REFERENDAFERA

Tak się zastanawiam – czy warto? Wszak od kilku lat piszę felietony, budzę świadomość społeczną i polityczną, podpowiadam najlepsze rozwiązania – a jest coraz gorzej! Więc czy warto pisać, skoro niczego nie rozumiemy? W ostatnim Referendum zagłosowało tylko 1210 najbardziej świadomych grajewian (na 17,5 tys. wyborców)! Z tego 977 zagłosowało za JOW! Czyli można powiedzieć, że ok. 1,80% grajewian rozumie dobrze rzeczywistość! Czy z taką świadomością jesteśmy w stanie dobrze żyć, dobrze się rządzić, mieć nadzieję na lepsze jutro??

Media znów zrobiły z Narodu Polskiego – głąbów, którzy niczego nie rozumieją. Z takimi można robić wszystko. Tacy nie są w stanie sami się rządzić, wybierać właściwie a swój bunt – wyrażają w coraz większym bojkocie każdych wyborów. To nie jest mądre! Polscy patrioci od ponad 20 lat walczą o zmianę najgłupszej w świecie ordynacji wyborczej i w końcu zaproponowano w tej sprawie referendum. I co? I niepolskie „mendia” plus sejmowe „partie” – zrobiły z tego referendum pośmiewisko! Podobnie jak to było w „referendum uwłaszczeniowym” w 1996 roku! Wmówiono nam, że lepiej nie być właścicielem, bo potem…. trzeba będzie remontować dachy na swój koszt! I poszliśmy…. bojkotując w 68% ! Kiedy zmądrzejemy?

Nieważne kto zaproponował pytanie o JOW, ale odrzuciliśmy ogromną szansę na zmianę pseudoelit politycznych Polski. Podejrzewam, że bojkot wyborów będzie się powiększał, ku wielkiej uciesze największych partii sejmowych, bo ich żelazne elektoraty będą miały ułatwione zadanie. Do tej pory RZĄDZIŁY NAMI KOTERIE Z „POPARCIEM” KILKUNASTOPROCENTOWYM. Wskutek bojkotu, to może spaść do kilkuprocentowego (ważne by przekroczyć 5% próg). Sitwy partyjne dalej u żłoba, a ludzie dalej uważają, że przez bojkot coś dobrego wyniknie! Nie uczestniczenie w wyborach spowodowało ostatnio śmieszne sytuacje. Na dodatek, po raz pierwszy władza w niektórych OKW postanowiła opłacić… straż lokali ! Czy było zagrożenie? W niektórych lokalach w powiecie grajewskim, było mniej wyborców niż ludzi w komisji! Rekordziści to: Glinki – 6 osób (frekwencja 2.93%), Mścichy – 7 osób (1,98%) i Kramarzewo – 10 osób (1,92%). Najniższa frekwencja w gminie Radziłów – 3,57%, najwyższa w Grajewie – 6,81%. To porażka – nie władzy tej czy innej, nie „komora” ale – całego Narodu Polskiego, bo każda zmiana obecnej partyjnej ordynacji wyborczej, byłaby sukcesem całego społeczeństwa (oprócz partyjnych). Jesteśmy źle poinformowani, jesteśmy leniwi – bo nie chcieliśmy się dowiedzieć – dlaczego JOW? Iluż ludzi mi mówiło (nawet młodzi!), że nie wiedzą co to JOW. Czemu więc nie przyszli, gdy zapraszałem na wykład (30 czerwca)? Czemu ogłoszenie grajewskiego komitetu referendalnego zostało zbojkotowane przez niektórych księży (np. – nie ogłoszę bo… to ogłoszenie polityczne!!) – wiedza o ważnym pytaniu referendalnym jest…. ogłoszeniem politycznym! Szkoda, że nawet duchowni ulegli manipulacji! Dla wielu, te 100 mln (de facto – 84), zablokowało myślenie. Osobiście dałbym znacznie więcej, gdyby weszły te JOW-y, bo to byłby początek autentycznych zmian w Polsce, a od zmian politycznych należy zacząć. Te pseudopartie sejmowe głosujące nader często przeciw polskiej racji stanu, należałoby rozgonić na cztery strony świata (niech idą do swoich). LUSTRACJA, DEKOMUNIZACJA I INTRONIZACJA !

Manipulacja poprzez przemilczanie jest ogromna. Kto z nas wie, że już po raz 8 (12 września 2015) w Warszawie odbył się wielotysięczny ogólnopolski – Marsz Błagalny o Intronizację Jezusa Króla Polski? Ilu z nas wie, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca, idą pielgrzymi (nawet z Grajewa) w nocnej pielgrzymce Intronizacyjnej z Kadzidła do Wykrotu? Czy ten Marsz Błagalny został pokazany w mediach? O Intronizacji, jak zaznaczył jeden z prelegentów na Marszu, nie mówi nawet Radio Maryja! Gdzie my żyjemy, dokąd zmierzamy? Za to TV pokazała kilkuset osobową manifestację (przechodziliśmy obok) młodzieży zakolczykowanej i wytatuowanej z planszą – witajcie imigranci. Jakże inny wydźwięk (to też pokazali w TV) manifestacji ok. 2 tys. Młodzieży Wszechpolskiej, ONR itd., którzy byli przeciw imigrantom. Mocno brzmiały hasła: „Bóg, Honor i Ojczyzna”, oraz: „Wielka Polska Katolicka”. Te dwie manifestacje pokazali, a ogromnego Marszu dla Króla – nie !

Zbliżają się wybory Parlamentarne. Narzucona komunistyczna ordynacja wyborcza zmusza ludzi do… niegodnych i poniżających zachowań w postaci – zbierania niepotrzebnych nikomu podpisów „poparcia”. Jak się zachowujemy?Zbierałem, potrzebowałem i… chyba muszę zweryfikować listę przyjaciół (w myśl zasady: prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie). Pisać, nie pisać – oto jest pytanie?

Aleksander Szymczak

ps. felieton zamieszczono na: grajewo24.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.