FAŁSZYWY PATRIOTYZM

Dokładnie dziś mija rok (stąd wcześniejszy felieton), odkąd „rządzący” PIS, przegłosował sobie ustawę geologiczną. Warto więc wspomnieć o manipulacjach i późniejszych reperkusjach – szkodliwych zwłaszcza dla „ Konfederacji”. Tym bardziej, że spotykam ludzi, którzy wizerunek antysystemowej Konfederacji zaczynają postrzegać negatywnie. Widzą w Internecie filmiki, mówi hrabia Potocki itd., że Konfa zdradziła i sprzedała nasze złoża. Czas rozprawić się z tą celową dezinformacją.

O głosowaniach pisałem już 24 lutego 2020r. w felietonie: „Wytłumacz się PISie”. Nawiasem, nigdy nikt z tych podwykonawców NWO się nie wytłumaczył! Teraz to opiszę szerzej, aby choć ci małej wiary, zyskali grunt pod nogami. Projekt poselski (PIS), druk 159, został złożony w Sejmie 15 stycznia 2020r. Komisje, dyskusje i 23 stycznia jest trzecie czytanie i głosowanie nad ustawą. Czwarte posiedzenie Sejmu, głosowanie 35 o 19:44. Głosowało 453 posłów, za przyjęciem było 243, czyli PIS – 235, PSL-Kukiz – 1 i Konfederacja – 7 ( 1 się wstrzymał a 3 nie głosowało). Przeciw ustawie głosowało 177, wstrzymało się 33 i nie głosowało 7. Projekt trafia do Senatu, który go odrzuca 6 lutego. Posypały się hejty potępiające Konfę, że sprzedała złoża, że to ta sama ręka złodziejskiego PISu itd., etc. W międzyczasie wyszło na jaw, co kryje się pod tym szwindlem ustawodawczym. Pisałem w felietonie: „Wytłumacz się…”: „Koncesje wydobywcze dostają zagraniczne podmioty niemal od ręki!  Sprawa nabrała rumieńców, gdy kilka lat temu, powiedziano o dużych złożach pod Nową Solą miedzi i srebra, szacowanego na ok. 850 mln ton. Koncesję dostała Kanadyjska firma „Miedź – Cooper”, która podobno już zainwestowała ponad 300 mln zł. Sęk w tym, że ta firma do tej pory, nigdzie na świecie nie zrobiła kopalni, a tylko „zdobywa koncesje”, by potem z wielkimi korzyściami (często po procesach sądowych)  – dostać „odszkodowanie”, lub komuś przehandlować. Jawi się więc nam – Kant w białych rękawiczkach. Nie dziwią  więc następne zabiegi „rządzących”, bo… czyżby nie wiedzieli o co chodzi?”

To spowodowało refleksję w Konfie, że to chyba nie taka tam sobie ustawa… regulująca przepisy a doprecyzowująca ustawę z 2014r. Zwłaszcza, że niektórzy z „rządzących”, zaczęli już przebierać nóżkami, jak nie osławiony Schroeder do Gazpromu. Po odrzuceniu projektu przez Senat, 12 lutego pojawia się w Sejmie druk nr 250 o… poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw (dot. udzielania koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż kopalin). I dokładnie rok temu, 13 lutego 2020r., na 5 posiedzeniu Sejmu, o godz. 21:34 w głosowaniu nr 58, następuje końcowe głosowanie nad Ustawą. Głosowało 451 posłów, za było 232 (PIS) a trzech z nich nie głosuje, przeciw 209, wstrzymało się 10, nie głosowało 9 posłów. Konfederacja wstrzymała się od głosu (9), a Sośnierz i Bosak byli nieobecni. Wstrzymał się też P. Kukiz. Wobec ujawnionych rewelacji i podwójnego dna, nikt z Polaków i patriotów nie powinien zagłosować – za. Konfa, nie chcąc się narazić na łatkę – chorągiewki (od – za, do przeciw), wybrała rozsądny głos wstrzymujący. Jednak to nie powstrzymało celowo chcącym zaszkodzić Konfie i dalej opowiadają (np. Potocki, który przytacza tylko pierwsze głosowanie z 23 stycznia) o… zdradzie. W internetowych – Mediach Narodowych z 27 lutego 2020r., odbyła się rozmowa z R. Winnickim w przedmiotowej sprawie. Rzeczowo wyjaśnił meandry i sytuację, która nie jest prosta. Mamy wszak złoża (i te nowe), mamy specjalistów, ale… brakuje kapitału i technologii. Mądry Polski rząd, mógłby i te trudności w sposób uczciwy i przejrzysty pokonać, ale nie z tymi… przebierającymi nóżkami! Przed samym głosowaniem, Konfa jasno sprecyzowała swoje stanowisko, że nasze złoża mają pozostać w polskich rękach! Nigdzie też nie usłyszałem, aby R. Winnicki mówił, że miedź nam niepotrzebna!, a kilka paszkwili o tym można znaleźć w Internecie.

Szkoda więc, że… jeszcze ci myślący, tak łatwo łyknęli dezinfo. Podobnie jak na inny argument – no tak Konfederacja, ale ten Mikke – obraża ludzi, etc. Jest trzech liderów: R. Winnicki RN, Korwin-Mikke, „Wolność” i G. Braun „Korona”. Gdyby te trzy ugrupowania się nie połączyły przed wyborami, nikt z nich nie były w Sejmie (próg 5%). A tak, te ponad 1,2 mln głosów, dało 11 posłów. Obserwując ich widać, że jedyne ugrupowanie spoza okrągłego stołu (zmowy), dobrze służy sprawie Narodu Polskiego. Teraz, pozaparlamentarne grupy polityczne typu „Oburzeni”, robią coś pod siebie skupiając kanapowe twory. Zamiast wesprzeć najsilniejszą Konfę, ambicjonalnie  – zaczynają szkodzić sprawie. Ot – taka sarmacka przekora.

Takie niestałe zachowania widać też i w lokalnych strukturach patriotycznych. Taki zapisze się, przyjdzie raz i drugi na spotkanie i… zapomina! Działalność polityczna to nie od… akcji do akcji, ale to stałe angażowanie się w uświadamianie sąsiadów i dalszych (czemu by nie np. wydrukować ten czy inny felieton i … podrzucić)? Brak ambicji, honoru?? A może ta prawdziwa działalność polityczna, to…. tylko dla szlachetnych i prawych? Jak potem na takich…. małej wiary i zaangażowaniu – zbudować np. listy wyborcze? „Łapanki na listy”? W dzisiejszych czasach? Są już aktywne Kluby Konfederacji i nie można mówić, że ja sam nic nie mogę. Trwa akcja zbierania podpisów (min. 100 tys.) pod projektem ustawy – antylockdownowej. I, jak zwykle, widać zdziczenie i ogłupienie narodu. Ci, którym powinno zależeć, by jak najszybciej otworzyć gospodarkę, a więc drobni przedsiębiorcy, potrafią mówić…. A ja nie chcę się mieszać! To ludziom postronnym, konfederatom zależy, a …wam nie??? Czyż nie my wszyscy, cały Naród Polski, nie wisi na tej samej gałęzi?? Brońmy się!!

I, teraz zawsze będzie na końcu – Znaleźć, rozliczyć i osądzić sprawców strzelania do Polaków na Marszu Niepodległości 2020!   

Aleksander  Szymczak

2 myśli na temat “FAŁSZYWY PATRIOTYZM

 1. Indie leczą skutecznie Covid za mniej niż 3 dolary dziennie znanymi od lat lekami – a to się nie spodoba finansjerze wiadomego pochodzenia https://prawy.pl/112429-indie-lecza-skutecznie-covid-za-mniej-niz-3-dolary-dziennie-znanymi-od-lat-lekami-a-to-sie-nie-spodoba-finansjerze-wiadomego-pochodzenia/#.YCo42o_MDpw.twitter
  Indie dzięki temu, że stosują do leczenia Covid hydroksychlorochine i iwermektyne, mają – pomimo cztery razy większej populacji niż USA – o połowę mniej zgonów związanych z koronawirusem. W sumie Indie mają niższy wskaźnik śmiertelności na Covid niż 98 krajów.
  Już rok temu wiedziano we Francji, że hydroksychlorochina skutecznie zwalcza covid – rząd francuski zakazał jednak stosowania tego leku https://prawy.pl/112845-juz-rok-temu-wiedziano-we-francji-ze-hydroksychlorochina-skutecznie-zwalcza-covid-rzad-francuski-zakazal-jednak-stosowania-tego-leku/#.YCo4ixxIKgM.twitter
  Porażające: Rząd brytyjski publikuje raport o skutkach ubocznych szczepionek koronowych
  Szczególnie uderzające jest 13 osób, które utraciły wzrok po szczepieniu, osiem poronień i łącznie 236 przypadków śmiertelnych.
  https://www.epochtimes.de/gesundheit/britische-regierung-veroeffentlicht-bericht-ueber-nebenwirkungen-der-corona-impfstoffe-a3448691.html?fbclid=IwAR2BVQTCkiGEJlDo_ofl-cjUhBDA5N5uVJP5Jp1aQ-53SzP1TCDJDnTd-HQ
  http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.epochtimes.de%2Fgesundheit%2Fbritische-regierung-veroeffentlicht-bericht-ueber-nebenwirkungen-der-corona-impfstoffe-a3448691.html%3Ffbclid%3DIwAR2BVQTCkiGEJlDo_ofl-cjUhBDA5N5uVJP5Jp1aQ-53SzP1TCDJDnTd-HQ

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.