NIE PRZYJĘLI MATKI BOŻEJ !

Pamiętamy Śluby Lwowskie. Wtedy oficjalnie Maryja została naszą Królową. Król Jan II Kazimierz Waza, 1 kwietnia 1656r. w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie, przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, dokonał tego Aktu. Po nim podobną notę wygłosił podkanclerzy koronny, biskup krakowski Andrzej Trzebicki. Dzięki temu, mamy swoją Ojczyznę Polskę do dziś. Akty rozbiorów nie były zatwierdzone w Niebie i stąd po 123 latach odzyskaliśmy wolność by….

12 maja 2016r. o 13:45, pod Sejmem RP stanął wielotysięczny pochód, który przyniósł piękny obraz Matki Bożej, celem podarowania i zawieszenia w Sejmie. Pomimo oficjalnych powiadomień (w tym marszałka Sejmu p. Kuchcińskiego) – NIKT z parlamentarzystów nie wyszedł, nie pokłonił się przed obrazem a o wzięciu – nie było nawet mowy. Jeden zachował się przyzwoicie (o innych nic nie wiem), wyszedł, a był to senator z Kościerzyny Waldemar Bonkowski. Piękny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski, niesiony od Placu Zamkowego przez 12 Rycerzy Chrystusa Króla, stanął pod Sejmem a swoi….. Go nie przyjęli!!! Przykre. Ciśnie się na usta pytanie: czy są tam katolicy??? Ksiądz dr hab. Piotr Maria Natanek wystosował petycję do marszałka Sejmu, gdzie czytamy:

„Szanowny Panie Marszałku, jestem księdzem katolickim. Reprezentuję kilkunastotysięczny nieformalny ruch Rycerstwa Chrystusa Króla działający na wszystkich kontynentach świata i na ziemi polskiej wśród Polaków. Walczymy o wypełnienie Woli Bożej nad Polską, aby ona dokonała Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski, którego nieświadomie obrała Królem Polski w 1656r., kiedy to ona w osobie króla Jana Kazimierza powierzyła swoje królestwo Matce Bożej i uznała Ją królem Polski. Dziś, kiedy rzeczywistość Polski jest bardzo zagrożona przez jej wrogów wewnętrznych i zewnętrznych, przychodzimy pod bramy Sejmu, aby wesprzeć włodarzy tej polskiej ziemi modlitwą i przypomnieniem, że Polska ma władczynię – Maryję, która to królestwo sama obrała na swoją chwałę i zagwarantowała temu królestwu obronę. Przed 400 laty włoskiemu jezuicie w Neapolu kazała się nazywać Królową Polski Wniebowziętą. Maryja jest ratunkiem dla naszego narodu. Stąd też pragniemy Panu Marszałkowi wręczyć obraz Królowej Polski Matki Bożej Częstochowskiej, aby zawisł on na głównej ścianie obrad Sejmu polskiego. Idąc z obrazem Matki Bożej do Sejmu, w czasie naszej dzisiejszej manifestacji po ulicach Warszawy, wiemy dobrze, jaką radością są dla Maryi wszystkie formy uczczenia Jej świętych wizerunków. Ona nie żąda czci dla siebie. Pragnie być kochana, bo tego pragnie Jej syn Jezus Chrystus. Wyrażając tak naszą miłość, troszczymy się o dobre imię naszej Matki Królowej, o szacunek jaki się Jej należy i o Jej miejsce w naszych domach, w naszych rodzinach i w państwie polskim. Budynek sali sejmowej to przecież najważniejszy budynek Rzeczpospolitej. Dla Rzeczpospolitej jest to duża ujma, że do dziś jeszcze ten obraz nie wisi na sali obrad Sejmu. Aby Polsce dobrze się powodziło, trzeba to miejsce sejmowe powierzyć opiece Matki Bożej i oddać pod szczególną ochronę, bo Matka Boża sama zadba o potrzeby, wzrost i bezpieczeństwo narodu, dla którego dobra, ta sala sejmowa ma służyć.” W imieniu Rycerzy Chrystusa Króla, założyciel ruchu ks. Piotr Natanek

Przykro było nam, ludziom głęboko wierzącym z całej Polski i niektórych innych państw – zobaczyć postawę Parlamentu Polskiego i całkowitą ignorancję tej inicjatywy. Tu też trzeba przypomnieć, że na Jasnej Górze ojcowie Paulini zamknęli w ciemnicy piękny obraz Chrystusa Króla Polski podarowany przez wiernych z Chicago. Dlaczego jest zamknięty?

Wrócimy, przyjdziemy ponownie z obrazem, ale …. czy do tej pory – będzie jeszcze Polska???

Pielgrzym

ze strony: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.