SAMORZĄD BUTĄ STOI !

Bezprzykładna bierność społeczeństwa, powoduje u cynicznych i butnych „zarządzających”, coraz większe poczucie bezkarności! Może, gdyby przyszli do ciebie i zabrali kanapę, zakręcili ciepłą wodę, to może byś się ruszył i poczuł siłę bezprawia? A tak to cierp i płać.

Usłyszałem ostatnio – co tam one knują za tą bramą z czasów pseudocovidowej plandemii? Ale kto? No te urzędniki z magistratu! Hmmm i śmieszno i straszno, bo pytanie z pozoru jest śmieszne ale ma głębszy sens. Oto, od ok. pół roku knuli (tak ćwierkały jaskółki), a teraz wyszło – burmistrz Grajewa p. Latarowski, chce oddać 60 ha z terenu miasta Grajewo z przyległościami – dla wojska!! Poczuł się… właścicielem terenu!! Tym samym – pozbawia lokalną społeczność – jej podmiotowości!! Poza naszymi plecami, pewnie by przypodobać się władzy centralnej (nie od dziś wiadomo o poselskich inklinacjach burm), pozbawia lokalnego suwerena jej własności w postaci 60 ha gruntu!! Mądra władza zrobiłaby REFERENDUM, głupia – robi się dyktatorem! Pomijam już fakt zagrożenia (vide casus Przewodowa w Lubelskiem) zwłaszcza dziś, bo wielu będzie za jednostką a wielu przeciw. Ale – Referendum w tak wielkich sprawach, to rzecz podstawowa, bo to by znaczyło, że jeszcze wierzymy w demokrację. Knują…

W felietonie „Układ Grajewski CD1” z 12. 12. 2021r. Pisałem: „Pomijając już rozporządzenie Rady Ministrów, za „Kurierem Południowym” nr 41(879)2021, podaję: „W myśl rozporządzenia RM, wynagrodzenie to (burmistrzów od 15 – 100 tys mieszkańców)…. maksymalnie to 20041 zł brutto miesięcznie.” Sęk w tym, że nasz grajewski burmistrz, z 4 dodatkami, będzie miał …20130 zł ! Drwina w żywe oczy lokalnej społeczności! Skandal!” Dodam, że prezydent Warszawy, otrzymuje podstawowe wynagrodzenie w kwocie 11,3 tys zł, a burmistrz Grajewa p. Latarowski 10,43 tys. Widzicie różnicę? Magistrat kosztuje nas rocznie 6 mln zł. Korzystając z niepohamowanej pazerności „władzy lokalnej”, radni podnieśli sobie diety do 1,3 tys zł gdy jest w dwóch komisjach! Ostatnio, układowi radni, podwyższyli nam lokalne opłaty o – 12% !!Knują….

A burmistrz przyzwala na… ewidentny brak współpracy ze społeczeństwem, nie odpowiadanie na pytania etc. Co teraz może być ważniejsze od… ogrzania domów?? Co 3 mój znajomy pyta mnie o węgiel. Postanowiłem to zbadać, bo powinniśmy wiedzieć już teraz, czy będzie ten „węgiel samorządowy”, czy mamy iść zbierać chrust?! Zacząłem od pytań do PECu 3 listopada. Z powodu braku odpowiedzi, ponowiłem e-maila 8 listopada: „Witam szanownych!
Czy maile nie dochodzą do Was?? Wklejam mail z 3 listopada i proszę o odpowiedź.

Aleksander”. Odpisała p. J. Czaplicka: „Dzień dobry

Wszystkie pytania odnośnie terminów, zasad i możliwości  zakupu węgla proszę kierować do Urzędu Miasta Grajewo.” Wysyłam więc maila na sekretariat UM Grajewo 8 listopada. Bez odpowiedzi!! Zdumiony ignorancją i butą urzędników, ponownie wysyłam maila do PECu i UM 16 listopada. Odpisuje prezes PEC R. Zolnik: „Dzień dobry,

PEC Sp. z o.o. w Grajewie będzie ewentualnie tylko podwykonawcą Gminy przy realizacji sprzedaży węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Odpowiadając na Pana pytania: 

Ad-1. Nie posiadamy aktualnie węgla „samorządowego.

Ad-2. Nie rozprowadzamy, cena zgodnie z ustawą będzie wynosiła 2.000,00 zł. brutto plus transport.

Ad-3. Procedury są określone w ustawie, instrukcji MAP dla Gmin oraz w informacji przekazanej przez Miasto do mieszkańców. Po więcej informacji proszę zwrócić się do samorządu. Pozdrawiam”

Jaka „informacja przekazana” przez Miasto do mieszkańców? To dlaczego , ludzie nie mający informacji, tak często pytają o ten węgiel (m. in. mnie)? Wiedzą – że mają zbierać chrust. Inercja urzędników!! Wstyd i bezwład w magistracie, bo do dziś nie ma odpowiedzi na sprawy nie cierpiące zwłoki, czyli – dziś pytanie, dziś odpowiedź! A w końcu wysłałem podobne proste pytania do magistratu na sekretariat: sekretariat@um.grajewo.pl: „ Witam ponownie!

Coś się niedobrego dzieje z tutejszymi instytucjami i firmami, bo … nabierają wody w usta, gdy ludzie potrzebują informacji! Pytałem się o sprawy węgla. Za trudne były pytania?

Proszę o odpowiedź na „łatwiejsze”pytania (a jeśli ktoś sobie lekceważy odpowiedź w Urzędzie, to proszę podać nazwisko, byśmy wiedzieli kogo wyrzucić po następnych wyborach):

1 Czy jest już węgiel „samorządowy”?

2 Czy już rozprowadzacie  (PEC) i w jakiej cenie?

3 Jakie procedury trzeba przejść, by otrzymać „przydział”?

Czytelnicy Bloga: wiernytradycji.com, poznają Wasze odpowiedzi w niedzielnym felietonie.

Pozdrawiam. Aleksander”

BIERNOŚĆ nas zabije. Walczcie dziś o swoje, bo jutro… już nie będzie wasze! Ta wspomniana „brama” na wejściu do UM, to już pewnie ostatni dinozaurowy relikt covidowy w województwie, który ma pewnie służyć, do ochrony przed gniewem ludu!

Zapamiętajcie, że po drugiej kadencji, to już są mafie (na szczęście nie wszędzie).

A buta u rządzących jest chyba proporcjonalna do wysokości stołka. Na ostatniej sesji Sejmu RP, v-ce marszałek z PIS Gosiewska (ponowny raz), wyzwała z mównicy posła „Konfederacji” G. Brauna od – chamów i ruskich onuc !!! Czy władze PIS – są ślepe??

Aleksander Szymczak

ps. OBUDŹCIE  SIĘ !

Głosując wciąż na tych samych – nie oczekujcie zmian!

Dlatego powstają w Polsce – Kluby Konfederacji.

To nowa jakość (spoza systemu) w polityce, samorządach.

Uczciwość, patriotyzm oparty na wartościach katolickich.

Klub Konfederacji w Grajewie (grupa Konrada) jest i działa.

Spotkania 2 x miesiąc i potrzebujemy Twego zaangażowania.

Przeczytaj, pomyśl, podaj dalej! Zapraszamy – działajmy.

Kontakt, przez FB:

https://www.facebook.com/Klub-Konfederacji-Grajewo-101365531699451/

Oraz Blog: www. wiernytradycji.com

Polska  ginie !  Polaku … obudzisz się ??

Jedna myśl na temat “SAMORZĄD BUTĄ STOI !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.