – Ducha Narodu, a to powoduje przekroczenie Rubikonu! Naród już się nie cofnie. Pokażmy ilu nas jest na ogólnopolskim marszu w Warszawie 21 kwietnia br! Roman Dmowski mówił kiedyś, że Polacy budzą się co ok. 30 lat i robią porządki (rewoltę). Liczmy – od 1981r?  TO JEST TEN CZAS !

Taki czas rozliczenia nadchodzi też na sitwy i koterie od lat „sprawujące władzę” po miasteczkach. Nowinka/ k. Suwałk już wymieniła w referendum swe władze, w Rajgrodzie jest już komitet referendalny, czyli coraz bliżej Grajewa! Nasze „władze” bez mandatu moralnego i niskich lotów, uchwaliły jednak ostatnio poparcie dla TV Trwam. Zobaczmy jednak, że aż ośmiu „radnych” (dwóch się wstrzymało), zagłosowało przeciw! „Zagłosowało”, bo nie podnoszenie rąk nie może być usprawiedliwieniem, że nie głosowałem przeciw, ale ta próba obstrukcji obrad jest dla mnie jasna. Nie dziwi, że otumanieni ideologią (w jedności z szefostwem) – przeciw (dużej woli mieszkańców) byli „radni” PO i PSL. Ale także i przedstawiciele Grajewskiej Wspólnoty i… o zgrozo – PIS! Oto jakość tych ludzi. Dziwi podwójnie, bo przecież przewodniczący PIS jest radnym powiatowym i jakoś nie słychać, by robił cokolwiek aby rada powiatu również opowiedziała się za wolnymi mediami. Panowie z PO, nie dezawuujcie woli mieszkańców twierdząc, że są ważniejsze sprawy (np. rowy melioracyjne –sic!). Co może być ważniejsze od wolności, suwerenności i prawdy (nie mówię o Bogu)? Wpadanie w samouwielbienie z powodu załatania tysiąca dziur w jezdni – toż to zgroza. Tych wykonawców powinno się „wziąć za wszarz” i porządnie rozliczyć za partactwo. Wydłużyć gwarancję, rękojmię itd.  Zachowujecie się jak niektórzy na Titanicu!

Czy cywilizowany człowiek może głosować za tym, by nadal go okłamywano przez „mendia”? Parafrazując wypowiedź JP II odpowiem – może (jak w Grajewie), ale czy wolno i w imię czego – zgadza się na kłamstwo? Cóż, nie ma człowieka bardziej głuchego od tego, kto nie chce słyszeć. Żadne kłamstwo nie dożywa starości !  Nie potępiamy Was, ale macie drogę Barabasza (nawrócenie i odpokutowanie win).

A K  Szymczak

opublikowano na: iregionalni.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.