KLUB KONFEDERACJI W GRAJEWIE

Brak zainteresowania ze strony chrześcijanina sprawami doczesnymi, a więc także politycznymi, jest… zaniedbaniem swoich obowiązków wobec bliźniego, co więcej, wobec samego Boga i narażaniem na niebezpieczeństwo swego zbawienia wiecznego” („Politologia Katolicka”, O. Jan Mazur OSPPE, str. 17). To ważne zdanie, niech przyświeca każdemu, kto… kierując się miłością bliźniego – chce służyć.

Powstał już Klub Konfederacji w Grajewie, a w Radziłowie jest zalążek. Zawsze w takich przypadkach warto posłużyć się cytatem z Soboru Watykańskiego II: „Pochwały i wyrazów szacunku doczekała się też „praca tych, którzy dla posługi ludziom poświęcają swoje siły dobru państwa i podejmują się tego trudnego obowiązku”. Sobór skierował także słowa zachęty do tych, „którzy posiadają talent do działalności politycznej lub mogą się do niej nadać, aby się do niej sposobili i oddali się jej nie myśląc o własnej wygodzie lub zyskownym stanowisku. Politycy mają wszakże występować przeciw uciskowi ze strony jednostki lub samowładztwu i nietolerancji partii politycznej, działając roztropnie i nienagannie pod względem moralnym, a także poświęcać się dobru wspólnemu, w duchu szczerości i słuszności, owszem z miłością i odwagą polityczną”.

Ten felieton jest niejako przedłużeniem ale i uzupełnieniem felietonu z 15. 09. 2011r. „Nie myśląc o własnej wygodzie”. Teraz, wydaje się , że… słowo zamienia się w czyn. Działanie polityczne to „gra zespołowa”. Indywidualista pozostanie tu wiecznym  i rozgoryczonym malkontentem. Musi być więc jakiś – szyld, pod którym można działać. Na dziś wydaje się, że najlepszym „szyldem” jest ten – Konfederacji. Owszem, spotkałem już wielu „myślicieli”, którzy sceptycznie czekają, a uderzają w te kluby… bo oni się kłócą a to grozi rozpadem. Konfederacja na dziś to zlepek trzech partii: Korwin, „Korona” G. Brauna i Narodowców. Kłócą się? Tak twierdzą źle życzący. Czy PIS, choć też składa się z trzech ugrupowań, nie stanowi siły? Kłócą się – tak, i co z tego? Polityka jest sztuką konsensusu (nie zapominając o katolickiej wykładni – roztropna troska o dobro wspólne). Mamy dobry „szyld”. Ludzie prawi a mający jeszcze wolę jakiejś działalności, niech przystępują. Można zgłaszać się na ten Blog (wiernytradycji.com), lub bezpośrednio na stronę: konfederacja. net. Wyświetlą się trzy ikony, a wypełniamy – przystąp do klubu. Po rejestracji na twoją pocztę przyjdzie mail i trzeba zaakceptować. Potem już na stronie zobaczysz mapę Polski i klikamy w woj. Podlaskie i powiat grajewski. Wstępujemy do Klubu. Jutro na słupach ogłoszeniowych zobaczycie plakaty informacyjne. Jak wspomniałem, Klub jest otwarty – ale nie na przestrzał. Nauczeni doświadczeniem – chcącym zasiać kąkol, cynikom politycznym, podziękujemy.

Pierwsze pytanie do lokalnej władzy. Dlaczego zamknęliście basen? W innych miastach są, a u nas … pandemiapsychozy władzy? Za „karę” (rekompensata społeczności), skoro już wypompowaliście wodę, to zróbcie by tym razem, była ona ozonowana! Chlor szkodzi. Wyższe koszty zrekompensuje więcej klientów i dobra informacja. Może na tyle wystarczy, bo chcę, by ten felieton zmieścił się na jedną stronę. Kserujcie, rozdawajcie i rozmawiajcie. Niech prawi przystępują. Niech Kluby powstaną w każdej gminie. Organizacyjnie lepiej, by w gminie czy niedużym mieście, powstał jeden KK. Tworzenie nowych (teoretycznie możliwe), będzie tylko świadectwem indywidualizmu, niezrozumienia i pychy.  A. Szymczak

7 myśli na temat “KLUB KONFEDERACJI W GRAJEWIE

 1. PS. Działajmy na rzecz Dobra Wspólnego. Plakaty na 10 słupach nie powiszą zbyt długo. Jeśli ktoś ma możliwość wywieszenia w witrynie, w oknie, proszę o kontakt i zrobię następne plakaty. AKS

  Polubienie

 2. Generally I do not read post on blogs, however I wish to say
  that this write-up very forced me to check out and do so!
  Your writing taste has been surprised me. Thanks,
  very great post.

  Polubienie

 3. W nawiązaniu do ostatniej sekwencji – w Grajewie sa juz trzy Kluby (na koniec 2022r.), ale…… Czy ten P. Ruchlewicza to….. podpucha? Wciąż tkwi on sam! Aż prosi sie pytanie, czy to on założył?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.