Czas na ZMIANĘ!

Rozwój gospodarczy, pomoc osobom wykluczonym, walka z nepotyzmem – oto główne założenia programu Komitetu Wyborczego AKCJA WYBORCZA ZMIANA, który 21 listopada wystartuje w wyborach samorządowych do rad miasta i powiatu.

Trzynastopunktowy program wyborczy jest alternatywą wobec obecnie rządzącego układu: PiS, PO, Wspólnota, którego przedstawiciele od ośmiu lat sprawują najważniejsze funkcje w mieści i powiecie. Z jakim skutkiem już za niewiele ponad miesiąc ocenią wyborcy.

Przedstawiciele komitetu ZMIANA wciąż czekają na mieszkańców, którzy chcą ubiegać się o mandat radnego miasta i powiatu, wejść do komisji wyborczych lub pełnić funkcję męża zaufania.

AM

Program KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW AKCJA WYBORCZA ZMIANA

NIE CHCEMY OBIECYWAĆ, ALE JEŚLI 21 Listopada DACIE NAM SZANSĘ PONIŻSZE POSTULATY ZREALIZUJEMY:

1. Dokonamy bilansu otwarcia, sprawdzimy stan finansów miasta i powiatu – ile wynosi realne zadłużenie.
2. Zlikwidujemy zbędne „stołki” w urzędach i instytucjach podległych władzom miasta i powiatu.
3. Na ważne stanowiska urzędnicze rozpiszemy jawne konkursy ofert.
4. Pobudzimy małą i dużą przedsiębiorczość, tak aby powstały nowe miejsca pracy – jak? więcej przed wyborami.
5. Stworzymy projekt budowy miejskiego przedszkola i żłobka.
6. Odmłodzimy administrację Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego – dopuścimy ludzi wykształconych spoza układu.
7. Firmy podległe burmistrzowi połączymy w jedno sprawne przedsiębiorstwo komunalne – jeden dyrektor, jedna administracja.
8. Rozpiszemy konkurs na architekta miejskiego, który zadba o wizualny wygląd Grajewa.
9. Przełamiemy żenująco małą skuteczność władz w pozyskiwaniu unijnych funduszy – utworzymy specjalny wydział.
10. Powołamy Instytut Edukacji Narodowej i Uniwersytet III Wieku – edukacja ustawiczna społeczeństwa.
11. Ułatwimy działalność obywatelskim stowarzyszeniom, organizacjom pozarządowym – zwrot ku społeczeństwu obywatelskiemu.
12. Zorganizujemy debatę społeczną na temat likwidacji Straży Miejskiej.
13. Doprowadzimy do budowy basenu, a nad rzeką Ełk przywrócimy plaże miejską.

Jeśli nasz program chcesz wprowadzać w życie – zostań Radnym!

Kontakt: tel. kom. 791705896, internet: rpgrajewa.vgh.pl

Pełnomocnik komitetu: Aleksander K Szymczak
Pełnomocnik finansowy: Zdzisław Jaworowski
Rzecznik prasowy: Adam Mazurek

BEZ KORUPCJI, OBŁUDY, AROGANCJI WŁADZY!

Po pierwsze budżet

Dokonamy bilansu otwarcia, sprawdzimy stan finansów miasta i powiatu – oto pierwszy punkt programu wyborczego KWW Akcja Wyborcza Zmiana.

Zdaniem przedstawicieli AWZ, tuż po zaprzysiężeniu radni miasta i powiatu powinni dokonać tzw. bilansu otwarcia. Po pierwsze dlatego, aby sprawdzić stan zadłużenia budżetów, po drugie, by znaleźć przyczyny długów, w końcu po trzecie – warto poznać realne możliwości inwestycyjne.

Nasze długi rosną

W listopadzie 2006 r., pod koniec pierwszej kadencji burmistrza Grajewa Krzysztofa Waszkiewicza deficyt budżetowy miasta wynosił 4 mln zł. Dziś jest on większy o ponad 2 mln zł. i przekroczył 6 mln. W sumie zobowiązania i należności Urzędu Miasta i podległych mu jednostek organizacyjnych wynoszą już 7,3 mln zł.

– Z niepokojem obserwujemy dynamiczny wzrost zadłużenia miasta i powiatu na przestrzeni ostatnich czterech lat. Nie satysfakcjonują nas lakoniczne argumenty włodarzy, iż jest to tendencja ogólnopolska i wynik globalnej dekoniunktury – mówi Adam Mazurek, rzecznik prasowy Akcji Wyborczej Zmiana i kandydat na radnego miasta.

Obligacje na ratunek

Na początku stycznia br. burmistrz Grajewa ogłosił, że wzorem innych samorządów, miasto wyemituje obligacje komunalne na kwotę 6 mln zł. Zgodnie z prawem pieniądze mają nie tylko pokryć bieżący deficyt, ale też być przeznaczone na modernizację miasta. W tym przypadku kasę pochłoną inwestycje drogowo-kanalizacyjne.

– Warto pamiętać, że papiery wartościowe kiedyś trzeba będzie spieniężyć. Ale na dziś powinniśmy rozmawiać o tym, jak one się sprzedają, ile miesięcznie mieszkańców miasta i powiatu kosztuje obsługa kredytów zaciągniętych w bankach, w końcu gdzie w budżecie możemy poszukać oszczędności. Niestety takiej debaty nie ma – zauważa Adam Mazurek.

Powiat bez kasy

– Niski deficyt to największa zaleta tego budżetu – jeszcze na początku 2006 r., chwalił się starosta powiatu grajewskiego, Jarosław Augustowski. Rzeczywiście było czym. Deficyt wynosił wówczas zaledwie 940 tys. zł. Dziś dziura budżetowa powiatu wynosi 6,3 mln zł. Mało tego, podległy pod Starostwo Powiatowe Szpital Ogólny w Grajewie jest na krawędzi bankructwa. Jego zadłużenie przekroczyło już 16 mln zł.

Sonda: Gdzie należy szukać oszczędności?

Więcej na http://www.akcjawyborczazmiana.pl

ze strony: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.