MAMY KRÓLA !

2 maja 2018r. na polach elekcyjnych Warszawy, szlachta (obecnie szlachta ducha, arystokracja ducha) w Akcie Wolnej Elekcji obiera Jezusa Chrystusa na Króla Polski! Uwspółcześniając, Naród Polski czyli suweren, mając dość czekania na Intronizację przez władze świeckie i duchowne, sam pokazał swoją wolę. Powiecie, że to tylko garstka, tylko kilkuset ludzi, ale czyż władzo nie jesteś tylko także tą garstką a na dodatek mogącą swe stołki szybko utracić? Faktycznie, to My tu stanowimy 99%.

Wolna elekcja w Polsce znana jest już od  1396 roku, bo wtedy został wybrany Władysław Jagiełło. Po końcu dynastii Jagiellonów, Sejm konwokacyjny wyznacza nowe zasady wolnej elekcji i w 1573r. dokonuje się wybór  króla Henryka III Walezego. Ostatnia elekcja odbyła się pod pręgierzem rosyjskim w 1764r., na której wybrano Stanisława II Augusta Poniatowskiego. Ostatecznie Sejm Wielki w 1791r. znosi instytucję wolnej elekcji.

W Polsce była już Intronizacja Chrystusa – przez owce, czyli prosty pobożny lud w lipcu 2010r. na Grunwaldzie. Uroczysty Akt został dokonany przez Rycerzy Chrystusa Króla i nieustraszonego kapłana Piotra Natanka. Pod naporem wiernego ludu, w Łagiewnikach 2016r. został dokonany…. Akt zawierzenia Jezusowi, ale nie Intronizacja. Dobrze, kto rozumie te meandry. Wciąż czekamy na właściwą Intronizację, w której to głowa państwa, za przykładem Jana Kazimierza, który obrał Matkę Bożą na Królową Polski, czyli współczesny prezydent belwederski – ogłosi wszem i wobec… W intencji Intronizacji idzie co miesiąc piesza nocna pielgrzymka do Wykrotu (traktowana przez władze kościelne jako – PRZEMARSZ zagrażający duchowo!). 5 maja 2018r. będzie to już 100 – setna pielgrzymka!

Obecną wolną elekcję zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Intencją modlitewną Krucjaty jest: Z Maryją królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Wszak prosiliśmy: Aby Polska była prawdziwym królestwem Twoim i Twojego Syna! Uroczystości rozpoczęła Koronka do miłosierdzia Bożego przed pomnikiem Jezusa. Następnym etapem był różaniec już przed ołtarzem polowym  na miejscu elekcyjnym. Poprowadził go niezłomny kapłan Stanisław Małkowski. Zwieńczeniem była uroczysta msza – oczywiście tradycyjna, czyli w rycie trydenckim. Przed Aktem Elekcyjnym, odśpiewaliśmy  dawny hymn polski – Bogurodzicę. Ksiądz S. Małkowski przeprowadził samą ceremonię. Wspomniał, że Jezus Chrystus, owszem jest królem wszechświata, ale w wymiarze sprawiedliwości. W latach 30 ub. wieku sam Jezus upomniał się o królowanie w Polsce. Polskę szczególnie umiłowałem, bo tam królową jest Moja Matka – aby przypomnieć słowa Boże. Ksiądz S. Małkowski przypomniał – potwierdzamy Akt Intronizacji Maryi przez króla Jana Kazimierza, potwierdzamy Jasnogórskie Śluby Narodu z 1956r. Wzywamy Twej pomocy i miłosierdzia, dziękujemy Chryste, że chcesz dobra naszego Narodu.  Pragniemy Twego królowania w życiu indywidualnym i społecznym. Sam Jezus wszak powiedział, że beze mnie nic uczynić nie możecie. Dlatego z wolnej woli wołamy za ks. Małkowskim – Króluj nam Chryste w Ojczyźnie naszej jako Król Polski, uznajemy Twoje panowanie nad Polską, Chryste Królu zawierzamy Tobie. Za każdym wezwaniem wierny lud głośno wypowiadał: Chryste nasz Królu – przyrzekamy. Na koniec ks. Stanisław prosił – niech Twój Duch zstąpi i odnowi oblicze tej ziemi.

Uroczystości zakończyły występy artystyczne m. in. świetnego barda Andrzeja Kołakowskiego. Kolejny Akt Woli Narodu Polskiego został dokonany. Czy zrozumie to władza świecka i duchowna w Polsce? Czy zrozumieją decydenci co w tej chwili jest NAJWAŻNIEJSZE dla Narodu i Polski (w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej)? Czy wołanie Jezusa od 80 lat o Intronizację w Polsce – będzie wkrótce dokonane? Vox populi, vox Dei!

Grajewo, 3 maja 2018, NMP Królowej Polski

Aleksander Szymczak

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.