O WOLNĄ POLSKĘ

POrażający widok. Witały nas nieruchome dźwigi z bezradnie spuszczonymi ramionami. Żal mieszał się z goryczą. Gorycz, że tak nasze pokolenie dało się „podejść”, że dziś nasze dzieci muszą się tułać po świecie za chlebem! Nie sprostaliśmy idei „Solidarności 1980” i nie dokończyliśmy tamtego słusznego protestu.  16 marca 2013 roku jednak coś drgnęło. Naród Polski jak lawa, i ta magma buntu, żalu, braku chleba i pracy, braku sprawiedliwości, zjechała do słynnej Sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Na zaproszenie szefa „Solidarności” Piotra Dudy, sala wypełniła się gęsto ponad 100 organizacjami, stowarzyszeniami, klubami, głównie mającymi „na pieńku” z władzą.

Po powitaniu, każda grupa miała 1-2 minuty na powiedzenie z czym przyjechali. I zaczęło się. Spotkanie było jakby kontynuacją „Kongresu Protestu” sprzed roku. Mówią, że było to spotkanie pt. „Platforma Oburzonych”, ale jak ktoś przytomnie zauważył, – nikt z nas nie chce być oburzonym, chce być zadowolonym, chcemy mieszkać w solidnym domu i stąd JOWy.  Z licznych wypowiedzi (ponad 100) Polaków i patriotów, wyłania się obraz  upadku Rzeczpospolitej. Od słów troski, „Kiedyś byliśmy gotowi przelewać krew za ten kraj, co się z nami stało? Co rząd robi z Polakami – wszystko dąży do upadku!  Po – rozwiązanie Sejmu, Rządu i wszystkich partii”. Na bramie stoczni jest napis : „Oddaję życie, abyś ty mógł żyć wolny”, a czy jesteśmy wolni – pyta dyskutant? Jakże dziś sytuacja jest podobna do tej z plakatu wiszącego (sprzed 30 lat) w Sali BHP : Rząd – rządzi, Partia – kieruje, Naród – głoduje. Z dyskusji było widać, że stopień bólu i niesprawiedliwości przekroczył już próg wytrzymałości. Oto cytaty z wypowiedzi: – sądy polskie niszczą rodzinę, – polska mafia sądowo-prokuratorska, – sprawiedliwość jest fikcją, – zafundowano nam republikę bananową, – postępują procesy eksterminacji, – zamach na nasze państwo, zamach na Konstytucję, – zaraza bezsilności i obłudy (o rządzie), – upominamy się o godność Polaków, narasta okupacja kłamstwa, – kolejne ekipy rządowe sprzedały Polskę, – przeciwstawić się partyjniactwu, – zniszczyć cały układ okrągłostołowy. „Zawyła syrena” Stoczni Gdańskiej!

Bardzo duże poparcie uzyskała idea Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW). Przypominano o potrzebie zjednoczenia się bo, – „w pojedynkę wszyscy będziemy przegrywać, w pojedynkę to jak kopanie się z koniem”! Bardziej wyrobieni politycznie mówili: – dokończmy dzieło zapoczątkowane w 1980, – przestali słuchać ludzi a słuchają swoich wodzów jak Kaczyński czy Tusk, – samorządy czekają na zielone światło – łączmy siły, – na głowy przywódców spuścić ciężkie JOWy, – szykowany jest V rozbiór Polski, jesteśmy potrzebni politykom raz na 4 lata, – czas na zmiany, bo Polska nie musi tak wyglądać, – nie zostawiajmy Polski w rękach tych, którzy chcą ją zniszczyć, – nie mamy siły i o tę siłę prosimy „Solidarność”, – ideały „Solidarności” przez mafie rządzące zostały sponiewierane, czas zacząć walkę o wolność i sprawiedliwość, – zmiany duże, może rewolucyjne, przełomowe, bo polska scena polityczna musi zostać rozbetonowana, – młodzież chce walczyć, – mamy rząd okupacyjny, to nie jest rząd Polski, – trzeba zapoczątkować ruch społeczny lub ruch narodowy, bo obecne partie nas nie reprezentują, one zniszczyły Polskę i nie nadają się do reanimacji, – żadne inicjatywy nie pomogą dopóty, dopóki to państwo będzie państwem bezprawia, – przymusowy eksport za własne pieniądze 2 mln wykształconych niewolników z Polski, a Anglia na nas zarobiła już 5 mld funtów. „Głos Arki” podaje: trzeba postawić przed Trybunałem Stanu marszałka Senatu Bogdana Borusewicza i Lecha Wałęsę. Byli także rolnicy ze swym nowo założonym Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjnym w Obronie Polskiej Ziemi. Mówiono o jesiennych manewrach wojskowych w Polsce i w tym kontekście przypominano, żeby nie dać się zaskoczyć (w podtekście – musi się to wszystko zakończyć do jesieni).

Po wystąpieniach ruchów społecznych głos zabrał Piotr Duda. Mówił, – że ten duch solidarności i patriotyzmu zebrał nas tutaj by porozmawiać o problemach i jak temu zaradzić. Chcemy zrealizować postulaty 21x tak. Takiej polityki na Wiejskiej – ja się brzydzę. Dziś nie rozwiążemy wszystkich problemów które się nawarstwiły, ale od czegoś trzeba zacząć. W „Tygodniku Solidarność” na zjazd 16 marca P. Duda mówi: „ Na początek mamy trzy sprawy. Po  pierwsze, zmianę ustawy o referendum ogólnokrajowym, po drugie,  referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, a potem referendum w sprawie skrócenia kadencji Sejmu. Te trzy pomysły działania to taki nasz trójpak.” Chcemy powołać front organizacji obywatelskich, które nie akceptują aktualnej sytuacji społecznej. To może doprowadzić do powtórzenia sytuacji w Bułgarii i obalenia antypracowniczego rządu – kontynuował. Więcej na filmach tu: http://polskigdansk.pl/index.php/relacje.

Oburzenie na partyjniactwo, które raz jest w rządzie a raz w opozycji a nic się nie zmienia, spowodowało napisanie – „Przesłania do Prezydenta”. Apel o wszczęcie procedur które spowodują, by społeczeństwo miało OBLIGATORYJNE prawo do referendum po zebraniu 0,5 mln podpisów. Obecnie jest tak, że nawet 2 mln podpisów jest lekceważone przez Sejm i odrzucane. „Jeśli to zawiedzie, TO WIEMY CO ROBIĆ”!  – mówił Piotr Duda.  Wspomniał o Strajku Generalnym na Śląsku, który ma się odbyć 26 marca 2013r.   Paweł Kukiz (ruch na rzecz JOW) mówił, „ że to nie jest polityka, to jest dyktatura. To spotkanie spowoduje, że nasze wnuki nie nazwą nas Targowicą! Jeśli to „Przesłanie” nic nie da, TO BĘDZIEMY MIEĆ KRÓTSZE WAKACJE” !   Były też bardziej krytyczne głosy: „Solidarność” jest dziś wielką grzesznicą i powinna prosić o wybaczenie (vide –„okrągły stół”). W odpowiedzi padło, że tu nie wolno obrażać „Solidarności”. W kuluarach zaś trwały namiętne dyskusje i już nie takim parlamentarnym językiem. Był „ołtarzyk” z Krzyżem a na nim powieszone logo Ligi Polskich Rodzin !  Piotr Duda na zakończenie powiedział, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Miał powstać zespół koordynacyjny (ale my już musieliśmy wyjść). Cóż, jedni mówią, że to był „wentyl bezpieczeństwa”, by oburzenie „poszło w gwizdek”, o skanalizowaniu buntu itd., ale też można brać na poważnie słowa przewodniczącego (mówił: mamy struktury w całej Polsce). Pożyjemy zobaczymy. Ale od już trzeba się organizować i np. w Grajewie też powstaje Klub Patriotyczny (KIP) – kontakt: wiernytradycji@wp.pl.

Aleksander K. Szymczak

opublikowano na:  iregionalni.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.