BOŻE DROGI

Dziś interesująca opowieść o tym, że Boże plany, niekoniecznie są zgodne z planami ludzi.

„Pewien człowiek bardzo chciał poznać Bożą drogę, dlaczego świat wygląda jak wygląda. Kiedy położył się pod drzewem i rozmyślając nad tym prosił Boga o odpowiedź, stanął przy nim anioł i powiedział:

– Chodź ze mną a pokażę ci drogi Pana. Nie namyślając się długo poszedł za aniołem. Spotkali na swojej drodze dwóch ludzi. Jeden człowiek zły wręczył złoty kielich drugiemu dobremu. Anioł zaczekał, aż zasną, zabrał kielich dobremu i zaniósł do złego. Człowiek idący z aniołem spytał:

– Co robisz przecież to złodziejstwo. – Nie zadawaj pytań tylko chodź i patrz, a poznasz drogi Boże – odpowiedział anioł.

Poszli więc dalej do chaty pewnego biednego człowieka. Gdy wyszedł z domu, anioł podpalił jego dom. Zirytowany człowiek idący z aniołem oburzył się na niego i zaczął gasić płomień, jednak anioł mu nie pozwolił:

– Jak możesz podpalać dom tego biednego człowieka. Powinieneś pomagać ludziom, a nie ich dręczyć – krzyczał człowiek

– Powiedziałeś, że chcesz poznać zamysł Boga nie wtrącaj się więc tylko chodź dalej!

Idąc dalej dotarli do strumienia i zatrzymali się przed kładką. Gdy zbliżył się ojciec ze swoim synkiem i weszli na kładkę, anioł przewrócił kładkę tak, że ojciec z synkiem wpadli do wody. Prąd wody porwał dziecko i utopiło się. Ojciec wyszedł z wody i zasmucony wrócił do domu.

– Nie tego już za wiele. Zniosłem jak okradłeś sprawiedliwego, podpalałeś dom biednego człowieka, ale to że zabiłeś niewinne dziecko to za dużo. Nie jesteś żadnym aniołem tylko demonem – krzyczał człowiek zdzierając kaptur z głowy anioła.

– Jestem aniołem wysłanym na ziemię przez Boga aby wypełnić Jego wolę na ziemi, a tobie wyjaśnić jaka jest Jego droga – odpowiedział

– Nieprawda Bóg taki nie jest. Na pewno nie kazał Ci robić tego co robisz – krzyczał dalej człowiek.

– Dobrze! opowiem ci dlaczego zachowałem się właśnie tak w każdej sytuacji. Otóż w kielichu, który zabrałem sprawiedliwemu człowiekowi była trucizna. Gdybym zostawił ten kielich człowiek ten otrułby się. Człowiek podstępny, który chciał otruć sprawiedliwego poniesie karę za swoje czyny. Biedny człowiek, któremu podpaliłem dom, znajdzie w zgliszczach wielki skarb, który pozwoli mu żyć dostatnio do końca dni. Człowiek, którego spotkaliśmy tu nad strumieniem, był złym człowiekiem. Nie chce znać Boga i prowadzi życie bardzo rozwiązłe. Po stracie swego małego synka, który i tak znajdzie się w Niebie, nawróci się do Boga i zmieni swe życie. Tak obaj będą w Niebie, Gdybym tego nie uczynił obaj zostaliby potępieni. Czy te wyjaśnienia pomogły ci zrozumieć wolę Bożą?

Człowiek słuchając z zainteresowaniem opowieści anioła zrozumiał, że Bóg widzi wszystko inaczej i bardziej doskonale niż on sam. Zrozumiał też, że na wszystko ma najlepsze rozwiązanie, choć zewnętrznie wydaje się ono bardzo bolesne.”

Autor nieznany

By the way: 1 maja …19 lat temu: 19 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, aby się rozwijać. Dzisiaj członkostwo w UE polega głównie na karach, zakazach i tłumieniu rozwoju.” Marcin Brixen. „Niestety, z Unii nigdy Polski nie wyrzucą. Bo kto z tych unijnych łotrów i cwaniaków chciałby dobrowolnie pozbyć się krowy, którą można doić bez ustanku, zarabiać na niej kokosy, a kiedy ma się zły humor, to okładać ją kijem. I która za cały bunt czasami smutno zamuczy…” Jacek Piekara (w najnowszym nr 18 „WG”)

Zaczynają się…szachy przedwyborcze. Czytaj… zamulanie sceny politycznej, by w mętnej wodzie łatwiej było się dostać do koryta. Oto Hołownia wpada w objęcia Kamysza mniemając, że obaj przekroczą 8% próg wyborczy dla koalicji. Solidarna Polska Z. Ziobry, zmienia nazwę na – Suwerenna Polska (sic!). Czy to by znaczyło, że do tej pory takowa nie była. Czyli inaczej – służyła obcym wedle ich zamówień? Ale w podtekście jest i to, że jest to ukryta forma odebrania coraz silniejszej Konfederacji – głosów. Tego by sobie życzył ten cały „pookrągłostołowy kant”, bo nikt nie lubi jak złodziejom patrzy się na ręce. Chyba coraz częściej trzeba przypominać, że – polską racją stanu jest odsunięcie jak najdalej tych niby propolskich lóż partyjnych. Bo im silniejsza wejdzie Konfederacja, tym mniej zaszkodzą Polsce te wysługujące się obcym nibypartie.

AKS

PS. NA ROWERY! Ponowne zaproszenie wszystkich chętnych, na wycieczkę rowerową wokół jeziora Toczyłowo. Klub Konfederacji z Grajewa, kontynuując integrację społeczną, daje Wam możliwość innego spędzenia czasu. Spotkanie w realu jest bardziej owocne, niż nasiąkanie bełkotem telewizyjnym. Start: Z parku Solidarności (siłownia pod chmurką), w niedzielę 14 maja o godzinie 11:00. Wycieczkę zakończymy ogniskiem ( lepiej zabrać jakąś kiełbaskę ze sobą, wszak jest powiedziane – kto ze sobą nosi, ten się nie prosi).

3 myśli na temat “BOŻE DROGI

  1. PiS kładzie łapy na Trybunale Konstytucyjnym! 
    Rząd Mateusza Morawieckiego od lat majstruje przy wymiarze sprawiedliwości, teraz dokonuje nacisków na Trybunał Konstytucyjny. Wszystko w celu odblokowania pieniędzy kredytowanych w ramach KPO.
    Jak wskazał poseł Stanisław Tyszka, Morawiecki zgodził się na pakiet Fit for 55 oraz na powiązanie wydatków z unijnego funduszu zadłużenia z enigmatycznym mechanizmem praworządności. Bruksela teraz wykorzystuje naiwność Mateusza Morawieckiego oraz przychylnego mu Zbigniewa Ziobry, w celu układania w naszym kraju porządku konstytucyjnego. Poseł Robert Winnicki nie szczędzi słów na temat tego, co z polskim wymiarem sprawiedliwości wyczynia rząd PiS: „To, co rządzący zrobili z Trybunałem Konstytucyjnym, to jest PiS-owskie bagno. To jest istota układu. Konfederacja dąży do tego, aby rozbić te układy, zarówno z czasów Platformy, jak i te, które dzisiaj pobudował PiS.Dlatego Konfederacja zainterweniowała z prokuraturze, Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ujawniliśmy także aferę z gigantycznymi podwyżkami dla szefostwa Komisji Nadzoru Finansowego oraz interweniowaliśmy w Trzebnicy, gdzie siostra premiera Morawieckiego była zatrudniona na fikcyjnym etacie. Konfederacja rozbije układy!

    Polubienie

  2. „Nikt” napisał: Wstawiłem komentarz na e-grajewo (raczej e-manipulacja!) i nie ukazał się. Oto naoczny dowód manipulacji: „Koment z E-grajewo – „Grajewo – marsz dla wolności: 9. 05: Nikt: PRZYSZŁOŚĆ wasza, jak i tego pisu i innych ze zdrady „okrągłego stołu” – JEST NA ŚMIETNIKU,!!!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.