ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ?

Globalna Świadomość: otwórz oczy; 5 lipca 2022

Niestety ale po raz kolejny mieliśmy rację. I piszemy to nie z satysfakcją, ponieważ wolelibyśmy się jednak mylić. Otóż jak już na naszym portalu pisaliśmy od dawna, Putin wygrywa tę wojnę na Ukrainie.

Pisaliśmy wielokrotnie, że najprawdopodobniej prezydent Rosji w pierwszej fazie inwazji wysłał z premedytacją przestarzały sprzęt wojskowy oraz „młodzików”, jako „mięso armatnie” aby dzięki takiemu zabiegowi „zamęczyć” wojsko ukraińskie, oraz zniszczyć sprzęt jaki jeszcze posiadali (przy okazji sprawdzić możliwości bojowe armii ukraińskiej).

Natomiast obecnie Putin wysłał na front już znacznie bardziej doświadczone bataliony, oraz nowoczesny sprzęt i wygrywa tę wojnę. O dziwo media głównego nurtu także „przestawiają wajchę” i coraz otwarciej o tym informują.

A ja pytam co jeszcze było kilka tygodni temu? Niezależni dziennikarze i eksperci alarmowali, że ta wojna wcale nie jest taka „kolorowa”, jak to przedstawiają media głównego nurtu. Tam jednak nadal panował „hura optymizm”, który albo wynikał z całkowitej głupoty i niezrozumienia sytuacji, lub po prostu za pieniądze się sprzedano i z premedytacją okłamywano społeczeństwo Polskie.

Każda z powyższych opcji jest zła a może i tragiczna (to jeszcze mocniej podkopało możliwość przetrwania suwerennej Polski) i nigdy nie powinna mieć miejsca. Czy jednak nas to dziwi? Oczywiście zdecydowanie nas to nie dziwi, albowiem nie doszukujemy się już nawet w prognozie pogody prawdy, emitowanej w mediach głównego nurtu, określanych przez wielu: „mediami głównego rynsztoku”.

I tak o to w mediach głównego nurtu „eksperci” bardziej interesują się tym czy należy mówić: „na Ukrainie” czy też: „w Ukrainie”. Nazwać to „domem wariatów”, to jak nie powiedzieć nic. Ale oglądając media głównego nurtu, w tym przede wszystkim telewizję rządową, można było odnieść wrażenie, że Ukraina nie tylko wygrywa wojnę ale lada moment stanie pod Moskwą i zdobędzie Kreml! A jaka jest prawda? Ukraina sromotnie przegrywa tę wojnę!

A my jako Polska oddaliśmy Ukraińcom ponad dwieście czołgów i Bóg wie co jeszcze, praktycznie całkowicie ogałacając się z możliwości jakiejkolwiek obrony w chwili ewentualnej napaści na naszą Ojczyznę. Mówią nam, że w Polsce są amerykańscy żołnierze. Oficjalnie jest ich 10 000, czyli dwa bataliony i to przeważnie jest to lekka piechota. 

Zaznaczę, że na Ukrainie walczy tylko w jednym regionie KILKA batalionów. My mamy DWA bataliony amerykanów… To jakaś czysta kpina, określać to mianem jakiejkolwiek możliwości realnej obrony.

Mówią nam, że NATO nas obroni, ale nie mówią, że wcześniej muszą zebrać się wszystkie kraje członkowskie i rozpocznie się debata, czy pomóc, jak pomóc i oczywiście musi być jednogłośna decyzja. Ta „szopka” może trwać tygodniami, a my oczywiście pozbawieni ponad dwustu czołgów i Bóg wie czego jeszcze, nie będziemy w stanie bronić się przez tak długi okres czasu, nie mówiąc o tym, że ostatecznie NATO i tak może się na nas „wypiąć”

Ale tak, media trąbią, że NATO nas obroni, no i oczywiście dwa bataliony lekkiej piechoty amerykańskiej, jeżeli staną one w ogóle do walki. Kpina, kpina, po trzykroć kpina.

Rząd PiS oświadczył, że otrzymamy czołgi od Niemiec w zamian za te przekazane Ukraińcom. Nie otrzymaliśmy nawet gąsienicy do czołgu, a ewentualne przekazanie (jeżeli do niego dojdzie) może odbyć się za kilka lat. Dostrzegacie to… ZA KILKA LAT! To zadziwiające jak rząd PiS „rozpierniczył”, nasz potencjał obronny, który i tak był marny ale jednak był, bo teraz to już „łabędzi śpiew”.

Wygląda na to, że słowa Bronisława Komorowskiego rzeczywiście się sprawdzą i Polscy piloci będą latać na drzwiach od stodoły, a czołgiści no cóż… Zawsze mogą „popindalać” na hulajnogach elektrycznych, przynajmniej oszczędzą klimat.

To jest straszne, zwłaszcza, że polityka PiS nie tylko wciąga nas w te wojnę, ale wystawia Polskę jako ewentualny kolejny kraj do napaści. I raz jeszcze pytam: „czym będziemy się bronić?” Widłami? Łopatami? Pistoletami na wodę? Czy ktoś w rządzie PiS do jasnej cholery jeszcze walczy o przetrwanie tego narodu i Najjaśniejszej Rzeczpospolitej?

Szanowni Państwo nie będę owijał w bawełnę, otóż Polska znalazła się w mojej opinii na bardzo niebezpiecznym gruncie. Jeżeli jeszcze w międzyczasie dojdzie do wojny na Bliskim Wschodzie bądź bezpośrednio o Tajwan, to USA „oleją” Polskę i wszystkie jednostki wyślą w tamte regiony. A my… No cóż… Będziemy mieli rząd PiS, czy możemy oczekiwać jeszcze większego „dobrodziejstwa”?

Dziś rzeczywiście przetrwanie Polski jest zagrożone. Rząd PiS w mojej opinii w znacznym stopniu się do tego przyczynił. Ale oczywiście ostatecznie to zwykli ludzie poniosą konsekwencje wojny, a politycy pierwsi swoimi odrzutowcami ulotnią się z kraju. Co nam pozostało? Modlić się do Boga o ratunek dla naszej Ojczyzny i wybawienie jej od ludzi pokroju tych, którzy zasiadają dziś w ławach rządowych

ps. Dziękuję wszystkim współpielgrzymom, którzy byli uczestnikami pieszej pielgrzymki do Matki Bożej Wąsowskiej w dniu 16 lipca 2022 z Grajewa do Wąsosza. Dziękuję za wspaniałą atmosferę. Szło nas 320 osób. Zwykle w czerwcu była pielgrzymka Rzeszów – Lwów, ale ze zrozumiałych względów teraz nie ma. W lipcu Suwałki – Wilno (już wyruszyła). W sierpniu Białystok – Wilno. A we wrześniu… ścieżkami świętego Jakuba. Pozdrawiam wszystkich, którzy dostali ten dar – pielgrzymowania. Aleks Szymczak

4 myśli na temat “ROSJA, NATO POLSKA I USA – KTO JEST PANEM KTO SŁUGĄ ?

  1. PILNE! Interwencja poselska G. Brauna ws. oflagowania polskich urzędów flagami obcego państwa!?
    (a może by tak interwencja w… Grajewskim Centrum Kultury – wszak notorycznie wisi tam flaga ukraińska?)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.