15 LAT MINĘŁO

Wykonując ściśle nakaz poprawności politycznej, media głównego nurtu prześcigają się w laurkach dla naszej bytności w Unii Europejskiej. Zachwytów i…kłamstw nie ma końca. Nie da się już tego oglądać a TVPis wciąż nas futruje kłamstwem w „swoich sondażach” i swoich wyliczeniach na poziomie 91% naszej akceptacji dla UE. Miałem już wkleić inny tekst innego autora, który mówi kogo i za co z rządu należałoby wsadzić, ale… mam ulotkę wydaną przed akcesją (2004) przez Ligę Polskich Rodzin. Podają tam po 10 powodów za integracją i 10 przeciw. Warto chyba się zapoznać jak to wygląda po 15 latach Polski w UE.

Piszą: Kampania informacyjna Rządu ruszyła – ustami pełnomocnika Sławomira Wiatra. Czyli: 10 powodów dlaczego musimy wejść do UE

 1. Warunki wynegocjowane przez rząd polski są bardzo korzystne; (dodaję swoje krótkie komentarze odn. poszczególnych punktów): Komu korzystne? – czy dla uniokratów ze sfer rządzących, którzy mają z tej integracji ogromne profity, stołki, układy, czy dla reszty „dojonego Narodu”? Zostaliśmy wszak – tanią siłą roboczą na warunkach możnych decydentów europejskich.
 2. Negocjatorzy powołani przez rząd p. L. Millera to najwyższej klasy profesjonaliści, władający językami obcymi o wysokim poziomie wykształcenia i kultury osobistej; Cóż, napisać można wszystko, ale osobiście zobaczyłem w Strasburgu takiego „profesjonalistę”, który wypowiadał się na tematy techniczne… chyba o energetyce – na poziomie szkoły podstawowej. Tak stwierdzili magistrzy z naszego autokaru, którzy się zajmują takimi zagadnieniami.
 3. Wejście do UE zapewni wielu sektorom gospodarki transze kierunkowych subwencji partykularnie wspierających restrukturyzacją określonych aspektów ich wielobranżowej transformacji. Tym samym paralel nie rząd będzie partycypował w subwencjonowaniu multiindustrialnych projektów infrastrukturalnych; Cóż za intelektualna uczta duchowa… bełkotu nowomowy! Owszem – łapówki poszły równo, co najlepiej widać po… budowie najdroższych autostrad w Europie! Droższych nawet niż… wykuwanych przez góry dróg zachodnich.
 4. Uzgodnienie polskiego prawodawstwa z przepisami UE następuje bezkonfliktowo i harmonijnie, wprowadzając Polskę do grona najlepiej administrowanych państw świata; No tak, pamiętam jak w Sejmie zaczęto… hurtowo przegłosowywać te „przepisy” – w ogóle ich nie czytając! Obłęd. Faktycznie – jesteśmy sprawnie zarządzaną… administrowaną kolonią!
 5. Polscy obywatele po przystąpieniu do UE będą mogli nabywać nieruchomości (w tym ziemię rolną) w krajach UE oraz inwestować na giełdach w Londynie i Frankfurcie; Kogo było na to stać? – chyba tylko tych  towarzyszy, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym należącym przecież do – Całego Narodu Polskiego! Znam realia zachodu i wiem ile wyrzeczeń i pracy musieli niektórzy włożyć, by kupić sobie mieszkanie!
 6. Otworzą się nowe możliwości zatrudnienia w polskich zakładach pracy specjalistów z krajów UE co pozwoli zmodernizować gospodarkę i poprawi znajomość know-how; Faktycznie – najechało takich „specjalistów”, w tym od banków, gdzie potem „zarabiali” setki tysięcy miesięcznie. Grabież w biały dzień!
 7. Polscy konsumenci będą mogli korzystać z nowych super i hipermarketów, które zapewnią dostęp do tanich produktów z krajów UE; No racja, nawet we wsiach są już „biedronki” ze schemizowaną „sztuczną żywnością” gorszego sortu! Rodzimy handel został rozbity, bo ceny w „supermarketach” były nawet niższe, niż polski sklep dostał w hurcie!
 8. Polska uzyska możliwości zatrudnienia w Brukseli kilku tysięcy wysoko opłacanych urzędników, co przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia w kraju; Oczywiście – ale dla kogo te suto opłacane synekury? Dla tych co to głosili, że za 6 tys. zł, to pracuje tylko q-wa i złodziej (a dokładnie – idioci).
 9. Napływ inwestorów kupujących ziemię rolną i leśną doprowadzi do zwiększenia cen gruntów i poprawi materialną sytuację zbywców ziemi; Czyli – sprzedawaj rolniku a będziesz krezusem. Oj nie tak uczono nawet przed I wojną św. Na szczęście nie udało się …nocnym cwaniakom sejmowym, przegłosować, żeby  sprzedać lasy! A zabrakło tylko 5 głosów! Ohyda obcych w „sejmie”.
 10. Głosowanie przeciw przystąpieniu Polski do UE oznaczać będzie dymisję rządu p. L. Millera, co grozi poważnymi konsekwencjami i może doprowadzić nawet do rezygnacji z funkcji prezesa NBP p. L. Balcerowicza; Gdyby nawet ta niesławna koalicja SLD+PSL upadła, to tylko byłoby z korzyścią dla Polski. Pamiętam ten marazm tamtych czasów. Gdybyśmy wówczas mieli autentyczną alternatywę dla rządów komunistów, to.. (a nie przyszywaną jak potem wyszło – LPR). Rezygnacja..ha, ha, co za dramat dziejowy następnego „Nikodema Dyzmy”. Wysłannicy NWO, nie decydują o sobie czy mogą zrezygnować czy nie!

Dla odmiany przyjrzyjmy się 10 powodom, dlaczego Polacy nie mogą zgodzić się na integracją z UE – ustami pełnomocnika Roman Giertycha.

 1. Wchodząc do UE Naród polski utraci suwerenność, prawodawstwo unijne bowiem będzie miało pierwszeństwo nawet przed Konstytucją RP; Nawet ślepy to dostrzega a nawoływania „kanclerzowej” do zrzeczenia się tegoż, świadczy, że nie dość szybko tracimy już niestety – resztki suwerenności. Na szczęście są już siły w Polsce, gotowe odzyskać suwerenność. 1 maja w W-wie odbył się – Marsz Suwerenności. Kto widział, kto zobaczył w… mainstrimowych mediach o tym? „Konfederacja” pokazuje nam drogę inną niż POPIS. Jest szansa na odzyskanie suwerenności i niepodległości, gdy Polacy mądrze zagłosują!
 2. Po akcesji Polski dojdzie do niekontrolowanego przez nikogo wykupu ziemi przez obcokrajowców; Fakt, nikt nie wie, ilu „słupów” kupiło ziemie, a podobno całe wybrzeże Bałtyku, nieoficjalnie już nie jest nasze. Tu potrzebny jest – Dekret, by to zniwelować, ale tego obecne władze  nie zrobią.
 3. Wzrośnie deficyt w wymianie handlowej między Polską a innymi krajami UE, który już dziś wynosi ok. 9 mld dolarów rocznie (ponad 63 mld dolarów w ciągu ostatnich 9 lat); No przecież ci „handlarze” nie przyszli tu – by dokładać do interesu, ale swoimi „sposobami”, są tu bezkarni i nie płacą podatków – a nawet… wykazują „straty”.
 4. Rolnicy polscy przez okres 10 lat będą dyskryminowani w zakresie dopłat bezpośrednich na poziomie ok. 25% tego, co oferuje się rolnikom europejskim; Fakt, ale i tak nasi rolnicy są zadowoleni z tego, że coś dostają, bo nigdy przedtem tego nie było. Jednak – dlaczego godzą się na taką… dyskryminację? Nawet po 15 latach! A ci co do tego przykładali swoje brudne łapy, dziś wiszą na banerach zabiegając o głosy do PE! Wstyd!
 5. Integracja z UE oznacza zamknięcie możliwości współpracy z USA i innymi państwami w świecie; Nie my decydujemy o…. możliwościach „współpracy”, więc jako kraj „kolonialny”, nie mamy wpływu na geopolitykę. To geopolityka zadecydowała, że mamy być terytorium … wypadowym dla sił NWO na wschód.
 6. Na wschodniej granicy Polski zapadnie nowa żelazna kurtyna, co utrudni współpracę gospodarczą i kontakt z Polakami ze Wschodu; Jako kraj „podbity”, nie możemy sami stanowić o sobie a widzimy, że „starsi i mądrzejsi”, już szykują sobie judeopolonię od morza Czarnego do sporej części polski wschodniej. Wizy dla Ukrainy są już zniesione…
 7. Przepisy określające zasady funkcjonowania UE nie przewidują możliwości opuszczenia tej struktury; Opuścić się da, ale z problemami (vide Anglia). Choć – to ich słabe elity polityczne nie są w stanie zrobić tego szybko i skutecznie. „Konfederacja” zaczyna już pracę nad pakietem praw – do opuszczenia UE. Bez tego nie mamy … przewagi w żadnych negocjacjach z UE.
 8. Polskie firmy nie będą w stanie konkurować z producentami i sieciami handlowymi z UE, co doprowadzi do bankructwa wielu polskich firm i sklepów;  Co tu dużo gadać, rękami przekupnych „polskich polityków”, zlikwidowaliśmy stocznie, podczas, gdy niemieckie rozkwitły i nawet dostały duże wsparcie finansowe.
 9. Rząd polski zostanie pozbawiony możliwości prowadzenia samodzielnej polityki monetarnej i kreowania pieniądza, a dominacja kapitału zagranicznego w bankach zostanie utrwalona; Tak się stało, bo w pewnym momencie, większość banków była w obcych rękach! Na szczęście jeszcze mamy swoją złotówkę i niech tak zostanie.
 10. Głosując przeciw UE odwołamy jednocześnie rząd L. Millera; Niestety, ogłupiony medialnie naród Polski, zagłosował za wstąpieniem do UE….

Kończąc, bo wyszedł długi felieton, cenimy sobie podróżowanie bez wiz i paszportów. Jednak nadal jesteśmy… zacofani pod względem płac, pod względem gospodarczym (celowe niszczenie polskiego przemysłu). Możemy jechać na zachód i…pracować – ale na ich warunkach na ich stawkach i na ich… widzimisię. Szkoda, że przez 15 lat, nie potrafiliśmy zdobyć się na – bycie państwem godnym! Ach te… wartości europejskie!?

Aleksander  Szymczak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.