WIEM, ŻE NIC NIE WIEM 2

Szanowni mieszkańcy naszego miasta. Nie poddajemy się w sprawie wyjaśnienia podwyżek śmieci w naszym mieście. Klub Konfederacji z Grajewa, pismem z 30 kwietnia (Protest), vide: wiernytradycji.com, zaczął walkę o prawdę.
W ostatnim czasie zadaliśmy kilka pytań dla Pana Burmistrza  Latarowskiego w tej sprawie, niestety jego odpowiedzi są lakoniczne i niczego nie wyjaśniają. Poprzedni tytuł felietonu odnosił się do burmistrza, a ten raczej do nas (tej społeczności).                                         Pytania zadane na  Sesji RM 30 czerwca.

·  Proszę podać imię i nazwisko osoby sprawującej nadzór nad spółką BIOM z ramienia miasta Grajewo i czy jest to osoba kompetentna w sprawach gospodarczych a nie np. nauczyciel?

·  Jaka jest liczba osób zatrudnionych w spółce na stanowiskach robotniczych i ich średnia płaca a także na stanowiskach urzędniczych i ich średni zarobek?

·  Czy w ciągu ostatnich dwóch lat, były jakieś inwestycje w spółce i czy miały one, i jaki, wpływ na wysokość opłat za śmieci?

·  Czy miasto Grajewo składało zapytania ofertowe do innych składowisk, wysypisk, sortowni, spalarni? Czy otrzymywało od podobnych podmiotów oferty korzystniejsze, z lepszą ceną i warunkami? Czy były analizy, czy nie?

·  Czy jest na sali jakiś radny – niepodległy służbowo od burmistrza czy starosty?

Burmistrz odpisał, no bo przecież nie odpowiedział. Odpisałem w jednym z felietonów m.in. : „Zafascynowani takimi głębiami intelektualnymi odpowiedzi, będziemy dalej pytać burmistrza (skoro od lat nikt nie ośmielił się pytać).” Odpowiedź KK z Grajewa:             Powiem , ale … nie wiem
Po lekturze odpowiedzi na nasze pismo z dn. 30.04.2021 odnośnie podwyżki śmieci , nasuwa nam się zdanie j/w ;
ad. 1. W pytaniu chodziło o wskazanie osoby kompetentnej w nadzorze firmy BIOM , padło na naczelnika wydziału gospodarki komunalnej , który ma ,, współpracować „ .
Miasto Grajewo jest największym udziałowcem spółki BIOM , największym płatnikiem , a nie jest zainteresowana jak jest zarządzana ?
ad.2 i ad. 3 stan zatrudnienia , średnie zarobki , inwestycje .
Pan burmistrz nie wie i odsyła do spółki BIOM , przecież powyżej wskazał Pan naczelnika , no to on niech odpowie , dlaczego pan MÓWI , ALE …NIE WIEM . Poprosimy o odpowiedź osobę kompetentną .
ad.4 Na to pytanie odpowiedź była kompetentna i wyczerpująca . nic nie robiliśmy , ani nie mamy ochoty zrobić , by w przyszłości mieszkańcy płacili mniej za śmieci . , wręcz przeciwnie przy tak ochoczo podjętej zgodzie na podwyżkę , spodziewajmy się kolejnej .
ad.5 Radni , którzy deklarują się osobiście i rodzinnie jako niepodlegli służbowo i finansowo , od burmistrza i starosty proszeni są o ponowną autoweryfikację , ponieważ temat będzie kontynuowany .

Klub Konfederacji w Grajewie

Dodatkowo czekamy na odpowiedź czy Burmistrz planuje kolejną podwyżkę za odbiór odpadów, o bilans półroczny spółki, ponieważ do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy na tak zadane pytanie odpowiedzi. Czytelnicy Bloga już zaczynają się podśmiewać… np.: „podatnik”: „Dzieki. Pytajcie > ale czy odpowie? – bo jak do tej pory to gada jak do > głupków i ma was w wielkiej pogardzie!! Oj strasznie pyszny i zadufany w sobie ten nasz…”bur…”!”  No co – taki mamy „klimat”… dyktatu układu grajewskiego! Wiecie ile trzeba głosów w Lokalnym Referendum w Grajewie by odwołać Burmistrza? Minimum 2811 i musi być co najmniej 4683 głosujących! Grajewiacy – stać Was na to?? Nic tak bardziej nie boli, jak widok tej (naszej) bezradności, gdy ktoś ci robi na głowę i jeszcze przyklepuje.. wmawiając, że to dla waszego dobra!

Nadchodzi przełom polityczny w Polsce. Wyjście Gowina ( jest w tym ukryty cel), może spowodować zmianę. A już i  tak partyjni towarzysze z PISu ostatnio głosują tylko sami za swoimi ustawami. Nie liczy się dobro Polski, a jedynie dobro – partykularne loży PIS ! Do tego ręce przykładają „nasi’ posłowie: Andruszkiewicz i Gwiazdowski ! Nie ważne, że NIK pokazuje 224 mld ! zł – wyciekających poza budżetem, bo ta większość sejmowa i tak sobie przegłosuje budżet! Warto się przyjrzeć tym szkodnikom, co to swego ogłupiania narodu poprzez TVPis i TVdezINFO nie widzą, ale chętnie „zlikwidują innych” jak np. TVN, bo mówi przeciw PIS! Co za hipokryzja!

Naszą korespondencję z UM (poniżej) wysyłam na portale w Grajewie: e-grajewo, Grajewo-24 i Życie Grajewa. Oprócz tego na dwa czasopisma – wydawane przecież za społeczne pieniądze, a nic co ważne społecznie nie może być ukrywane: „Głos Powiatu Grajewskiego” i „Gazeta Grajewska”. Także do Gazety Współczesnej. Sprawdzajcie.

Aleksander  Szymczak

PS. https://drive.google.com/file/d/1B7vqXYXa63e134-KksjWDnUSB-qDnByQ/view

4 myśli na temat “WIEM, ŻE NIC NIE WIEM 2

  1. NIESAMOWITA CENZURA W GRAJEWIE!! Nawet nikt nie chce opublikować tego, co ostatnio im wysłałem…. a teraz TYLKO KILKA MINUT wisiał na e-grajewo poniższy mój komentarz (pod : „alienacja władzy…”):
    Dziękuję za zamieszczenie tego felietonu tutaj. Z grajewskich mediów, tylko tu znalazło swoje miejsce! Szkoda, że jest w Grajewie taka idiotyczna cenzura! Dlatego proponuję dyskusje na w/w Blogu. Tam cenzury nie ma. Tam czekam na Was. Aleksander Szymczak
    KOMU SŁUŻYCIE????

    Polubienie

  2. Nie wiem, czy to wynik tutejszego wpisu, ale mój komentarz… powrócił jednak na stronę e-grajewo! Ciekawe…zagrywki! A gdzie nowy materiał, który wysłałem na tenże portal? Co… burmistrz pogroził palcem?? Zabrakło… odwagi??

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.