AUTORYTARNE RZĄDY PIS

Rok temu, po wyborach do Parlamentu Polskiego, gdy PIS dostał większość w Sejmie (235 posłów), zastanawialiśmy się, czy to dobrze, czy może nie? Większość sejmowa, prezydent, to ogromna szansa – dla prawych, ale i ogromna pokusa dla szulerów. Czy będzie jak do tej pory, czyli przed wyborami włazimy w d… społeczeństwu – by nas wybrali, a potem… to już każdy dorosły zna. Gdy się rozmawiało z elektoratem PISu, padał najważniejszy argument – no przecież nikt do tej pory  nie dał nam 500+, a PIS daje, czyli oczywiste głosowanie. Jeszcze myślący przeczuwali nadchodzące zło a co za tym idzie – autorytaryzm władzy.  Owszem, w mediach ma iść przekaz – jesteśmy prawicą, jesteśmy propolscy, propatriotyczni, prokatoliccy, w ogóle naj… A jak wygląda rzeczywistość? Tylko przez okres roku, wiele głosowań było przeciw Narodowi. Przypomnijmy, że 19 lipca2019r., na 84 posiedzeniu Sejmu, prawie cały PIS był przeciw „Ustawie anty-447”. Następnie wsadzili ustawę do… „zamrażarki”!! Przytoczę fragment felietonu z 24 lutego 2020r., „Wytłumacz się PIS-ie!”; „Czy ktoś dowiedział się z „telawizorni” o… zamachu na nasze złoża – które przecież są własnością Narodu Polskiego? Otóż, 13 lutego 2020r.znów PIS przygotował nam horror legislacyjny. Głosowanie nr 58 na 5 posiedzeniu Sejmu o godz. 21:34 nad Ustawą – „Prawo geologiczne i górnicze oraz niektóre inne ustawy”.  Senat 6 lutego odrzuca tę Ustawę. Sejm ostatecznie przyjmuje głosami za – 232 (PiS), 209 przeciw, a Konfederacja się wstrzymuje. Za głosowali wszyscy posłowie PIS (8) z Podlasia, a w tym nasi bliscy – K. Gwiazdowski i A. Andruszkiewicz. Nieco dalsi: z Łomży L. Kołakowski a z Suwałk J. Zieliński. Społeczeństwo nie wie dokładnie co uchwalono (bez woli i wiedzy suwerena!)”. Wstyd!!

18 września 2020r., Klub Konfederacji z Grajewa urządził pikietę pod biurem p osła PIS K. Gwiazdowskiego. Były zaproszone lokalne portale, ale był tylko: grajewo24.pl. Tam też ukazał się przekaz z tej akcji. Niestety, drzwi do biura (w godzinach pracy!), zastaliśmy zamknięte! Petycję włożyliśmy pod drzwiami! Mówiłem tam że: „Delegacja Klubu Konfederacji z Grajewa, przyszła dziś pod biuro posła PIS, aby przypomnieć, że – Nie Godzi Się Głosować Przeciw Narodowi, bo tym razem będzie to mocno nagłośnione.” Degeneracja władzy postępuje w zastraszającym tempie. Wskutek nacisków m. in.  Konfederacji i akcji w całym kraju 18 września, wycofali swoją ustawę – „bezkarność plus”. Była to próba legalizacji bezprawia i zagwarantowanie bezkarności w przypadku łamania prawa przez urzędników. Sprzeciwił się jeden z koalicjantów PIS (Z. Ziobro), bo wszyscy mają być równi wobec prawa. Zachwiało to koalicją (czy celowa… ustawka?).

Ni stąd ni zowąd, „rząd PIS”, bez żadnych konsultacji z hodowcami, wprowadza pod obrady Sejmu ustawę o…  „ochronie zwierząt futerkowych” – jakby im coś zagrażało. Ogromna manipulacja zwłaszcza przez TVPis, gdzie pokazali te „biedne i chore” norki, rozszarpujące z głodu jakiegoś zdechłego kurczaka. Czystej wody gra na emocjach – ogłupionych oglądaczy telawizyjnych. Faktycznie pokazali upadłą fermę z 2014r.!

Sami manifestujący tego dnia rolnicy, bo ustawa uderza w cały sektor rolniczy, mówią wprost o manipulacji. Żyją wszak z… dobrostanu tych zwierząt futerkowych i nie mogą pozwolić sobie na zły stan hodowli! Jeśli wejdzie ustawa w życie, to Polska straci wielki rynek muzułmański na żywność halal! Jak mówił na manifestacji K. Bosak, jakieś silne lobby zagraniczne wpłynęło na Kaczyńskiego (za ile?), by przejąć b. dochodowy rynek! Rolnictwo w Polsce ma być… wygłuszane, bo po norkach idą kury klatkowe, świnie klatkowe itd. Nad tą ustawą prezes zarządził – dyscyplinę głosowania! Czyli – łamanie sumień a raczej sprawdzenie, kto jest BMW i liczy na karierę polityczną (dobre miejsce na listach), a kto ma jeszcze jaja i charakter i nie da się złamać, bo ma honor i posługuje się jeszcze rozumem.

18 września 2020r., na 17 posiedzeniu Sejmu o godz. 0:54, p osłowie przegłosowali tę ustawę: głosowało 449, za było 356 (głównie PIS, PO i Lewica), przeciw 75 (cała Konfederacja i część PSL). Z PIS za ustawą głosowało 176 p osłów, 38 przeciw (głównie z frakcji Z. Ziobry), wstrzymało się 15. Któż tam nie był za… ach „nasz” K. Gwiazdowski, A. Andruszkiewicz, J. Zieliński, D. Piontkowski a nawet biedny P. Kukiz! WYBRALI DYSHONOR!  Ludzie – pamiętajcie przy wyborach, a te mogą być… wkrótce. Sam p.Sasin mówi że: „Na dziś koalicji nie ma i jesteśmy zdecydowani na rząd mniejszościowy.” Akurat, wajcha gniewu suwerena, już została przestawiona! Wieś już PISu nie wybierze. Z komentarzy czytamy np.: „KH 1 dzień temu  W jakim kraju my żyjemy co w tym CYRKU się dzieje czy POLSKA jest własnością KACZORA Zamknąć nie NORKI tylko tą bandę CZWORGA co glosowała ZAAAA!!” Protestujący rolnicy na manifestacji skandowali – „Kaczyński zdrajca wsi”, na plakacie „Kto chce zarżnąć polskie rolnictwo”?, a naczelnym niesionym hasłem było: „PIS zdradził Polską wieś, Prezydencie ratuj nas!”. Była posłanka R. Beger mówiła, że to dotknie ok. 350 tys. gospodarstw (uderzenie też w przemysł mięsny), a ta branża hodowców, wzięła kredyty na ok. 3 mld zł. Kto spłaci? Poseł Sochajko mówił: „PIS napluł rolnikom w twarz”, K. Bosak: „Ustawa o likwidacji polskich hodowli!”, R. Winnicki: „Muszą poznać gniew polskiej wsi”. 

Nie tylko to zjednoczyło polską wieś, ale organizuje się też mocno pokrzywdzona branża gastronomiczna. 16 września 2020r. na zebraniu, powstała Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej. Prezesem został Jacek Czanderna. Czytamy: „28 lipca br. Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej została zarejestrowana w KRS, a pod Statutem podpisało się 144 członków założycieli, a organizacja jest otwarta dla wszystkich podmiotów związanych z sektorem gastronomicznym głównie restauratorów i gastronomów prowadzących nawet jeden mały lokal gastronomiczny, ale mogą przystąpić również producenci i dostawcy. Poprawa sytuacji w firmach gastronomicznych w czasie kryzysu zależy m.in. od redukcji obciążeń finansowych, wprowadzenia jednolitej 8 proc. stawki VAT na usługi gastronomiczne i obniżenia stawek ZUS. Apelujemy do rządu o dokonanie takich zmian. Ratunek dla branży jest w rękach premiera”.

Szczegółowo z zadaniami IGGP można się zapoznać na stronie internetowej Izby: https://iggp.pl.

PS. Zapraszamy do Klubu Konfederacji w Grajewie (pierwszego -Konrad K.)

Aleksander Szymczak

2 myśli na temat “AUTORYTARNE RZĄDY PIS

  1. Right here is the right webpage for anyone who wants to understand this topic.
    You realize so much its almost hard to argue with you (not that I
    personally will need to…HaHa). You certainly put a brand new spin on a topic that
    has been discussed for a long time. Great stuff, just excellent!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.